SuperSport Hrvatski kup, 1/16 finala, 27.09.2023, 15:30 h
Zagora 0:2(0:1) Istra 1961
Istra 1961

Istra 1961 odradila posao u Unešiću kod Zagore

Petar Jenjić • srijeda, 27.09.2023.

Nogometaši Istre 1961 stigli su do pobjede na gostovanju kod Zagore Unešić rezultatom 2:0. Tako su izborili osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa...

Plasman u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa izborila je Istra 1961 koja je gostovala u Unešiću kod prošlosezonskog prvaka Treće NL, Zagore.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zeleno-žuti su nakon 90 minuta igre slavili rezultatom 2:0, a po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio im je i više nego dovoljan da izbore prolazak među 16 najboljih.

Rezultat se promijenio prvi puta u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Udarac glavom gostiju obranio je Domagoj Lukač, ali na odbijenoj lopti bio je Sebastian Nebyla koji je skreće u gol.

U drugom poluvremenu Puljani su stigli i do drugog pogotka, igrala se 73. minuta kada je poentirao Mateo Lisica. Do kraja se rezultat više nije promijenio.