Liga prvaka - Završnica, osmina finala, 18.03.2012, 17:00 h
Montpellier 30:28 Barcelona
Barcelona

Montpellieru dva pogotka prednosti

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.03.2012.

Prvi dvoboj između Montpelliera i Barcelone opravdao je sva očekivanja. Domaći rukometaši u potpunosti su nadigrali Španjolce u prvom dijelu, no bez obzira na, u jednom trenutku, odličnih osam pogodaka prednosti na uzvrat u Barcelonu Karabatić i društvo otputovat će sa svega dva gola razlike u svoju korist...

Sjajno su rukometaši Montpelliera otvorili prvi dvoboj osmine finala. Nakon tri brza pogotka, dva domaća i jednog gostujućeg, u seriju obrana ušao je sjajni Primož Prost i time otvorio mogućnost svojoj momčadi da već u uvodnim minutama stigne do osjetnije prednosti. Dogodilo se to nakon šest minuta igre, francuski predstavnik poveo je s 5:2. Istu razliku, tri pogotka prednosti, domaći imaju i na ulasku u 12. minutu, a već u idućoj, pri 8:4, Xavier Pascual traži minutu odmora.

Njegova se momčad međutim niti nakon ovog time-outa nije trgnula, osim što im je Montpellier čvrstom igrom u obrani ostavljao malo mogućnosti za brže i jednostavnije izvođenje napada, lošoj igri pridonijele su i brojne tehničke pogreške. Tek su u 19. minuti rukometaši španjolskog sastava uspjeli postići svoj šesti pogodak. Na drugoj strani šuteri Montpelliera stigli su do 13. preciznog šuta, pogodio je Karabatić iz još jedne kontre.

Ritam igre momčadi Patricea Canayera nije popustio niti nakon nove minute odmora, Prost je nanizao nove dvije obrane i nakon 21 minute igre Montpellier ima +8. Tri minute kasnije Barcelona, nakon prvog domaćeg isključenja, dobiva priliku smanjiti veliku francusku prednost što joj u konačnici i uspijeva. Dvije minute s igračem više bile su njen najbolji period do tada; pogodak s linije sedam metara, s krila i iz kontre uz obranu jednu obranu Šarića. Na odmor se otišlo s +6 u korist Montpelliera koji je ostao bez Kavtičnika. Nakon jednog doskoka Slovenac je ozlijedio koljeno, a kako je sam odmah zatražio odlazak u svlačionicu ona bi mogla biti i ozbiljnije naravi.

Baš kao domaćin u prvo poluvrijeme, Barcelona je odlično startala u nastavak, nakon četiri minute igre u zaostatku je za četiri pogotka, a nešto kasnije, točnije u 38. minuti rezultat je izjednačen. Montpellierova klupa pri 19:19 traži minuti odmora, a Prosta na vratima mijenja Stochl. Rukometaši španjolskog predstavnika brzali su u nastojanju da napokon povedu pa su ponovno zaredali s nekoliko neprisiljenih pogrešaka što je Montpellieru dalo priliku za novo odvajanje. Nakon time-outa Barcelone, prilikom kojeg je Pascual od svojih igrača tražio strpljenje, Nagy postiže 20 pogodak svoje momčadi za -3.

U periodu do 54. minute domaćin uspješno drži ta tri pogotka prednosti, igralo se pogodak za pogodak u čemu su najuspješniji bili Gajić i Tomas, svaki s dva zgoditka. Dvije minute kasnije proradili su i živci pa je tako Montpellier u samu završnicu ušao s igračem manje, a Barcelona s njih dva. Sa samo četvoricom igrača katalonska momčad prima tek jedan pogodak, a priliku za poravnanje daje Šarić svojom važnom obranom Gajiću. Ipak, u posljednjoj minuti gosti griješe u napadu, na drugoj strani pogađa Tej i Montpellier na uzvrat putuje s 30:28.

Napade domaćih predvodio je s osam pogodaka Dragan Gajić, tri manje postigao je Nikola Karabatić, no kapetan pobjedničkog sastava osim uspješnog proigravanja svojih suigrača najveći je doprinos dao u obrambenim zadacima, posebno tokom prvih pola sata igre. U nastavku je nekoliko puta uspješno presjekao Barcelonine kontranapade. Pet pogodaka u dresu Barcelone postigao je Rutenka.

• ALGHAZANTH18.03.2012. u 20:37
    Neće to biti dosta za uzvrat jer je Montpellier dosta slabiji u gostima, Barcelona ipak prolazi dalje.