SuperSport Hrvatski kup, 1/16 finala, 27.09.2023, 18:00 h
Karlovac 1919
Karlovac 1919 2:1(0:1) Jaska Vinogradar

Karlovac preokretom u zadnjim minutama protiv Jaske stigao do osmine finala i utakmice s Osijekom

Krešimir Milić • srijeda, 27.09.2023.

Poznati su svi parovi osmine finala SuperSport Hrvatskog kupa, a posljednji koji su osigurali ovu fazu natjecanja su nogometaši Karlovca. Njih u osmini finala čeka Osijek…

Posljednji susret šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog kupa odigrali su Karlovac 1919 i Jaska Vinogradar. Karlovac je na svom stadionu preokretom stigao do pobjede 2:1 i utakmice protiv Osijeka u osmini finala Kupa.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jaska je povela krajem prvog dijela u 45. minuti golom Marka Kelave, a domaći do izjednačenja dolaze u 50. minuti kad je zabio Noz Kristaj. Igrači Igora Pamića nisu se predavali do kraja i u 90. minuti dolaze do gola koji ih je odveo u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Strijelac odlučujućeg gola bio je Gordan Bunoza u 90. minuti, a u trećoj minuti sudačke nadoknade gosti su ostali s igračem manje kad je isključen kapetan Daniel Mićunović.

Karlovac će tako u osmini finala igrati protiv Osijeka, a toj fazi natjecanja Dinamo će igrati protiv Oriolika, Hajduk ide na Jadran LP, a Rijeka će igrati protiv Cibalije. Vukovar 1991 će igrati protiv Lokomotive, Gorica protiv Radnika iz Križevaca, a bit će tu i dva prvoligaška dvoboja.

Jedan prvoligaški dvoboj će biti Rudeš protiv Slaven Belupa, a u drugom će se susresti Varaždin i Istra 1961.