Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2012, 15:30 h, Višnjevac, gledatelja: 500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Josip Havaić (Koprivnica), Goran Loparac (Sladojevci)

Josip Piršljin • srijeda, 26.09.2012.

U šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa Istra 1961 je gostovala kod trećeligaša Višnjevca i upisala pobjedu od 2:1. Domaći su pružili solidan otpor, ali nisu uspjeli prirediti iznenađenje.

Marin Rudan
56'
13
Josip Budimir
63'
16
Andrej Suvaljko
85'
Igor Pamić

Nogometaši Igora Pamića uspješno su odradili gostovanje u sklopu šesnaestine finala Hrvatskog kupa. Istra 1961 je pobijedila u Višnjevcu kod istoimenog domaćina koji se natječe u 3. HNL Istok.

Zeleno-žuti su u Slavoniju otputovali bez nekoliko standardnih prvotimaca. Ozljede su spriječile da nastupe u Kupu Alen Pamić i Stipe Bačelić-Grgić, dok je trener odlučio poštedjeti Sandija Križmana i kapetana Fausta Budicina.

Priliku su zato dobili igrači koji su dosad imali manju minutažu, ali i s takvom ekipom Pamić je osigurao prolaz u sljedeći krug. Na susretu nije bilo previše zanimljivosti i izglednih situacija. Istra je veći dio utakmice napadala i bila na protivničkoj polovici, no domaći su igrači ozbiljno zaprijetili ambicijama gostiju.

Vodstvo pulskom sastavu u Višnjevcu donio je Nikola Prelčec u 32. minuti prije nego što su domaći izjednačili autogolom Slobodana Stranatića sredinom drugog dijela.

Ipak, Pamić je napravio dobar potez uvođenjem Slavka Blagojevića u drugom poluvremenu. Defenzivni veznjak je uspio postići pogodak domaćem vrataru Jakovljeviću i na taj način osigurao Istri plasman među 16 najboljih ekipa.