Montpellier bez ikakve šanse u Barceloni

Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.03.2012.

Rukometaši Barcelone u uzvratnom dvoboju osmine finala u potpunosti su nadigrali goste iz Montpelliera koji su doputovali s dva pogotka prednosti. Domaća obrana veliki je posao napravila u prvom dijelu, mreža Šarića tresla se tek osam puta, dok je nastavak sastavu Xaviera Pascuala donio rutinsko odrađivanje posla. Četvrtfinale su izborili i rukometaši Atletica bez obzira na današnji poraz...

Barcelona Intersport - Montpellier

Barcelona i Montpellier uzvratni su dvoboj otvorili preciznim šutevima s linije sedam metara. Točni su bili Rutenka, a zatim na drugoj strani i Gajić. U petoj minuti kapetan domaćeg sastava Nagy postiže dva pogotka, u osmoj je precizan i po treći put i već se tada Barcelona počinje odvajati. Nakon deset minuta igre mrežu Šarića po drugi je put sa sedam metara pronašao Gajić; punih pet minuta momčad Patrice Canayera bila je bez pogotka.

U 11., odnosno 13. minuti odličnim se obranama izdvajaju Šarić i Prost, kapetan Montpelliera Nikola Karabatić svoj šut po prvi puta isprobava tek u 15. minuti, da bi u idućoj Barcelona stigla do novog odvajanja. Rutenka je i treći put precizan sa sedam metara, a dvije minute s igračem više katalonski sastav iskorištava za dva uzastopna pogotka Juanína. Nakon 10:3 gostujuća je klupa zatražila minutu odmora.

Svoj su četvrti pogodak igrači Montpelliera postigli u 18. minuti, nakon osam sušnih minuta, no suradnja u napadu i dalje im je bila ispod svake razine. Osam minuta prije kraja prvog dijela Nagy postiže svoj četvrti pogodak, a Šarić se na njega nadovezuje svojom osmom obranom. Na samom kraju prvog poluvremena Montpellier uspijeva povezati dva uzastopna pogotka, no na odmor odlazi s velikim zaostatkom (17:8).

Prvih deset minuta nastavka igralo se pogodak za pogodak. Barcelona je mogućnost da stigne do dvoznamenkaste prednosti imala u 37. minuti kada Tomasove pokušaje iz kontri skida gostujući čuvar mreže. Ono što nije pošlo za rukom Tomasu uspjelo je Juanínu u 11. minuti drugog dijela. Napad kasnije Pascualova momčad postavila je sjajnih 24:13.

Prvo isključenje Barcelona je zaradila sredinom drugog dijela, a nakon pogotka Juanína s igračem manje Nagyju se na klupi pridružuje i Jernemyr. Gosti su tako nešto više od minute imali dva igrača više, a veliki zaostatak uspjeli su smanjiti tek za pogodak. Pri 25:14 Rutenka dobiva direktni crveni zbog prekršaja nad Karabatićem u trenutku kada lopta nije bila u njegovom posjedu, no Montpellier ni tada ne uspijeva ući u seriju. U seriju je, naprotiv, ušao domaći vratar Šarić.

Nakon što su se snage na terenu izjednačile Karabatić postiže dva pogotka, ali i sam zarađuje isključenje. Pet minuta prije kraja Barcelona stiže do svog 31 pogotka, odnosno velikih +13. Na kraju dvoboja semafor je pokazivao impresivnih 36:20, vratar Šarić u završnim je trenucima bio nesavladiv skupivši velikih 17 obrana. Nagy i Sarmiento postigli su šest pogodaka, Montpellierov Gajić sedam, ali samo dva iz igre.

Atletico de Madrid - Kadetten Schaffhausen

Rukometaši Atletica u uzvratni su dvoboj prenijeli velikih devet pogodaka prednosti. Uvodne minute pripale su domaćinu, nakon 3:1 Lazarov i društvo poveli su i s 6:3, no sredinom tog prvog dijela švicarski sastav dostiže zaostatak. Na 4-0 seriju igrači Kadettena nadodali su nova tri pogotka za 10:7 i svojih +3 prednost. Ipak, u nastavak se ušlo pri rezultatu 14:14.

Pogodak za pogodak igralo se do 18:18, a svoju prvu ostvarenu prednost u drugom poluvremenu gostujući rukometaši nisu ispuštali do kraja. Po završetku susreta Talant Dušebajev izrazio je nezadovoljstvo predstavom svojih igrača između 10. i 18. minute, no nije propustio konstatirati kako rezultat u konačnici nije zabrinjavajuć što zbog prolaska dalje, ali i zbog činjenice da su utakmicu propustili važni pojedinci poput Šterbika, Abaloa, Entrerriosa, Markussena i Kallmana.

Najviše pogodaka u dresu pobjedničke momčadi postigao je Graubner, njih šest, dok je Lazarov kao najefikasniji u redovima Atletica poentirao sedam puta.

• ALGHAZANTH26.03.2012. u 00:22
    Ovaj Montpellier je baš smiješan u gostima, pobijedi ih svaka prosječna ekipa a netko jači ih pregazi samo tako.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik26.03.2012. u 00:11
    Pošteno kazano Barcelona i Kiel su dvije najmoćnije ekipe,Ateltico je ipak nešto manje kvalitetnij od te dvije ekipe,ali u jednoj utakmici ima šanse i sa Barcelonom i sa Kielom.Svi ostali sa te 3 ekipe nemaju nikakve šanse!!
  • danchy25.03.2012. u 23:00
    ma ide Barca opet do kraja... nadam se da će Zagreb imat sreće u ždrijebu. Koper ili Fuchse su prolazni