Spursi "preživjeli" Los Angeles, Knicksi nastavili niz neporaženosti

Lovro Štrbinić • srijeda, 14.11.2012.

Losa Angeles Lakersi doživjeli su i peti ovosezonski poraz, ovaj put od Spursa, dok su i dalje neporaženi Knicksi neokrznuti prošli Orlando. Do pobjeda su u noćašnjem programu došli još i Netsi, Raptorsi, Bobcatsi te Trail Blazersi...

U noćašnjem NBA programu na rasporedu je bilo šestu utakmica, među kojima je najzanimljivije bilo gostovanje Spursa kod Lakersa. U utakmici koja se odlučivala u posljednjim sekundama Spursi su "preživjeli" posljednji napad i došli do sedme ovosezonske pobjede.

Lakersi, koji su igrali bez prva dva razigravača Nasha i Blakea, preko Gasola su minutu prije kraja susreta došli u vodstvo 82:79. U idućem napadu Duncan je smanjio zaostatak, a 9,3 sekundi prije kraja Danny Green pogađa za 84:82 u korist Spursa. Posljednji napad završio je pokušajem Gasola za tri poena iz loše pozicije, nakon čega je bilo izvjesno da će gosti s pobjedom otići iz Los Angelesa.

Kobe Bryant je, inače, imao solidnu šutersku večer, u skladu s izdanjima na početku ove sezone. Iz igre je pogodio 12 od 19 pokušaja za ukupnih 28 poena, dok je osim po tome momčad predvodio i s osam asistencija. Howard je dodao 13 poena uz 15 skokova, a Metta World Peace rođendanskih 12 poena, uz promašen važan šut dvadesetak sekundi prije kraja. Spurse su predvodili Parker s 19 poena i sedam asistencija te Duncan s 18 poena i devet skokova.

Do pete uzastopne ovosezonske pobjede došli su, pak, raspoloženi Knicksi u Amway Centru u Orlandu. Odluka je pala u posljednjoj četvrtini, nešto manje od devet minuta prije kraja Kidd je tricom pokrenuo seriju gostiju, a uz 12:2 u nešto manje od četiri minute Knicksi su došli do devet poena prednosti pet minuta prije kraja i prednost nisu ispustili do isteka vremena. Razlog ovakvog ishoda može se pronaći u 20 izgubljenih lopti domaćina, prema devet u slučaju njihovih protivnika.

Carmelu Anthonyju, najboljem strijelcu susreta s 25 poena uz šut iz igre 11/22 te osam skokova, pomogao je s klupe J.R. Smith s 21 poenom, koliko je postigao i Raymond Felton. Magic je s 18 poena predvodio Redick, 12 su upisali Moore i, uz deset skokova Vučević, a jedan više zabio je Afflalo. Vrijedi napomenuti da su Knicksi u dosadašnje dvije sezone u koje su ušli s 5-0 (1969./1970. i 1993./1994.) na kraju došli do NBA finala.

Tamo vjerojatno neće biti njihovih sugrađana Netsa, koji su za četvrtu pobjedu sezone svladali Cavalierse 114:101. Ključna je bila druga četvrtina koju su domaćini priveli u svoju korist rezultatom 35:12, između ostalog uz seriju 24:6. Inače, u prvoj četvrtini je Varejao zabio 17 od prvih 28 poena gostiju, dok je momčad iz Brooklyna u susret ušla s 13 promašaja za tricu.

Spomenuti Varejao se na kraju zaustavio na za njegovu karijeru rekordnih 35 poena (šut iz igre 16/21) i 18 skokova, ali njega i Irvinga s 34 poena i osam asistencija nije imao tko od suigrača pratiti. Netsi su živjeli od Deron Williamsa s 26 poena i deset asistencija, Joea Johnsona s 25 poena i Brooka Lopeza s dva poena manje.

Zanimljivije nego u Brooklynu bilo je u Indianapolisu, u susretu kojeg je obilježio Jose Calderon, autor triple-doublea. Španjolac je zabio 13 poena uz po deset skokova i asistencija, a Pacersima u lovu na pobjedu nije pomogla ni činjenica da su postavili rekord franšize po broju poena primljenih u jednoj četvrtini, samo pet u posljednjih 12 minuta.

Domaćini tako nisu u posljednjem dijelu susreta uspjeli nadoknaditi dotadašnji zaostatak, a predvodili su ih George Hill s 18 poena i Paul George s 12 poena i devet skokova. U Raptorsima, koji su i ovaj put bili bez Lowryja i Andersona, uz Calderona istaknuli su se DeRozan s 15 i Kleiza s deset poena.

S druge strane, uvjerljive pobjede upisali su Bobcatsi i Trail Blazersi. U Charlotteu Wizardsi nisu uspjeli doći do prve ovosezonske pobjede, već su doživjeli i šesti poraz. Dvoznamenkasti strijelac bio je samo Trevor Ariza s 19 poena, a domaćine koji su bez Bena Gordona susret prelomili s +17 u drugoj četvrtini do treće pobjede su vodili Ramon Sessions s 21 poenom, Kemba Walker sa 17 te Kidd-Gilchrist s 15 poena.

Trail Blazersi su bili uspješni u Sacramentu, prelomili susret u trećoj četvrtini i na krilima Lillarda s 22 i Aldridgea s 19 poena upisali treću ovosezonsku pobjedu. Kingsi su, između ostalog, bili bez Thomasa i Cousinsa, a osim dobrog učinka igrača s klupe istaknuo se James Johnson sa 16 poena.

• Obrisan korisnik14.11.2012. u 23:27
    Ma ljudi Lakersima je finale zapada minimum, jedino ih ozljede mogu spriječiti.
  • Obrisan korisnik14.11.2012. u 13:50
    Hibert dobio max ugovor u pacersima, a igra katastrofa. Znam da je i ekipa kriva i nema grangera i trener je kriv jer bi mu malo više lopti trebali spuštat, al svejedno užas. Ak ovak nastave oni nisu ekipa za playoff, a ne kak su se nadali da mogu iznenadit.
  • balaspo14.11.2012. u 10:26
    mislin da će lakersi proć minimalno 1 kolo doigravanja, pa tek su počeli igrat zajedno, ima jos vrimena. samo da popunu zamjene i to je to. vec ovo s san antoniom je bilo ok, a mogu samo naprid ic.
    balaspo
  • Obrisan korisnik14.11.2012. u 10:03
    hehehehe, lakersi, hehehe! kako će te jeeedva uči u doigravanje i ispasti u konferencijskom 1/4 finalu:)!