Lovro Štrbinić • srijeda, 12.12.2012.

Carmelo Anthony predvodio je Knickse s 45 postignutih poena u slavlju nad gradskim rivalom iz Brooklyna, a Cavaliersi su s povratnikom Irvingom nanijeli još jedan poraz Lakersima, unatoč još jednoj velikoj večeri Bryanta. Clippersi su, pak, nadigrali Bullse i slavili sedmi put u nizu, a pobjede su upisali još i Nuggetsi te Wizardsi...

U okršaju dvaju klubova iz New Yorka u utorak navečer Knicksi su došli do 16 pobjede, iako je sam početak dao nagovijestiti drugačiji ishod. Na krilima Blatchea Netsi su otišli na 21:5 i veliku prednost održavali dobar dio prvog dijela. Pred kraj poluvremena Knicksi su se serijom vratili u rezultatski egal, a u drugom dijelu napravili i konačan preokret.

Ključni trenutak dogodio se 24 sekunde prije kraja, kad je Jason Kidd pod faulom zabio tricu za 100:97, a na drugoj strani produžetke nisu uspjeli izboriti Gerald Wallace i Deron Williams. Knickse je na kraju po običaju predvodio Carmelo Anthony s 45 poena ravnomjerno raspoređenih u dva poluvremena, a pratili su ga Kidd s 18 poena i šest asistencija te Smith s dva poena manje. Blatche je zahvaljujući sjajnom početku bio najbolji kod Netsa s 23 poena, uz Williamsa s 18 poena i deset skokova, odnosno Wallacea sa 17 poena. Vrijedi istaknuti i 18 skokova Reggieja Evansa.

U Quicken Loans Areni u Clevelandu domaći navijači su, pak, mogli uživati u povratku Kyrie Irvinga i njegovoj prvoj utakmici nakon tri tjedna. Već u prvom dijelu moglo se naslutiti da će Lakersi i ove večeri imati problema, na predah nakon prvog poluvremena su otišli s 15 poena zaostatka, a unatoč tome što su u nastavku stalno bili rezultatski blizu Irving nije dopustio preokret.

Uz 28 poena ovaj 20-godišnjak je dodao 11 asistencija, najviše u karijeri, a jednak broj poena poput njega u ovu pobjedu ugradio je i Miles. Lakersi su ponovno drugo živjeli od ubačaja Bryanta, zaustavljenog na 42 poena uz šut iz igre 16/28, dok je Dwight Howard ubacio 20 poena uz 19 skokova.

U još jednom "zvučnom" ogledu Clippersi su ubilježili gostujuće slavlje u Chicagu i došli do sedme uzastopne pobjede, prvi put od sezone 1991./1992. Pet minuta prije kraja otišli su na devet poena razlike, što se do kraja pokazalo nedostižno Bullsima, koji su zabilježili i deveti ovosezonski poraz.

Blake Griffin je zabio svoju prvu ovosezonsku tricu, ugradivši je u 22 poena i deset skokova, dok je Chris Paul ubacio četiri poena manje. Boozer je s 24 poena i 13 skokova predvodio domaćine, uz najveću pomoć Marca Belinellija i njegovih 18 poena.

Nuggetsi su slavili u Detroitu nakon što su krajem prvog dijela preuzeli rezultatsku inicijativu i nisu je ispustili do kraja za konačnih 101:94. Za dolazak na omjer 11-11 najzaslužniji su bili Ty Lawson s 26 i Corey Brewer s 15 poena. Brandon Knight s 20 i Jason Maxiell s 18 poena bili su najbolji kod Detroita.

U najmanje efikasnom susretu između dvije momčadi bez ozbiljnijih izgleda za plasman u doigravanje Wizardsi su upisali treću ovosezonsku pobjedu. Za 77:70 ključno je izdanje gostiju u posljednjoj četvrtini, a na kraju se najviše istaknuo Jordan Crawford s 26 poena, dok je Bradley Beal dodao 15. Kod Hornetsa je bolji od ostalih sa 17 poena i 11 skokova bio Ryan Anderson.

• balaspo12.12.2012. u 22:16
    Mislin da melu najvise znaci ova gomila veterana jer ga psiholoski pomazu. A melo bi triba bit MVP ako ovako nastavi jer trpa ko lud a new York je diga s 8 na 1 misto istoka
    balaspo
    balaspo
  • fantom1712.12.2012. u 16:40
    da zrtvuje se prije se nije ovako borio za svaku loptu a da ne pricam kak nije igrao obranu a dns je to druga prica