Liga prvaka - Završnica, osmina finala, 15.03.2012, 19:30 h
Kadetten 27:36 Atletico de Madrid
Atletico de Madrid

I Atletico uvjerljiv u gostima

Marko Domljanović • četvrtak, 15.03.2012.

Nakon što je Kiel jučerašnjom pobjedom u Poljskoj zakoračio u četvrtfinale rukometne Lige prvaka, isto je večeras pošlo za rukom i igračima Atletico Madrida. Španjolci su na gostovanju kod Schaffhausena bili vrlo uvjerljivi i na kraju upisali pobjedu od devet pogodaka razlike.

Moćni Atletico Madrid ni ovaj put nije iznevjerio - u prvom susretu osmine finala Lige prvaka uvjerljivo su svladali Kadetten Schaffhausen i došli na korak do plasmana među osam najboljih momčadi Europe.

Švicarci su solidno otvorili utakmicu i držali priključak veći dio prvog poluvremena i gosti se nisu uspijevali odlijepiti na više od dva razlike, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Vasikeviciusu na vratima domaćina. Ipak, u drugoj polovici prvog poluvremena Atletico bježi sa 7:9 na 8:13 i tako osigurava prednost koja je na odmoru iznosila četiri pogotka viška - 11:15.

U drugom dijelu Španjolci vrlo brzo bježe na šest golova prednosti, a to se pokazalo kao nedostižna prednost za domaću momčad koja se više nije približila na manje od 21:26. Do kraja susreta prednost gostiju je samo rasla, a konačnih 27:36 omogućava Atleticu vrlo mirnu pripremu za uzvratnu utakmicu.

Kukučka i Stojanović predvodili su domaćine s po pet golova, a Vasikevicius je dodao i 14 obrana. S druge strane su najbolji bili Markussen i Aginagalde koji su zabili po sedam puta, Lazarov je ostao na golu manje, a Hombrados je upisao 16 obrana.