Koper u drami izbacio Kielce

Igor Šestak • subota, 24.03.2012.

Osim Zagreba, u četvrtfinale Lige prvaka su se u subotu navečer plasirala još dva kluba, Cimos Koper i Kobenhavn. Danci su samo potvrdili dobar rezultat iz prve utakmice protiv Sävehofa, dok su Slovenci u dramatičnoj završnici za jedan gol nadmašili Kielce.

Cimos Koper – Vive Targi Kielce 25:23 (ukupno 51:50)

U izjednačenom dvoboju s dramatičnom završnicom u četvrtfinale rukometne Lige prvaka prošao je Cimos Koper. Slovenci su slavili s potrebna dva gola prednosti ponajprije zahvaljujući najboljem strijelcu utakmice Matjažu Brumenu i bivšem Zagrebovom vrataru Gorazdu Škofu koji je imao fantastičnu večer s 18 obrana. Hrvatski reprezentativac i igrač Kielcea, Denis Buntić, nije imao uspješnu večer. Postigao je dva pogotka iz šest pokušaja, a ključni šut u zadnjoj minuti obranio mu je Škof.

Otvaranje utakmice pripalo je gostima iz Poljske koji su u Sloveniju stigli s pogotkom prednosti iz prve utakmice. Igrači Kopra su se mučili u napadu i u prvih 10 minuta su vrlo teško dolazili do izrađenih prilika. Gosti su vodili 4:1 pa 5:3 i ni u jednom trenutku prvog dijela nisu dozvolili domaćima da preuzmu vodstvo. Na odmor se otišlo s rezultatom 13:12 za Kielce.

Početkom nastavka na scenu stupa Gorazd Škof s nekoliko sjajnih obrana, ali njegovi suigrači u napadu nisu uspjeli iskoristiti te obrane za dolazak u vodstvo. Gosti su pobjegli na 17:14, ali igrači Kopra bodreni punom Bonifikom stižu do izjednačenja i prvog vodstva 19:18 u 47. minuti. Domaći su u posljednjih desetak utakmice odigrali sjajnu obranu, a Škof je zaključao svoja vrata.

Domaći su stigli do prednosti koja im je trebala za prolaz, a odlučujući pogodak za 25:23 djelo je Brumena koji je utakmicu završio s osam golova, od kojih je četiri postigao iz sedmeraca. Škof je na drugoj strani obranio šut Buntića i Bonifika je počela slaviti. Nakon šest sezona Slovenci ponovno imaju predstavnika u četvrtfinalu Lige prvaka.

Osim Brumena i Škofa, zapaženu ulogu za Koper su odigrali Krivokapić i Skube sa četiri postignuta gola, dok je najbolji kod gostiju bio Stojković s pet pogodaka. Osim Buntića, u utakmici je nastupio i drugi Hrvat, Željko Musa, ali se nije upisao u strijelce.

Kobenhavn – IK Sävehof 26:24 (ukupno 60:49)

Danci su pitanje pobjednika riješili već u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Na gostovanju kod Švedskog Sävehofa slavili su s devet pogodaka prednosti i preostalo im je odraditi uzvrat i potvrditi prolaz u četvrtfinale. Pred svojim navijačima slavili su 26:24 i prošli u iduću fazu natjecanja s ukupnih +11.

Kobenhavn je u utakmicu ušao nešto opuštenije pa su Šveđani vodili veći dio prvog poluvremena. Sävehof je na startu poveo 4:1 i održavao prednost do rezultata 11:7 u 21. minuti utakmice. Domaći su tada ubrzali ritam i serijom 7:1 stigli do vodstva 14:12 uoči poluvremena.

Na početku drugog dijela Šveđani su izjednačili, ali su domaći napravili još jednu dobru seriju, ovog puta 4:0 s kojom su se odvojili na 19:15. Bila je to dovoljna prednost da Kobenhavn mirno privede utakmicu kraju i ostvari uvjerljivu ukupnu pobjedu s 11 pogodaka prednosti za prolaz u četvrtfinale.

Šveđani su se pokazali u dosta dobrom izdanju u svom oproštaju od Lige prvaka protiv domaćih rukometaša koji nisu igrali na svojoj najvišoj razini što je razumljivo s obzirom na rezultat prve utakmice. Najbolji strijelci utakmice bili su Mikkel Hansen za domaće i Emil Berggren za goste sa sedam postignutih golova.