Suci: Fran Jović, Anto Marić, Marko Maloča (Zagreb)
Luka Vrbančić 88'
Dinamo

Dinamo nije dopustio iznenađenje protiv Ponikva, pričuve odradile posao

Branimir Korać • srijeda, 27.09.2023.

Dinamo je bez previše muke izborio prolaz u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. U gostima kod Ponikva slavio je s glatkih 4:1...

Bruno Petričić
46'
6
Mirel Benko
46'
15
Luka Gajski
46'
21
Moreno Koletić
64'
18
Jakov Jakoplić
75'
Sergej Jakirović

Miran dan u uredu za Dinamo, lakoćom je slavio kod Ponikva s 4:1, a Sergej Jakirović nije koristio nikog od članova onih udarnih prvih 11 koji su iznijeli dosadašnji dio sezone.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Priliku su dobili igrači koji su dosad manje igrali pa su tako debitirali i Joaquin Sosa, Vrbančić, Čaić, Pavlek, Kaneko je zaigrao nakon dužeg vremena i bio je dobar te ujedno postigao i svoj prvi gol u Dinamovom dresu, uglavnom posao odrađen s pola snage i bez previše stresova.

Dinamo je od početka imao dominaciju, ali i Ponikve su prijetile. U prvih 25 minuta dva puta su opasno zaprijetile prema Zagorcu koji je obranio prvi pokušaj Berića, a drugi pokušaj Đopara otišao je pokraj gola.

Modri su poveli u 38. minuti, Kaneko je dobio u 16 metara, pronašao Sučića na rubu kaznenog prostora, on dodaje do Kulenovića koji se dobro snalazi i zabija za 1:0.

Do kraja prvog dijela Marin je dva puta prijetio, ali nije pogodio unutar okvira gola.

U drugom dijelu Dinamo je vrlo brzo došao do povećanja vodstva. U 48. minuti Vrbančić, dečko iz Gajnica, odlično je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu gdje je bio Kaneko koji mirno zabija za 2:0.

Desetak minuta kasnije ponovno je Kaneko u akciji, ovaj put daje loptu u 16 metara za Kulenovića, a on u petercu pronalazi Marina za 3:0.

Ponikve su svoje trenutke sreće doživjele u 66. minuti kada je nakon ubačaja iz prekida Jadek iskoristio spavanje Dinamove obrane i glavom poslao lotpu u mrežu.

Do kraja je viđen još jedan pogodak, u 88. minuti i Vrbančić se upisao među strijelce, iskosa je nakon dodavanja Ademija pogodio u suprotni kut za konačnih 4:1.

Ugodno poslijepodne na zapadu Zagreba i u konačnici ipak očekivan rasplet.