Liga prvaka - Završnica, osmina finala, 18.03.2012, 16:00 h
Füchse Berlin 32:30 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Füchse uspio nadigrati HSV

Ivana Strahija • nedjelja, 18.03.2012.

U njemačkom dvoboju u kojem su na jednoj strani stajali Denis Špoljarić i Ivan Ninčević, a na drugoj Igor Vori, Blaženko Lacković i Domagoj Duvnjak, prvu je pobjedu odnijela ekipa berlinskih Lisica. Dvorana u kojoj je bilo 8900 većinom domaćih navijača znala je nagraditi +2 domaćina, koji tako u uzvrat koji se igra 25. ožujka nose psihološku prednost i dva gola više.

Füchse Berlin – HSV Hamburg 32:30 (15:15)

Berlinci prvo odlaze na 6:4, a potom odličnom asistencijom Ninčevića za kapetana Laena i na +3, no brzo reagira novi-stari trener Hamburžana Martin Schwalb i obrana HSV-a se popravlja, a Lisice imaju mnogo problema s probijanjem gostujućih 6-0.

Jedini koji uspijeva parirati HSV-u jest Sven Soren Christophersen, koji je tek u petak oslobođen suspenzije, a to je proslavio postigavši u prvom dijelu šest golova. Na odmor se tako odlazi s izjednačenih 15:15.

U drugom je dijelu probleme domaćim rukometašima pokušao zadavati vratar Dan Beutler (devet obrana), no njih ništa ne može obeshrabriti, a upravo Ninčević u 44. minuti vodi Füchse na 24:22. To je Schwalbu znak da zatraži minutu odmora, a nakon što su povratili dah, Hamburžani su brzo izjednačili na 27:27 pogotkom Lijewskog. Potom je Lindberg pogodio za vodstvo, pa se osam minuta pred kraj domaći sastav našao u nezavidnoj situaciji.

Malo reorganizacija vanjske linije, a malo pogreške u gostujućim redovima, pomogle su Lisicama da se vrate u igru, a uz pogotke Marka Bulta i Ninčevića Füchse se vraća u vodstvo koje do kraja nije ispustio iz ruku.

Ninčević je na kraju upisao šest golova, a njegov suigrač Christopersen osam. U momčadi HSV-a Vori je imao tri, Duvnjak dva, a Lacković jedan gol, dok je najbolji strijelac bio Lindberg s osam golova.

Trener Lisica Dagur Sigurdsson je nakon susreta rekao: "Zadovoljni smo onim što smo pokazali, iako nam rezultat ne jamči baš ništa. Ipak smo ponosni na sebe što smo prvi koji su uspjeli poraziti Hamburg ove sezone u Ligi prvaka i uvjereni smo da možemo dobro odigrati i u uzvratu."

Desni krilni igrač HSV-a Hans Lindberg pak je komentirao: "Iako smo većinu utakmice bili dobri, imali smo par grešaka pred kraj susreta. Prednost od dva gola nije velika i ja se radujem nedjelji i, vjerujem, našem prolasku dalje."