Mario Glasnović • četvrtak, 24.02.2011.

PSV je na Phillips Stadionu u Eindhovenu vrlo dobrom igrom svladao vodeću momčad Le Championnata te osigurao plasman u osminu finala. Liverpool se dugo mučio sa Spartom iz Praga, dok je Bayer Leverkusen odradio formalnost protiv Metalista.

PSV – Lille 3:1
(Dzsudzsak 54' , Lens 67 ', Marcelo 73' / Frau 23')

PSV je pred domaćom publikom od početka krenuo bolje i imao je nekoliko izglednih prilika koje nisu iskoristili. Najbolju šansu domaćini su imali u desetoj minuti kada je Marcus Berg pogodio stativu. Lille je u svojoj prvoj pravoj šansi došao u vodstvo. Nakon jedne duge lopte dobro je skočio Tulio De Melo, lopta je došla do Pierrea-Allaina Fraua koji je pogodio za 0:1. Francuskome napadaču pripala je čast biti strijelcem 100. pogotka za Lille u europskim natjecanjima. PSV je u posljednjim minutama još dva puta opasno zaprijetio, neprecizni su bili Berg i mađarski veznjak Balazs Dzsudzsak.

Nizozemci su i u drugome dijelu dobro krenuli i imali su nekoliko vrlo dobrih prilika. Napadačka igra im se isplatila u 54. minuti kada je Dzsudzsak pogodio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara. U vrlo tešku situaciju došli su gosti nakon što je isključen strijelac pogotka Frau. 31-godišnji Francuz je u pet minuta dobio dvije javne opomene, nakon čega je morao napustiti teren. Samo nekoliko minuta nakon toga, u 67. minuti, PSV je došao u vodstvo. Poslije lijepe akcije domaćih igrača, pogodio je 23-godišnji napadač Jermain Lens. Na 3:1 povisio je Marcelo koji je pogodio glavom nakon kornera Dzsudzsaka.

Bayer Leverkusen – Metalist Harkiv 2:0
(Rolfes 47 ', Ballack 70')

Bayer je protiv Metalista morao samo odraditi formalnost, budući da je u prvome susretu bilo 4:0 za Apotekare. U sastavu Bayera od prve minute je igrao Domagoj Vida, a u veznome redu zaigrao je Michael Ballack. Prvo poluvrijeme na BayAreni završilo je bez pogodaka, iako su domaćini bili bolja momčad.

Početkom drugog dijela Leverkusen je poveo, Renato Augusto uputio je loptu do Simona Rolfesa koji je bez poteškoća poslao loptu iza vratara Disljenkovića. U 70. minuti domaćini su iskoristili nespretnost Ukrajinaca, drugi pogodak za Bayer postigao je Michael Ballack. Do kraja utakmice mreže se nisu tresle, ostalo je 2:0 za momčad iz Leverkusena.

Liverpool – Sparta Prag 1:0
(Kuyt 86')

Liverpool je nakon remija bez pogodaka u Pragu, na svome Anfieldu tražio pobjedu protiv praške Sparte. Redsi su od prve minute krenuli s napadačkim trojcem Joe Cole, Dirk Kuyt i David N`Gog. U redovima Sparte od prve minute je igrao Manuel Pamić, koji je dobio žuti karton u 32. minuti, a na klupi je šansu čekao Andrej Kerić. Obje momčadi su bile podjednake u prvome dijelu pa se na odmor otišlo s 0:0.

U drugome poluvremenu Liverpool je zaigrao puno bolje, ali Česi su se dobro držali i čvrstom igrom nisu ostavili Dalglishevoj momčadi puno prostora za igru. Najbolji igrač Liverpoola u nastavku bio je nizozemski napadač Dirk Kuyt koji je imao nekoliko dobrih prilika. Kada se mislio da će utakmica otići u produžetke Liverpool je poveo. Raul Meireles izveo je korner, Kuyt je bio najviši te postigao pobjedonosni pogodak za Redse. U zadnjim sekundama utakmice umjesto Manuela Pamića je u igru ušao Andrej Kerić.

• Obrisan korisnik25.02.2011. u 07:51
    Neke ime Liverpoola bas golica pa uvijek idu ovako neki naslovi.Ja vjerujem u bolje sutra i znam da ce doci jer vrlo dobro znam tko je Kenny Dalglish ali zato neki novinari,mozemo ih tako nazvat,uvijek iskoriste svaku mogucu priliku kako bi se njemu nasmijali.Moj Vukovicu ti si samo pacijent a o... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.02.2011. u 21:27
    Jedva, ali ipak prolaz u osminu finala! Nadam se da Redsi mogu osvojiti EL ove sezone.