Branimir Korać • nedjelja, 02.06.2013.

Indiana Pacersi i Miami Heat odlučivat će o finalisti NBA lige u sedmoj utakmici. Šesta utakmica odigrana u Indianapolisa otišla je na stranu Pacersa koji su odličnim drugim poluvremenom izborili pobjedu 91:77...

Miami nije uspio dovršiti posao u Indianapolisu i izboriti nastup u finalu NBA lige u šest utakmica. Pacersi su na svom terenu bili bolji protivnik, iskoristili su sve mane Miamija i upisali su pobjedu 91:77 koja ih odvodi u odlučujuću sedmu utakmicu koja će se igrati u dvorani Heata.

Šuterski neraspoloženi gosti izgubili su bitku na svim dijelovima terena i izuzev LeBrona Jamesa nisu imali igrača koji je pokazao nešto više.

Podbacili su Chris Bosh i Dwyane Wade dok su na drugoj strani odličnu utakmicu odigrali Paul George i Roy Hibbert predvodivši svoju momčad. Hibbert je dominirao u reketu na obje strane terena, a kada mu se u napadu u drugom poluvremenu priključio i David West, Pacersi su se potpuno odvojili.

Iako su nastupili bez obrambeno važnog Chrisa Andersona koji je zaradio suspenziju od strane lige, igrači Miamija u prvom poluvremenu još su održavali rezultatsku ravnotežu. U tom razdoblju održavana je ravnoteža i djelomično zbog podosta promašenih zicera, zakucavanja i laganih šuteva od strane domaćih igrača koji su bili itekako svjesni uloga u ovom susretu.

Međutim u drugom poluvremenu neke stvari su se promijenile, Miami je ostao na istoj razini, a Indiana podignula svoju igru što je rezultiralo i rezultatskim odvajanjem.

Miami je na poluvremenu imao lagano vodstvo 40:39, no onda je ulazak u drugi dio odlučio. Wade, Bosh i Chalmers prvenstveno dosta su toga uzeli u svoje ruke i promašivali, Indiana je napravila seriju 14:2 i stigla do dvoznamenkaste prednosti.

Nisu tu Pacersi stali, nastavili su s odličnom igrom i dalje, stvarali prilične probleme Miamiju i uoči samog finiša četvrtine već su bili na 68:51.

U posljednjih 12 minuta s dvije trice Mikea Millera Miami je uspio smanjiti zaostatak na obećavajućih 70:64, no Indiana je imala spreman odgovor i na to, napravila je 13:5 i ponovno se odvojila, ovaj put na neuhvatljivih 83:69.

Paul George je bio najefikasniji kod Pacersa s 28 poena (11/19), osam skokova i pet asistencija, Roy Hibbert je dodao 24 poena (11/20) i 11 skokova, George Hill 16 poena (6/12) i šest asistencija, a Lance Stephenson 12 skokova.

"David i ja smo dali sve od sebe da dobro odigramo pod obručima. Volimo kada igra dođe na naš teritorij. Nismo nikako željeli da ovo bude posljednja utakmica", rekao je Hibbert, a virozni West je dodao: "Otišli smo predaleko da bih propustio utakmicu i da ne bih igrao. U ovom trenutku se osjećam loše, ali bit ću spreman za ponedjeljak."

U redovima Miamija LeBron James je bio konstantno dobar po običaju, ubacio je 29 poena (10/21) uz sedam skokova i šest asistencija, ali nije imao podršku suigrača. Dvoznamenkasti su bili još samo Mario Chalmers (3/8) i Dwyane Wade (3/11) s po deset poena.

"Što se dogodilo? Vidjeli ste i sami. Bila je to potpuna dominacija Pacersa u trećoj četvrtini. Puno toga su ubacili, a mi s druge strane nismo mogli pogoditi niti one najlakše šuteve", kratko je prokomentirao James.

• gerrard03.06.2013. u 00:07
    čuj wadea.. trebaju više lopti, a iz igre imali 4/19..
    gerrard
  • Obrisan korisnik02.06.2013. u 19:11
    Ja bih samo skrenuo pažnju na to da je Indiana odigrala na vrhuncu svojih kapaciteta a Miami debelo ispod i da je opet Miami se u zadnjoj četvrtini približio egalu. Odnosno, napredak u igri Indiane može biti eventualno nekakav minimalan dok kod Miamia taj napredak u odnosu na sinoć prikazano bi bio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.06.2013. u 18:04
    Šesta tekma je bila vrlo niske kvalitete, posebno od miamija (kakva su lagana polaganja obe ekipe promašivale...čak i zakucavanja..). Bez obzira na prednost u paintu koju indiana ima, uz samo (ofenzivno) solidne wadea i bosha heat bi dobija tu utakmicu. Hibber i west su igrali i prošle sezone za... [više na forumu]
  • irilov02.06.2013. u 17:29
    i ovo je glupav naslov- nisu bili nerasploženi nego ih je indiana linitirala. uostalom, miami je puca trice junački na otvaranju- 6/6 čini mi se u prvoj četvrtini, i ima svega 2 razlike.