Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2012, 15:30 h, Novalja, Cissa Straško, gledatelja: 300
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb) Andrija Olujić (Zagreb) Dario Vrabec (Zagreb)

Damir Žbulj • srijeda, 26.09.2012.

Nogometaši Osijek uspjeli su minimalnom pobjedom apsolvirati Novalju u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa. Prošlosezonski finalist, kojeg je tako malo dijelilo i od samog trofeja, morao je protiv trećeligaša potvrditi status favorita, što je na kraju i uspio, a pogodak odluke postigao je Matias Zubak, koji se sastavu priključio prije nekoliko dana, a sada je i debitirao i zabio prvijenac u bijelo-plavom dresu.

Šime Kresović
63'

Marin Svetić
72'

Luka Rukavina
77'
Ivica Datković
18
(do 90')
20
(do 46')
Stanko Mršić

Osijek je na Pag otputovao u statusu favorita, jer su za protivnika u 1/16 finala Kupa imali trećeligaša Novalju, no, domaćin se pokazao kao čvrsta i organizirana momčad, u kojoj igra nekoliko bivših prvoligaških igrača.

Trener Mršić na teren je poslao gotovo uobičajeni sastav, a više manje jedino iznenađenje bio je nastup Matiasa Zubaka, bivšeg igrača Croatia Sesveta, Varaždina..., koji se samo prije nekoliko dana priključio Bijelo-plavima.

Nakon uvodne uspavanke, domaćin je u prvi zaprijetio preko Kulačića, koji je pokušao glavom, dok je Osijek odgovorio nakon 20-ak minuta igre, kada je na dodavanje Peroševića glavom pucao Vrgoč, no, vratar Novalje spasio je svoju mrežu.

Nije dugo trebalo Osijeku da slomi otpor Novalje, jer je u 26. minuti lopta ipak završila u njihovom golu. Perošević je izveo korner, a najsnalažljiviji je bio upravo debitant Zubak, koji je nadvisio obranu domaćih i glavom iz blizine poentirao, za 0:1 Osijeka.

Do poluvremena još je Kvržić imao 'zicera' kada je sam izbio ispred protivničkog vratara, a uz dominaciju Osijeka zaključeno je prvih 45 minuta.

U nastavku bez puno promjene odnosa snaga na travnjaku, ali su domaći, na ulazu u 70. minutu imali veliku priliku za poravnanje, no vratar Vargić odbio je pokušaj glavom Kurilića u okvir gola.

Do kraja imali su i Osječani nekoliko šansi za konačnu potvrdu pobjede, a igrači Novalje svim su silama pokušali organizirati neke opasne akcije pred obranom gostiju, međutim, bezuspješno.

Osječani su ipak bez stresnih situacija priveli utakmicu kraju i minimalnom, ali zasluženom pobjedom osigurali plasman u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa.

• Obrisan korisnik27.09.2012. u 03:13
    Haha, točno to... Svaki put kad pogledam komentare, Idukar je prvi. Mislim da cijelo vrijeme koristi 4-5 fraza, ovisno kako se tekma razvijala :D
  • Delboy Trotter26.09.2012. u 19:21
    Jel to sto komentiras svaku tekmu ima neke svrhe ili pokusavas nabiti najveci broj poruka u povijesti sportnet-a?Jbt za svaku tekmu 1/16 kupa si napisao neku nebulozu na istu foru koja nema veze s nicim.Da ga hebes se ne mogu sjetiti da si napisao nesto sto ima smisla.