Europska liga, završnica, 1/16 finala, 15.02.2011, 18:00 h
Aris 0:0 Manchester City
Manchester City

City remizirao u Solunu

Vedran Babić • utorak, 15.02.2011.

Dva dana prije ostalih odigrana je prva utakmica šesnaestine finala Europske lige. Manchester City gostovao je u Solunu kod nezgodnog Arisa i odigrao remi bez golova. Teško je reći tko može biti zadovoljniji tim ishodom jer i jedni i drugi su mogli imati i bolji rezultat uoči uzvrata u Manchesteru.

Višestruko vrjednija momčad Manchester Cityja (barem novčano) nije opravdala ulogu favorita u prvoj utakmici nokaut faze Europske lige. Protiv Arisa na rasprodanom Kleanthisu Vikelidisu igrači Roberta Mancinija odigrali su 0:0, pa je tako produžen nevjerojatni niz Arisa od 25 europskih utakmica bez poraza (čak 42 godine!).

Odmah u otvaranju utakmice City je zagospodario terenom te je uživao veći posjed lopte, što je i logično s obzirom na veću koncentraciju kvalitete u sredini terena u odnosu na Aris. Početna inicijativa umalo je urodila plodom u dvjema šansama u prvih 15 minuta, no domaći vratar Michalis Sifakis sačuvao je praznu mrežu poslije opasnih udaraca Davida Silve i Edina Džeke.

Nakon toga, Aris je malo došao do zraka i uspostavio kakvu-takvu ravnotežu, no i dalje je City bio taj koji je imao više loptu u nogama. Do poluvremena, međutim, Građani više nisu stvorili ozbiljniju priliku, a ništa bolji nije bio ni Aris, koji je tek u završnici zaprijetio preko Neta, koji je iz indirektnog udarca u opasnoj zoni na otprilike 18 metara bio za malo neprecizan. Inače, to je bila posljedica jedne neopreznosti Joea Harta i Garetha Barryja poslije koje je gostujući vratar skrivio taj indirektan udarac.

Prvih 20-ak minuta drugog dijela donijelo nam je nešto odvažniju igru s obje strane, pogotovo od strane domaćina, koji su mogli povesti preko Fatyja u 51. minuti, samo da je ovaj bolje reagirao na udarac glavom. Zaprijetili su potom Toja i Neto, no u oba slučaja siguran je bio Hart. Pokušao je i Michel, no njegov udarac blokirao je Barry.

S druge strane, Cityjev najraspoloženiji igrač u napadu bio je Džeko, koji je dvaput došao blizu pogotka, ali je i razigravao svoje suigrače. Prvo je njegov udarac glavom sjajno obranio Sifakis, da bi onda izdaleka uputio opasan udarac, koji je završio tik pored lijeve vratnice grčkog vratara.

U posljednjih 20 minuta tempo je opet pao, a posljednju prilike za City u samoj završnici utakmice upropastio je Micah Richards, jednu glavom, a drugu nogom. Dodajmo na kraju kako je i naš Danijel Cesarec upisao nastup za Aris ušavši u igru u 72. minuti umjesto Bobadille.

Sigurno je da pred Cityjem nije jednostavan posao u uzvratu jer Solunjani su u fazi po skupinama u Madridu iznenadili Atletico i pokazali da su vrlo opasni u gostima.

• Obrisan korisnik16.02.2011. u 18:24
    Ja potrosim 100min gledati tekmu a igrali su ko zadnje picke!!!!! Ko Hrvatski klubovi iz 3hnl :(
  • Obrisan korisnik15.02.2011. u 22:53
    sad napamet pricam, ali je Shinawatra potjerao vecinu igraca i nakon prodaje kluba, nije ostao nitko od starijih u klubu. nitko od ovih nije duze od 2-3 godine u Cityu, tako da City nije niciji klub. Onaj koji se najvise istice je htio otici prije par mjeseci. nuff said
  • zeky199015.02.2011. u 20:21
    predosadna utakmica...jos puno zganaca trebaju jesti ovi iz city-a da bi izgledali kao momcad a ne kao skupina preplacenih zvijezdica..
    zeky1990
  • Weasley15.02.2011. u 20:08
    i ova utakmica je dokaz da za pobjedu nisu potrebni pojedinci, za više od neriješenog treba imati momčad