Branimir Korać • ponedjeljak, 10.06.2013.

Košarkaši Miami Heata slavili su u drugoj utakmici finalne serije NBA lige protiv San Antonio Spursa i tako su poravnali omjer u seriji na 1-1. U drugom susretu presudilo je odlično drugo poluvrijeme s kojim su stigli do pobjede 103:84...

Vrlo dobrom obranom i igrom u drugom poluvremenu Miami Heat je uspio doći do poravnanja u finalnoj seriji protiv San Antonio Spursa. Slavio je 103:84, a da LeBron James nije išao iznad 20 poena, no unatoč tome dao je svoj doprinos pobjedi uz važnu ulogu u seriji 33:5 kojom je Heat prelomio utakmicu. Posebno upečatljiva bila je blokada pokušaja zakucavanja Tiaga Splittera kada je dočekao Brazilca i "zapalio" dvoranu.

Za razliku od prve utakmice u kojoj su igrali iznimno racionalno s malim brojem pogrešaka, Spursi su u drugom susretu nizali pogreške, upisali 17 izgubljenih lopti i Miami je to kažnjavao.

Odličnu utakmicu odradio je Mario Chalmers koji je dugo držao Miami u igri, sve dok se nije u potpunosti priključio i James. Kada su u Miamiju uz Chalmersa dobili u Jamesu još jednu napadačku snagu, Spursima nije bilo spasa.

Ključno razdoblje odigralo se krajem treće i početkom četvrte četvrtine. Ubačajem Dannyja Greena Spursi su tri i pol minute prije kraja treće dionice vodili 62:61 i ništa nije govorilo da će do sredine posljednje dionice susret biti odlučen.

Međutim nekoliko promašenih šuteva i izgubljenih lopti, potpuno su izbacili Spurse iz utakmice, Miami je dobio krila i sedam minuta prije kraja utakmice bio je na ogromnih 94:67.

James je do tada iz igre šutirao slabih 3/13, no do kraja utakmice više nije ubilježio niti jedan promašaj i jednostavno je proigrao u presudnom trenutku.

"Iskreno i dok sam se mučio napadački, moji suigrači su držali utakmicu živom, čak smo imali i prednost iako nije bilo mojeg doprinosa. Mario nas je držao u utakmici. Zahvaljujući njegovom agresivnom igrom u napadu, ulascima u reket, mogao sam pričekati svoje vrijeme", komentirao je nakon susreta James.

Vrlo razočaran bio je Tim Duncan koji je napadački odigrao dosta skromno. "Nismo igrali dobro, nismo šutirali dobro i znam da sam odigrao očajno. Što god se dogodilo nakon prve utakmice, oni su puno bolje reagirali nego mi. Nadam se da ćemo se do treće utakmice oporaviti."

Najefikasniji igrač utakmice bio je Mario Chalmers s 19 poena 6/12), LeBron James se na kraju zaustavio na 17 poena (7/17), osam skokova i sedam asistencija, a Chris Bosh je dodao 12 poena (6/10) i deset skokova.

U redovima Spursa Danny Green je upisao 17 poena (6/6, trica 5/5), Tony Parker 13 poena (5/14) uz pet asistencija dok je Kawhi Leonard uhvatio 14 skokova, a Tim Duncan 11.

• Obrisan korisnik11.06.2013. u 20:30
    obje momčadi imaju iskustvo serijskog gubljenja tekmi - i to ne tako davno, još prošle godine pa zato mislim da 3. neće biti ni ključna ni od velike važnosti...
  • Obrisan korisnik11.06.2013. u 14:59
    Vjerojatno će 3. utakmica biti ako ne presudna onda od ogromne važnosti jer tko izgubi treću morat će ubuduće pobijediti 2 ili 3 u seriji, a pobijediti bilo Miami bilo San Antonio 2 ili 3 utakmice zaredom ni za koga nije jednostavna misija.
  • Obrisan korisnik10.06.2013. u 17:45
    zasto ih Spursi ne bi dobili i ako izgube slijedeću?! u ove dvije se pokazalo da glavni igrači Heata ne stoje baš najbolje niti sa kondicijom niti sa zdravljem - za razliku od Spursa. Wade stalno igra ozlijedjen i kao da je ozlijedjen, Bosh ne igra ni približno tako lagano u reketu kao protiv nekih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.06.2013. u 13:45
    Miami ako dobije slijedeću utakmicu tj.3., osvojit će naslov. jer Spursi ih ne mogu dobiti tri puta od slijedeće četiri