Sigurnim pobjedama u iduću rundu

Mario Plavčić • petak, 25.02.2011.

Nogometaši Ajaxa, Brage, Dynama i Manchester Cityja osigurali su nastup u osmini finala Europske lige. Ajax je potvrdio visoku prednost protiv Anderlechta, kao i Kijevljani protiv Bešiktaša. Manchester City je na krilima Džeke slomio otpor Grka...

Ajax - Anderlecht 2:0
(Sulejmani 11', 17')

Nogometaši Ajaxa još su jednom potvrdili da su kvalitetnija momčad od Belgijaca. Nakon uvjerljive pobjede Ajaxa u Bruxellesu od 0:3, Nizozemci su i na domaćem terenu upisali pobjedu i to u režiji Sulejmanija koji je u svega šest minuta postigao dva pogotka.

Vezane vijesti

Već u 11. minuti Sulejmani je bio priseban i dovodi svoju momčad u vodstvo. Nije se dugo čekalo do povećanja prednosti - igrala se 17. minuta kada je Sulejmani ponovno izvrsno reagirao i svojim drugim pogotkom povećao prednost nizozemske ekipe, a to je ujedno i konačni rezultat.

Braga - Lech 2:0
(Alan 8', Lima 35')

Nogometaši Brage su vijali rezultatski zaostatak od jednog pogotka iz prvog susreta, a nadoknadili su ga već u prvom poluvremenu. Najprije je Alan u 8. minuti anulirao prednost gostiju, a zatim je Lima u 36. minuti povećao prednost na 2:0.

Braga je i u nastavku više prijetila, no manjkalo je preciznosti. Gosti su zaprijetili tek u 71. minuti preko Kikuta, no vratar Brage Artur je izvrsno reagirao. Gosti su susret završili s igračem manje, a isključen je već spomenuti Kikut u 86. minuti nakon brutalnog prekršaja nad Silvijom. Portugalci su ovom pobjedom izborili idući rundu natjecanja.

Dynamo Kijev - Bešiktaš 4:0
(Vukojević 3', Jarmolenko 55', Gusev 64', Ševčenko 74')

Kijevljani su i u uzvratu deklasirali Turke, a među najboljim pojedincima bio je Ognjen Vukojević koji je još jednom potvrdio da je u izvrsnoj formi. Domaćini su poveli već u 3. minuti, a strijelac je bio upravo Vukojević. Bešiktaš je cijeli susret bio u podređenom položaju, a jedini koji je nešto pokušavao bio je Hugo Almeida.

Na odmor se otišlo s 1:0, a nastavak je ponudio pravi potop turske momčadi. Igrala se 55. minuta kada je Jarmolenko, na asistenciju Milevskog, povećao na 2:0. Nekoliko minuta kasnije igru je napustio strijelac drugog pogotka, a zamijenio ga je Miloš Ninković koji se odmah upisao u asistente.

Ninković je izvrsno uposlio Guseva koji je pogodio za 3:0 - igrala se 64. minuta susreta. No to nije zadovoljilo Ukrajince koji su težili i četvrtom pogotku, a to su i ostvarili. U strijelce se upisao i Ševčenko koji se izvrsno snašao na ubačaj Eremenka za konačnih 4:0 i uvjerljiv prolaz dalje.

Manchester City - Aris 3:0
(Džeko 7', 12', Yaya Toure 75')

Iduću rundu natjecanja je izborio i Manchester City uvjerljivom pobjedom nad Arisom od 3:0. Grčka nadanja splasnula su već u samom uvodu susreta, a u glavnoj ulozi našao se Edin Džeko. U 7. minuti, nakon pogreške obrane Arisa, Džeko je primio loptu i prizemnim udarcem pogodio uz samu vratnicu za 1:0.

Pet minuta nakon vodećeg pogotka, Džeko je ponovno šokirao goste, a asistent je bio Tevez. Gosti su pokušavali preko kontranapada, no bez uspjeha. Petnaest minuta prije kraja susreta Yaya Toure je postigao pogodak za 3:0 na radost domaćih navijača koji su proslavili plasman u iduće kolo Europske lige.

• Obrisan korisnik25.02.2011. u 11:04
    Drago mi je za Vukojevića! čini se da pomalo izrasta u klasu o kojoj su mnogi govorili kada je počeo igrati... a trebamo jednog takvog buldoga prije naših stopera...
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 08:41
    nisu mi jasni turski klubovi,oni kolko god da jaku momčad imali,koje god trenere i igrače doveli u europi ne da nemaju pojma nego uopće neznam koji bi izraz upotrijebio
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 06:41
    Napadac koji ima sut podjednako dobar ,lijevom i desnom nogom!! Ima li jos takvih ,osim ronalda tesko ... Polako ali sigurno napreduje , do kraja sezone mora dati bar 25 golova ...Džeko care uz tebe smo ..
  • Obrisan korisnik25.02.2011. u 01:00
    bosanski "dijamant" je počeo da trpa..... :)