Liga prvaka - Završnica, osmina finala, 18.03.2012, 16:30 h
IK Sävehof 25:34 Kobenhavn
Kobenhavn

Kobenhavnu +9 za miran uzvrat

Ivana Strahija • ponedjeljak, 19.03.2012.

Veći dio posla Danci su odradili već u prvoj utakmici, na gostovanju u kod Sävehofa. Bit će to prvo četvrtfinale za danske prvake, naravno, ako se ne dogodi čudo u Kopenhagenu.

IK Sävehof – Kobenhavn 25:34 (9:19)

Prvi su gol postigli Danci i time isprovocirali Šveđane na odgovor. No, u egalu je utakmica bila samo do 5:5, nakon čega Mikkel Hansen diže na 5:7, a utakmica teče samo u jednom smjeru, prema pobjedi Kobenhavna. Bilo je 8:13 u 22. minuti, pa M. Hansen uz pomoć Sigurdssona i Toftea postavlja 8:16, prije nego su se domaći snašli, no zabili su samo svoj deveti pogodak, posljednji u poluvremenu.

U drugom dijelu se razlika povećavala, bilo je i 13:26 i 14:28, da bi se u posljednjih 15 minuta utakmice Danci malo opustili, što su domaći rukometaši znali iskoristiti te su u 55. minuti stigli na "svega" -8.

To je međutim bilo to, a Kobenhavn nije dopustio daljnje približavanje. Najbolji kod domaćih bio je Berggren sa sedam golova, a kod gostiju Mads Larsen sa šest.

Iako su se iz domaćih redova mogle čuti pohvale na račun upornosti i zalaganja Sävehofa, ponajbolji igrač Kobenhavna uopće ne sumnja u to tko prolazi dalje te je već najavio subotnje slavlje: "Naši navijači vole kad mogu s nama proslaviti pobjedu i mi im to nećemo uskratiti."