Clippersima slavlje nad Jazzom, nova pobjeda Magica

Lovro Štrbinić • utorak, 04.12.2012.

Noć s ponedjeljka na utorak donijela je novih šest utakmica NBA sezone. Orlando je ovaj put iznenadio Warriorse, do tijesnih pobjeda došli su Nuggetsi i Clippersi, baš kao i Blazersi kojima je trebao produžetak...

Orlando je nakon pomalo iznenađujućeg slavlja u Staples Centru nastavio s dobrim izvedbama i slavio protiv favoriziranih Warriorsa. Ključnu prednost Magic je ostvario u posljednjoj četvrtini kad je serijom 10:2 otišao na osam poena prednosti, što se do kraja i održalo.

Glen Davis i Arron Afflalo s po 24 poena predvodili su Magic, Redick je dodao 22, a 14 poena uz 15 skokova. Warriorsima nije, pak, bilo dovoljno 25 poena i 11 asistencija Curryja, odnosno 22 poena i devet skokova Davida Leeja.

U zanimljivom okršaju Clippersa i Jazza u Salt Lake Cityju bilo je još neizvjesnije. U posljednjoj četvrtini gosti iz Los Angelesa nadoknadili su deset poena zaostatka. Na samo kraju susreta Paul je zabio ključno polaganje, a Barnes i Crawford bili sigurni s linije slobodnih bacanja.

Razigravač Clippersa zaustavio se na 14 poena i devet asistencija, a momčad je s 30 poena i 11 skokova predvodio Blake Griffin, uz Crawforda s 20 poena. Kod Jazza istaknuli su se Maurice Williams s 20 poena i 12 asistencija i Randy Foye s poenom manje.

Do tri poena viška došli su Nuggetsi u Torontu, iako su nakon prve dvije četvrtine imali 17 poena prednosti. Domaćini su došli na poen zaostatka manje od četiri minute do kraja, ali je Lawson tricom usmjerio susret u korist Denvera. Brewer se kod pobjednika zaustavio na 19 poena, Kenneth Faried na 18 i deset skokova, dok je kod domaćina Lowry ubacio 24 poena, jedan više od Bargnanija.

Jedini produžeci večeri viđeni su u Charlotteu, a Blazersi su ponovno iz njih izašli kao pobjednici. Prvo su krajem susreta nadoknadili zaostatak, a potom na krilima Lillarda došli do osme pobjede. Najzaslužniji za to su Aldridge s 25 poena i 13 skokova te spomenuti Lillard s poenom manje uz devet asistencija. Bobcatsa je, pak, vukao Ben Gordon s 29 poena.

Dva kluba koja ne briljiraju ove sezone susreli su se u Detroitu, gdje su domaćini uspjeli slomiti Cavalierse, ponajviše zahvaljujući dobrom otvaranju i +17 na poluvremenu. Kod Pistonsa je bilo nekoliko raspoloženih pojedinaca, najviše se sa 17 poena istaknuo Brandon Knight, dok je Varejao sa 17 poena i 18 asistencija bio relativno usamljen u redovima gostiju.

Najveću pobjedu večeri potpisali su Hornetsi, pomalo iznenađujuće protiv Bucksa. Sve je riješeno u nastavku, kad su domaćini u dvije četvrtine stvorili 18 poena razlike. Anderson i Lopez zabili su 22, odnosno 21 poen za Hornetse, a Bucksima nije pomogao ni najefikasniji igrač susreta Brandon Jennings s 25 poena.