Liga prvaka - Završnica, osmina finala, 14.03.2012, 20:00 h
Orlen Wisla Plock 24:36 Kiel
Kiel

Kiel uvjerljiv u drugom dijelu

Marko Domljanović • srijeda, 14.03.2012.

Nakon pomalo problematičnog prvog poluvremena, Kiel je u drugom dijelu u potpunosti razbio Orlen Wislu i uzvrat u Njemačkoj može čekati bez ikakvih briga. Razlika u kvaliteti jednostavno je prevelika i njemački predstavnik je jednom nogom već u četvrtfinalu.

Domaćini su vrlo dobro otvorili susret i nakon prvih pet minuta imali prednost od 3:1, a njihovo vodstvo održalo se do 12. minute i rezultata 7:4. Tada Kiel postiže pet pogodaka u nizu i dolazi do svoje prve prednosti nakon početnih 0:1. Međutim, Poljaci se nisu predavali i ubrzo stižu na 10:10, a Kiel tek u posljednje tri minute prvog dijela stječe prednost i na odmor nosi 12:14.

U drugom poluvremenu bila je to potpuno drugačija priča - njemačka momčad krenula je puno angažiranije u u prve četiri minute zabila četiri uzastopna pogotka, a već u 36. minuti bilo je 13:21. To je jedno bio i kraj svih nadanja za domaćine jer Nijemci jednostavno nisu dopuštali njihov povratak pa je utakmica mirno privedena kraju s konačnih 24:36.

Najbolji igrači kod Wisle bili su Spanne sa šest pogodaka i Wisnievski s pet, a istaknuo se i vratar Wichary s 15 obrana. Kiel je predvodio Jicha sa sedam pogodaka, a još četiri igrača su pogodila po pet puta.