SuperSport Hrvatski kup, 1/16 finala, 26.09.2023, 15:30 h
Cibalia 6:0 Zagreb
Zagreb

Cibalia bez milosti prema Zagrebu, u Vinkovcima dvoboj mačke i miša

Mihaela Bradovski • utorak, 26.09.2023.

I bez nekog velikog nastupa Cinalia je upisala visoku pobjedu protiv Zagreba svladavši ga sa 6:0. Rutinski odrađen posao za domaćina koji je apsolutno dominirao od početka do kraja susreta...

Nekada su to bili ravnopravni i neizvjesni dvoboji, danas susret dvije potpuno neravnopravne momčadi. Cibalia je lakoćom stigla do pobjede protiv devastiranog Zagreba te ga je svladala sa 6:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bivši prvak Hrvatske odavno je rasprodao ugled i nije niti sjena onog kluba koji je igrao bitnu ulogu u hrvatskom nogometu te su Vinkovčani i s pola snage slavili.

Gosti su u ovom susretu griješili, nisu bili opasni, a domaćin je nizao pogotke i mogao je i uvjerljivije slaviti.

Mrežu Mikulića načeo je već u četvrtoj minuti Filip Lišnić, a do odlaska na odmor gostujuću mrežu još su zatresli i Miljanić i Bajić.

U nastavku susreta isti omjer snaga pa u konačnici i pogodaka. Već u 48. minuti Lišnić je povisio na 4:0, a sredinom drugog dijela još su strijelci bili i Leon Marković i Antonio Blažanović za konačnih 6:0.

U osmini finala Cibalia će na svom stadionu ugostiti Rijeku.