Europska liga, završnica, 1/16 finala, 23.02.2011, 18:00 h
Porto
Porto 0:1 Sevilla
Sevilla

Damir Žbulj • srijeda, 23.02.2011.

Zanimljiv uzvratni susret, obilježen crvenim kartonima, odigrali su Porto i Sevilla. Nakon što su u prvom međusobnom dvoboju u Španjolskoj slavili 1:2, nogometaši Porta poraženi su na svom travnjaku, ali su ipak prošli u iduću fazu natjecanja u Europskoj ligi.

Igrači Seville na put u Portugal krenuli su puni optimizma, nakon domaće prvenstvene pobjede, s Rakitićem u početnom sastavu, nadajući se kako mogu nadoknaditi veliki rezultatski zaostatak. Tako su i otvorili susret, odlučno, šansom već u trećoj minuti utakmice. Kanouté se našao u prilici, ali je bio neprecizan. Domaći nogometaši uzvratili su u devetoj minuti iz slobodnog udarca, pokušao je Hulk, ali lopta odlazi izvan okvira gostujućeg gola.

Porto iz daljine ponovno prijeti u 20. minuti, ali neprecizan je Belluschi. Najbolju priliku u dotadašnjem dijelu susreta domaći su propustili u 33. minuti, no, Falcaov udarac glavom ne pronalazi put do mreže. Hulk je u 38. minuti ponovno pokušao iz daljine. Izveo je slobodan udarac, ali je vratar Seville bio na mjestu.

U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili domaći nogometaši. Belluschi je atraktivno pucao s ruba 16-erca, ali nije bilo potrebe za intervencijom Javija Varasa, vratara gostiju. Sevilla se budi u 53. minuti. Prijeti preko Perottija, ali Helton brani njegov udarac. Naš Rakitić je u 54. minuti pokušao ugroziti domaća vrata izravno iz kornera, a Porto je uzvratio u 65. minuti kada udarac Joaoa Moutinha odlazi pored gola.

Nadu u veliki podvig gostima je u 71. minuti probudio Luís Fabiano. Izašao je sam ispred vratara Heltona te poslao loptu pored nemoćnog vratara. Samo minutu kasnije, šanse Seville u prolaz drastično su porasle. Alvaro Pereira, zaradio je isključenje te je gostima ostalo 20-ak minuta do kraja dvoboja kako bi postigli barem još jedan pogodak.

Međutim, brojčana prednost gostiju trajala je samo pet minuta. Alexis je u 77. minuti dobio drugi žuti karton te je i on morao ranije put svlačionice. Kanouté je bio neprecizan u 82. minuti, a do kraja susreta još u nekoliko navrata su zaprijetili i domaći nogometaši. Međutim, rezultat se nije više mijenjao te se Porto zbog postignutog pogotka više u gostima plasirao u iduću fazu natjecanja, u osminu finala.

Ivan Rakitić odigrao je čitav susret za goste iz Seville, ali nije uspio pomoći ekipi da preskoči Portugalce.