Porto uzeo mjeru Sevilli

Vedran Babić • četvrtak, 17.02.2011.

U svom europskom debiju za Sevillu hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić asistirao je Kanouteu za jedini pogodak Seville u domaćem porazu od Porta. Lille je prokockao sigurno vodstvo od 2:0, a CSKA je trijumfirao u Solunu...

Sevilla - Porto 1:2
(Kanoute 65'/ Rolando 58', Guarin 85')

Portova sezona iz snova nastavila se ove večeri na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli. Pod vodstvom najmlađeg trenera u natjecanju, Andrea Villasa Boasa (33), neporažena momčad portugalske lige osladila se vrijednom pobjedom 2:1.

U prvom poluvremenu konkretnija je bila Sevilla, no njezina igra previše se svodila na udarnog napadača Luisa Fabiana, koji je u 18. minuti propustio najbolju priliku. Drugi dio ponudio je puno više uzbuđenja, a opet je Sevilla bila ta koja je imala inicijativu, ali bez upečatljivog učinka.

I onda, u 58. minuti poveli su gosti, pomalo neočekivano. James Rodriguez je ubacio loptu u šesnaesterac domaćina, a tamo je najsnalažljiviji bio Rolando. Ipak, vodstvo Portugalaca nije dugo trajalo, svega sedam minuta. Pogodak je također pao iz slobodnog udarca, a u ulozi asistenta bio je naš Ivan Rakitić. Strijelac je bio Kanoute i to glavom preko svog čuvara Otamendija.

Ubrzo je Sevilla mogla i povesti, no Luis Fabiano promašio je udarac glavom. Tada se utakmica malo rasplamsala, a u konačnici su se radovali gosti nakon pobjedonosnog pogotka Freddyja Guarina pet minuta prije kraja. Guarin je, inače, u igru ušao 16 minuta ranije, a Rakitić je travnjak napustio u 78. minuti.

Lille - PSV 2:2
(Gueye 6', De Melo 31'/ Bouma 83', Toivonen 84')

Dvoboj prvih sastava francuske, odnosno nizozemske lige, završio je neodlučeno iako je to bio ishod koji je uoči posljednjih deset minuta malo tko očekivao. Domaćin je poveo već u šestoj minuti udarcem Idrisse Gueyea izvan kaznenog prostora. Takvo otvaranje donijelo je Lilleu dodatnu dozu samopouzdanja i PSV je uglavnom bio podređena momčad. Francuzi su bili opasniji i zasluženo poveli 2:0 u 31. minuti kada je Mathieu Debuchy centrirao loptu točno na glavu Tulija De Mela, a ovaj je pribrano pospremio loptu u mrežu.

Dominacija Lillea nastavila se i u većem dijelu drugog dijela, no pogodaka nije bilo. Barem ne u PSV-ovoj mreži. Naime, u 83. i 84. minuti dogodilo se nešto potpuno neočekivano - PSV je s dva brza pogotka izjednačio na 2:2 i potpuno okrenuo ovu utakmicu naglavačke. Prvo je nakon kornera zabio Wilfred Bouma, a odmah u idućem napadu Ola Toivonen i to udarcem s vrha kaznenog prostora.

Tako je PSV dvominutnim blitzkriegom napravio pravo malo čudo i izborio se za odličnu situaciju uoči druge utakmice na Philips stadionu.

PAOK - CSKA Moskva 0:1
(Necid 29')

Osvajači ovog natjecanja 2005. godine zadovoljni se vraćaju s gostovanja na "vrućem" travnjaku u Solunu nakon što su golom Tomaša Necida osigurali pobjedu i veliku zalihu uoči uzvrata.

Prvih 15-ak minuta utakmice PAOK je dominirao i stvorio nekoliko poluprilika, ali rezultat se nije mijenjao. Nakon toga, inicijativu je preuzeo CSKA i odmah poveo. Igrala se 29. minuta kada je češki reprezentativac Necid primio loptu na prsa i volejem zatresao mrežu domaćina za vrijedan gostujući pogodak svoje momčadi. Do kraja poluvremena CSKA je mogao i udvostručiti vodstvo, no Doumbia i opet Necid nisu bili precizni.

U nastavku igre Grci nikako nisu uspijevali doći do nekih ozbiljnijih prilika za izjednačenje pa ih tako čeka vrlo teška zadaća na uzvratu u Moskvi. Dodajmo i kako je hrvatski čuvar mreže Dario Krešić upisao nastup iako nije bio u početnom sastavu. Naime, u poluvremenu je prvi vratar PAOK-a Kostas Chalkias ostao u svlačionici, vrlo vjerojatno zbog ozljede zadobivene ranije u utakmici pa ga je 27-godišnji Vukovarac zamijenio.

• Obrisan korisnik18.02.2011. u 11:32
    Hulk je nevjerojatan igrač. Igrač one konstitucije i one brzine, uz brazilsku tehničku potkovanost garancija je kvalitete.
  • Obrisan korisnik18.02.2011. u 09:49
    Fabianov poništen gol nije bil zaleđe, a Portov prvi gol je bilo zaleđe.
  • Obrisan korisnik18.02.2011. u 08:30
    Molio bih celnike Liverpoola ako citaju ovaj text da obrate vec jednom pozornost na Hulka radi kojeg vec par godina saljem mailove u klub.On desno,Niko lijevo a Meireles i Gerrard u sredini bi bili najjaci vezni red u Engleskoj ili bar medju prva tri sa one dvije guje naprijed Caragherom,Skrtelom... [više na forumu]
  • Balthazar18.02.2011. u 07:16
    Bojim se da će Rakitić morati znatno povećati razinu trke na utakmicama ukoliko želi napraviti nešto više u karijeri. Igrati zadnjeg veznog (istina u paru sa još jednim) je prilično riskantno jer nema niti trke, a niti agresivnosti - vrlo lako ga se prolazi na sredini terena. S druge strane, veliki... [više na forumu]