Rutinski posao Kiela, slavilo i Kielce

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.03.2012.

Prva momčad koja je dohvatila četvrtinu finala rukometne Lige prvaka je momčad Kiela. Već u prvom susretu sastav Alfreda Gislasona ostvario je prednost od 12 pogodaka pred Wislom Plock. Nakon današnjeg, domaćeg dvoboja osminu finala prošli su za 15 pogodaka uspješniji od svog protivnika. U posljednjoj utakmici dana Kielce je slavilo na domaćem terenu protiv Cimosa s minimalnih 27:26, uz sedam pogodaka Buntića..

THW Kiel - Orlen Wisla Plock

U prvom susretu ova su dva sastava odigrala prilično izjednačeno prvo poluvrijeme, dok je u današnjem Kiel već nakon 21. minute poveo s 10:5. S +5 domaćin je otišao i na odmor, a posebno se u tom prvom poluvremenu isticao Momir Ilić, u konačnici strijelac osam pogodaka.

Ni u nastavku se stanje na terenu nije mnogo toga promijenilo. Gostujući su rukometaši u prvih pet minuta drugog dijela smanjili zaostatak na pri zgoditka i uz nekoliko sitnijih promjena ona se održala do samog kraja. Domaći trener Gislason u tih je drugih pola sata igre dobio priliku odmoriti neke igrače.

Kiel je s osam pogodaka predvodio već spomenuti Ilić, a četiri su postigli Andersson, Dragičević i Jicha. Što se čuvara mreže tiče, svakome je pripalo po pola sata, Omeyer je u prvom dijelu skupio deset obrana, Palicka u drugom tri manje. Na drugoj strani Wichary je branio svih 60 minute te je susret završio s 13 uspješnih intervencija. Najbolji strijelac poljskog sastava bio je Kubisztal (7).

"Na svaki se susret jednako ozbiljno fokusiramo i za njega pripremamo. U današnji smo ušli s velikom prednošću pa smo mogli zaigrati mirnije. Ipak, najvažnija stvar danas postignuta je prolazak u četvrtfinale. Trener je dosta rotirao, pokušao je svima dati priliku i ona najumornije odmoriti. Već u srijedu nas čeka novi težak ispit i jedan od ciljeva je bio uštedjeti snagu. Uspjeli smo u tome", kratko je svoje dojmove nakon utakmice otkrio Momir Ilić.

U svom prvom komentaru na dvoboj Gislason se osvrnuo i na igru protivničke momčadi, a ključnim dijelom svoje izdvojio je obrambenu liniju na čelu s vratarem Omeyerom. "Danas smo vidjeli pravo izdanje Wisle, puno snažnije od onoga pred svojim navijačima. Iako mora spomenuti i velik broj naših pogreška i izgubljenih loptu. No odigrali smo dobro u obrani, Omeyer je bio na razini i to nam je donijelo novo slavlje. Imao sam priliku isprobati neke nove stvari, neke su funkcionirale, neke ne, a iako nisam zadovoljan ukupnom predstavom najvažniji je prolaz dalje."

Vive Targi Kielce - Cimos Koper

Za razliku od Kiela i Wisle, Kielce i Cimos Koper za sobom su ostavili prvi međusobni dvoboj, a na kraju zanimljive utakmice minimalna pobjeda pripala je domaćinu. Momčad Denisa Buntića slavila je rezultatom 27:26, a upravo je hrvatski reprezentativac bio najraspoloženiji u njenim redovima. Željko Musa protivničku je mrežu gađao četiri puta. Osam pogodaka, jedan više od Buntića postigao je Brumen.

Nakon dvije minute igre domaćin je poveo s 2:0, a prvu iduću seriju Kielce radi u periodu od 12. do 14. kada postiže tri uzastopna pogotka. Buntić se prvi put u listu strijelaca upisuje u 16. minuti pri rezultatu 6:4, a i idući pogodak također je njegovo djelo. U prvih 25 minuta igre slovenski sastav u igri su držali Skube i Brumen, a zatim je uslijedila odlična gostujuća serija. Niz od četiri pogotka zaustavio je kraj prvog poluvremena. U nastavak se ušlo pri minimalnoj prednosti Kielcea.

U drugoj minuti nastavka Bombač izjednačuje na 13:13, a prvi pogodak domaćina u tom dijelu postiže Buntić. Iako dvije minute kasnije Kielce ponovno ima dva pogotka prednosti, rukometaši Cimosa ulaze u novu seriju, 5-0 kreirali su redom Mlakar (dva pogotka), Skube i Brumen (2) i nakon 42. minute slovenski predstavnik vodi s 20:17.

Prednost je na gostujućoj strani bila sve do ulaska u posljednjih pet minuta kada za 24:24 pogađa Buntić. Njegovim slijedećim pogotkom započela je posljednja serija na utakmici, ona koja je Kielceu donijela pogodak prednosti. Nakon hrvatskog reprezentativca put do mreže Cimosa pronašli su Rosiński i Tkaczyk, dok se posljednja tresla ona domaćina za konačnih 27:26. Osam sekundi prije kraja precizan je bio Brumen.

• Obrisan korisnik19.03.2012. u 07:08
    komentator zaboravio napisati, da je Koper poslednje minute igrao sa 2 igrača manje...i to je ta POSLEDNJA serija za domače...
  • Obrisan korisnik19.03.2012. u 07:06