Branimir Korać • subota, 08.12.2012.

Bogata NBA večer donijela je nekoliko velikih dvoboja. Los Angeles Lakersi sa skraćenom rotacijom nisu mogli do pobjede kod Oklahoma Cityja, a najdramatičnije bilo je u Philadelphiji gdje su 76ersi u produžetku bili bolji od Celticsa...

Durantu pripao veliki dvoboj protiv Bryanta

Lakersi očajnički trebaju veliku pobjedu i nadali su se kako će ona doći na gostovanju u Oklahoma Cityju. Međutim, Thunder je imao drugačije planove. Momčad Scotta Brooksa je na krilima Kevina Duranta i Russella Westbrooka otišla do pobjede 114:108.

LA i dalje tanak na poziciji playmakera imao je priličnih problema posebno u prvom dijelu kada je nezaustavljiv bio Westbrook. On je odradio odlično to razdoblje, ubacio čak 27 poena i usmjerio svoju momčad prema pobjedi.

Bez Stevea Nasha, Stevea Blakea, ali i Paua Gasola pred Lakersima je bila vrlo teška misija vratiti se u utakmicu. Ipak uspjeli su serijom 27:11 smanjiti zaostatak i malo zabrinuti domaćina, doći na minus četiri, ali do kraja je ostalo premalo vremena. Durant je ubrzo ubacio dva bacanja, Jodie Meeks promašio tricu i Oklahoma je upisala pobjedu.

Durant je ubacio 36 poena uz devet skokova. a Westbrook 33 poena (5/8 trica) uz osam asistencija. Kod Lakersa Bryant je ubacio 35 poena uz sedam asistencija dok je Dwight Howard dodao 23 poena i 18 skokova.

Spursi lakoćom riješili Rocketse

San Antonio Spursi nastavljaju s odličnim igrama. Protiv Houston Rocketsa su upisali visoku pobjedu 114:92 u susretu u kojem su dominirali i kontrolirali rezultat bez većih problema. Gregg Popovich pritom nije imao potrebe koristiti u dužoj minutaži svoje glavne zvijezde.

Od Rocketsa se očekivalo više, međutim nisu bili ravnopravan protivnik odličnom, San Antoniju. Spursi su tijekom susreta vodili i s čak 33 poena prednosti, a u posljednjoj četvrtini prednost nije niti u jednom trenutku bila manja od 21 poena.

Da bi utakmica mogla dobiti na zanimljivosti, Rocketsi su pokazali kada su povučeni Jamesom Hardenom uspjeli smanjiti na 66:58 u trećoj dionici, međutim onda Popovich zove minutu odmora, održava "bukvicu" igračima i slijedi serija 15:0 koja dovršava priču.

"Bio nam je taj time-out potreban. Došlo je do malog opuštanja i Pop je protresao kavez na toj minuti odmora", priznao je nakon susreta Gary Neal.

Tony Parker je sa 17 poena i sedam asistencija predvodio Spurse, 15 poena i šest skokova dodao je Tiago Splitter, a Tim Duncan je s 12 poena i 12 skokova stigao do nevjerojatnih 742 double-double učinka u karijeri.

Treći uzastopni poraz Netsa, Lee nezaustavljiv

Odličnom igrom u drugom poluvremenu Golden State Warriorsi su slavili na gostovanju kod Brooklyn Netsa 109:102. Netsi su igrali dobrih prvih 24 minute, međutim onda su gosti preuzeli stvari u svoje ruke i otišli do pobjede.

Ključni čovjek u pobjedi Warriorsa bili su David Lee i Stephen Curry - Lee s ključnom serijom koja je odnijela prednost na stranu Golden Statea, a Curry s 21 poenom u drugom poluvremenu.

Imali su Netsi prednost najvećim dijelom susreta, međutim kada je Curry poravnao na 89:89, uslijedilo je šest poena u nizu Leeja za odlazak na 95:89 i na polovici posljednje četvrtine Netsi su prerano pali.

"Mislim da su ljudi jednostavno zaboravili koliko je Steph Curry dobar. On je odličan igrač, napokon je potpuno zdrav i sposoban je igrati protiv bilo kojeg playmakera u ligi. Uz sav respekt prema Deronu Williamsu i ostalim velikim imenima, ali on je u toj klasi, a definitivno je jedan od najboljih šutera koji su bili u NBA-u", hvalio je Curryja nakon susreta njegov trener Mark Jackson.

Curry je ubacio 28 poena (5/9) trica uz pet asistencija, a s 30 poena je prvo ime susreta bio David Lee koji je dodao i 15 skokova. Kod poraženih je Joe Johnson ubacio 32 poena uz pet skokova, 23 poena, osam asistencija i pet skokova imao je Deron Williams, a 22 poena i 15 skokova Andray Blatche.

Rondo promašio, Turner zabio za pobjedu

Unatoč briljantnoj predstavi Rajona Ronda, Boston Celticsi nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju u Philadelphiji. 76ersi su bili bolji u produžetku s 95:94 u susretu u kojem je pobjeda mogla otići i na drugu stranu.

Na isteku regularnog dijela bilo je vrlo zanimljivo, prvo je Kevin Garnett poravnao na 89:89 da bi Evan Turner na drugoj strani izgubio loptu. Celticsima je ostalo dovoljno vremena za posljednji napad, ali pokušaj Ronda nije bio precizan. Otišlo se u produžetak gdje je pitanje pobjednika riješio Turner ubačajem tri sekunde prije kraja. Ponovno je Rondo pokušao sa sirenom, no ponovno nije bio precizan.

"Evan je igrač kojem mogu dati posljednju loptu, s njim osjećam posebnu povezanost. Ne znam vjeruje li on ljudima u životu, ali nadam se da ima povjerenja u mene", govorio je nakon susreta Doug Collins. Rajon Rondo je bio razočaran, ali zna da je to samo jedna od utakmica. "Trebao sam ići na polaganje, razočaran sam svojom odlukom. No dobra je stvar što u NBA ligi nemate previše vremena za razmišljanje, sutradan već imate popravni."

Turner je bio prvo ime kod pobjednika s 26 poena i deset skokova, a 17 poena i 12 skokova dodao je Thaddeus Young. Na drugoj strani 27 poena i pet asistencija upisao je Paul Pierce, 19 poena i osam skokova Jeff Green, 17 poena i deset skokova Kevin Garnett, no najsvestraniji je ponovno bio Rajon Rondo sa 16 poena, 14 asistencija i 13 skokova.

Miller okrenuo Pacerse, utakmica karijere Joakima Noaha

Andre Miller je odličnom dionicom u posljednjih manje od tri minute donio pobjedu Nuggetsa kod Pacersa. Pacersi su na 2:44 do kraja imali vodstvo, ali Miller do kraja susreta ubacuje osam poena, gosti rade seriju 10:0 i na kraju odnose pobjedu 92:89. Ušavši s klupe Miller je ubacio 15 poena uz osam asistencija, po 20 poena dodali su Corey Brewer i JaVale McGee koji je imao i osam skokova. Kod Pacersa 22 poena, šest skokova i šest dodavanja upisao je Paul George, 18 poena i 11 skokova David West, a 15 poena i deset dodavanja George Hill.

Wizardsi bez Trevora Arize nisu mogli više od mučenja Hawksa u završnici susreta u Atlanti. Momčad Larryja Drewa je imala niz prilika za mirno privođenje susreta kraju, vodila je u drugom dijelu i 18 poena razlike, ali su uporni gosti uspjeli doći u završnih 12 minuta na samo minus dva. Ipak, Wizardsi su u ključnim trenucima ponovno pali i ostali bez iznenađenja. Odličnu utakmicu odigrala je petorka Hawksa u sastavu Josh Smith s 23 poena i 15 skokova, Jeff Teague s 19 poena i šest asistencija, po 15 poena su ubacili Devin Harris i DeShawn Stevenson, a 14 poena uz 14 skokova Al Horford. Kod Wizardsa 19 poena i sedam skokova upisao je Kevin Seraphin, a 18 poena Bradley Beal.

Bullsi su bili u priličnim problemima na gostovanju u Detroitu, ali u pravo vrijeme su mogli računati na Joakima Noaha. S 30 poena i 23 skoka te šest asistencija Noah je odigrao utakmicu karijere i pomogao je Bullsima da dođu do 16. uzastopne pobjede protiv Pistonsa slavivši 108:104. Osim Noaha odličan je bio i Carlos Boozer koji je dodao 24 poena i šest skokova. Kod Pistonsa je Rodney Stuckey ubacio 24 poena uz sedam asistencija dok je 21 poen dodao Brandon Knight.

Memphis je zadržao najbolji omjer u ligi svladavši na gostovanju New Orleans Hornetse 96:89. Iako nisu bili rezultatski toliko uvjerljivi Grizzliesi su održavali prednost i na kraju zasluženo slavili. S 28 poena, osam skokova i pet asistencija posebno raspoložen je bio Rudy Gay, a slijedio ga je s klupe sa 16 poena i šest skokova Quincy Pondexter. Kod domaćina po 15 poena ubacili su Ryan Anderson, Brian Roberts i Austin Rivers.

Lagan posao imali su Timberwolvesi koji su ugostili Cleveland i visoko slavili 91:73. Sve je lako kada je Kevin Love na svojoj pravoj razini, a takav je bio u ovom susretu u kojem je predvodio svoju momčad s 36 poena i 13 skokova. Dobro mu je asistirao i Luke Ridnour s 12 poena, sedam asistencija i pet skokova koji do skorog povratka Rickyja Rubija još uvijek uživa u ulozi prvog playmakera. Kod poraženih 16 poena je ubacio Alonzo Gee, a 13 C.J. Miles.

Većih problema nije imao niti Milwaukee koji je nanio šesti uzastopni poraz Charlotte Bobcatsima. Bobcatsi su poraženi 108:93 zahvaljujući 21 poenu i 12 skokova raspoloženog Ersana Ilyasove kojeg je pratio s 18 poena i šest skokova Marquis Daniels. Cavsima nije pomoglo 19 poena Geralda Hendersona, 16 poena i šest asistencija Kembe Walkera te 11 poena i 11 skokova Michaela Kidd-Gilchrista.

Katastrofalan poraz upisali su Raptorsi koji su gostovali u Salt Lake Cityju i izgubili 131:99. Raptorsi su nakon prve četvrtine bili u vodstvu, ali u nastavku susreta su doživjeli pravi potop. S 20 poena, deset skokova i pet asistencija Jazzere je predvodio Paul Millsap, 18 poena i osam skokova je dodao Enes Kanter, 17 poena Gordon Hayward, a 11 poena i deset asistencija Mo Williams. Kod Raptorsa Andrea Bargnani je ubilježio 20 poena i osam skokova dok je na 17 poena i pet skokova stao DeMar DeRozan.

I bez Tyrekea Evansa Sacramento Kingsi su upisali pobjedu protiv Orlando Magica. Kingsi su bili bolji s 91:82 zahvaljujući odličnoj zadnjoj dionici igre. DeMarcus Cousins je upisao double-double sa 17 poena i 14 skokova, a 17 poena i pet skokova dodao je Isaiah Thomas. Kod poraženih 20 poena i 11 skokova ubilježio je Glen Davis, a 18 poena Arron Afflalo.

• Obrisan korisnik08.12.2012. u 22:14
    fantom17 koji si ti lik ...Markov7 svaka cast na trudu!
  • fantom1708.12.2012. u 16:35
    daj markov ne seri kakav noah
    fantom17
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 16:20
    fantom ne pisi pizdarije noah je vrhunski (pogotovo obrambeni) centar i jedan od najjacih u ligi.isto vridi i za varejaoa
  • fantom1708.12.2012. u 15:55
    majstore ti imas poteskoca vidjet cemo na kraju godine sigurno ce noah bit mvp kad je takva zvijer od igraca
    fantom17
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 15:40
    Jel ti imas neke poteskoce s citanjem il sta? reko sam da je Noah iznad prosjeka i spada među bolje centre lige,a Varejao koji je ove sezone prvi skakac lige s 15 skokova po utakmici igra puno bolje nego kad je bio s LeBronom.