Ivor Krapac • srijeda, 19.12.2012.

Iako su uvjerljivo izgubili bitku u skoku, igrači Miami Heata ostvarili su ono važnije u domaćem ogledu s Minnesota Timberwolvesima u NBA programu u noći s utorka na srijedu po našem vremenu. Los Angeles Lakersi su s puno problema izašli na kraj sa Charlotte Bobcatsima, a Chicago Bullsi nadjačali su Boston Celticse uz triple-double Joakima Noaha...

Timberwolvesima skok, Heatu zadovoljstvo zbog pobjede

U utakmici u kojoj su imali čak 28 skokova manje od suparnika (52-24), košarkaši Miami Heata svejedno su pronašli put do uspjeha protiv Minnesota Timberwolvesa. Bez pomoći Rickyja Rubija, kojega štede nakon što se tek vratio poslije duge stanke zbog ozljede koljena, Timberwolvesi su u Miamiju pali sa 103:92, a odlučujuća serija dogodila se u najvećem dijelu treće i na početku posljednje četvrtine.

Heat je sedam i pol minuta do kraja treće gubio sa 63:62, da bi rano u četvrtoj okrenuli na svojih 86:72, uz 11 poena LeBrona Jamesa u tom pozitivnom nizu. Do kraja utakmice, domaća momčad imala je i 19 poena prednosti.

Skok je u potpunosti pripao Timberwolvesima, ali i Heat je dominirao u jednom segmentu, s čak 14 blokada u odnosu na samo jednu gostujuću.

"Ne znam koliko sam puta vidio takav slučaj, da imate dvostruko manje skokova i svejedno uzmete pobjedu", osvrnuo se Erik Spoelstra poslije utakmice: "Sreli smo se s čvrstom i jedinstvenom momčadi, cijelo vrijeme napadaju skok, ne postoji puno takvih ekipa."

LeBron James je i ovog puta bio najraspoloženiji među aktualnim prvacima, ubilježivši 22 poena, 11 asistencija i sedam skokova. Dwyane Wade imao je 24, a Chris Bosh 15 poena. Andrej Kirilenko je s 22 poena bio najefikasniji igrač gostiju, Nikola Peković završio je s 18 poena i 12 skokova, a Kevin Love s 11 poena i 18 skokova.

Lakersi se namučili s Bobcatsima, preokret nakon -18

Na povratku Paua Gasola i s nadom da će se uskoro vratiti Steve Nash, Los Angeles Lakersi došli su do treće pobjede zaredom. No, sinoćnja je bila vrlo teška. Momčad Mikea D'Antonija je sa 101:100 bila jača od Charlotte Bobcatsa, koji su u trećoj četvrtini vodili i s 18 razlike, a nakon što su u posljednjih 12 minuta ušli s 84:77 na svojoj strani, pali su tek u završnici utakmice.

Minutu i pol do kraja na semaforu je stajalo 97:97, da bi domaće prema pobjedi potom usmjerio Kobe Bryant, s četiri uzastopna poena za dolazak do 101:97 50-ak sekundi prije zadnje sirene. Ramon Sessions, prošlosezonski član Lakersa, uzvratio je košem i dodatnim bacanjem za smanjenje na 101:100, a nakon što je Bryant promašio na drugoj strani, gosti su imali još jednu priliku - koja se zbog uhvaćenih lopti poslije blokada ili promašaja pretvorila u još tri. No, Kemba Walker, Gerald Henderson i Ben Gordon nisu pogodili cilj.

Lakersi su, tako, mogli biti zadovoljni pobjedom, makar izrazito teškom, kojom su popravili vlastiti omjer na 12-14. Gosti iz Charlottea izgubili su u 12. u nizu i sada su na 7-17.

Kobe Bryant je s 30 poena, sedam asistencija i šest skokova vodio D'Antonijevu momčad, a u pratnji su bili Metta World Peace (17 poena, sedam skokova, četiri osvojene lopte), Jodie Meeks (17 poena) i Dwight Howard (16 poena, 18 skokova, četiri blokade). Igrajući prvu utakmicu poslije propuštenih osam zbog upale tetiva oba koljena, Pau Gasol imao je 10 poena, devet skokova, pet asistencija i četiri blokade.

U gostujućoj momčadi istaknuo se Kemba Walker (28 poena, sedam asistencija, pet skokova), a Ramon Sessions imao je 20 poena i šest asistencija.

Noah pridodao još jedan biser u uspješnoj sezoni

Ne prvi put ove sezone, Joakim Noah bio je izrazito raspoložen na putu Chicago Bullsa do pobjede, a u dolasku do 100:89 protiv Boston Celticsa, to je učinio svojim drugim triple-doubleom u NBA karijeri. Francuski centar u dresu Bullsa završio je s 11 poena, 13 skokova i 10 asistencija, šaleći se da je to od sebe i očekivao s obzirom na poziciju koju igra.

"Uvijek govorim ljudima da sam ja ionako razigravač-centar", osvrnuo se poslije utakmice: "Znam da mogu dodati loptu, osjećam se ugodnije u napadu, a imamo puno ljudi koji su sposobni zabiti na različite načine."

Bullsi su pobjegli bez povratka u prvom dijelu četvrte četvrtine. Vodili su i nakon prve tri (79:70), a u posljednjih 12 minuta krenuli su sa 16:5, uz tri trice Natea Robinsona u tom razdoblju, za povećanje na 95:75 šest minuta do kraja.

Momčad Toma Thibodeaua sada je na omjeru 14-10, dok su Celticsi, koji su izgubili treću zaredom, pali na 12-12. "Ovo trenutno nije dobra ekipa. Sada smo ono što jesmo, momčad na 50 posto učinka, a tako smo i igrali u ovoj utakmici", kazao je Doc Rivers nakon poraza.

Uz Noaha, Bullsi su imali i raspoložene Carlosa Boozera (21 poen, 12 skokova) i Luola Denga (21 poen), a Nate Robinson završio je s 18 poena. Celticse je s 26 poena i osam asistencija vodio Rajon Rondo, a Paul Pierce pridružio se sa 16 poena.

Duncan preko 23 tisuća poena u karijeri, ali bez šlaga

Denver Nuggetsi su sa 112:106 pred svojim navijačima nanijeli San Antonio Spursima četvrti poraz u posljednjih pet susreta, gurajući u drugi plan odličnu predstavu Tima Duncana, koji je upisao 31 poen, 18 skokova i šest asistencija. S ubačenim slobodnim bacanjima devet minuta do kraja treće četvrtine, Duncan je stigao preko 23 tisuća poena u NBA karijeri, no nije bilo konačne nagrade na kraju utakmice.

Nuggetsi su rano u četvrtoj četvrtini imali 15 razlike, da bi se, sa svojih 9:0, gostujuća momčad približila na 98:92 šest i pol minuta do kraja. No, domaći su se mogli osloniti na Danila Gallinarija, koji je s dvije trice pomogao u odlučujućem bijegu do 110:102 dvije i pol minute prije završne sirene.

"Gallinari nam je iščupao srce s te dvije trice", komentirao je Gregg Popovich poslije drugog poraza svoje momčadi u dvije večeri, nakon što ih je u ponedjeljak nadjačao Oklahoma City Thunder: "Kod jedne od njih, Boris Diaw čuvao ga je najbolje što se može, ali svejedno je zabio. Pogađanje šuteva u završnici često donosi pobjede, Gallinari je pogodio svoje."

S ubačenim vanjskim šutevima koji su se pokazali presudnima, Talijan u dresu Nuggetsa završio je utakmicu s 28 poena, dodajući i devet skokova. Kenneth Faried istaknuo se s 19 poena i 11 skokova, Corey Brewer sa 16 poena, a Andre Iguodala s 14 poena, devet skokova i šest asistencija. Nakon propuštenog ogleda s Thunderom, Manu Ginobili vratio se sa 16 poena, po šest skokova i asistencija za Spurse, a Patty Mills pridružio se s 15 poena.

Hawksima produžetak u Washingtonu, Warriorsi i Bucksi slavili kod kuće

Bez pomoći ozlijeđenih Trevora Arize i A.J.-a Pricea, otprije i bez Johna Walla, a sa smanjenom minutažom Nenea iz opreza zbog ozljede lijevog stopala, Washington Wizardsi ozbiljno su namučili Atlanta Hawkse. Gosti iz Georgije ostvarili su željeno tek u produžetku, slavivši sa 100:95, uz presudnu mini-seriju od 6:0 za odlazak do 98:93 minutu i pol do kraja dodatnog perioda.

Domaći su propustili priliku za sretniji kraj na kraju četvrte četvrtine, s promašenom tricom Jordana Crawforda sa sirenom, a uz ovakav ishod, u drugi je plan pao Crawfordov triple-double, s 27 poena, po 11 skokova i asistencija. Lou Williams je s 24 poena vodio Hawkse.

Golden State Warriorsi bili su uspješni u prvoj domaćoj utakmici poslije dvotjedne gostujuće turneje, zaključene sa 6-1. Sa 103:96 protiv New Orleans Hornetsa, koji su izgubili osmu zaredom, momčad Marka Jacksona popravila je vlastiti omjer na 17-8, a u posljednjoj pobjedi osobito se istaknuo David Lee (26 poena, devet skokova, četiri asistencije). Greivis Vasquez imao je 20 poena i 11 asistencija za goste.

Mark Jackson je poslije nove pobjede primio sms-poruku Reggieja Millera, bivšeg suigrača iz Indiana Pacersa, koji je poslije karijere krenuo komentatorskim putem - kao svojedobno i sadašnji trener Warriorsa. "Čestitao je na pobjedi, ali i dodao koliko je impresivna bila zbog prve utakmice kod kuće poslije uspješne serije mlade momčadi", opisao je Jackson: "Za nas je ovo mogla biti utakmica sa zamkom, ali imam drugačiju skupinu igrača, zaslužili su jako veliku pohvalu."

Milwaukee Bucksi su pred svojim navijačima došli do 98:93 protiv Indiana Pacersa, a važnu ulogu pritom je imao Mike Dunleavy, koji je odigrao prvu utakmicu poslije propuštenih sedam zbog ozljede lijevog koljena. Dunleavy se istaknuo sa 17 poena, dodajući i šest skokova, uz važnu dvicu minutu i pol do kraja, za povećanje domaćeg vodstva na 94:88. U preostalom razdoblju do završetka utakmice, Pacersi su dvaput dolazili na tri poena zaostatka, ali bez potpunog povratka.

S četiri poena u nešto više od minute na kraju susreta, Brandon Jennings pobrinuo se da prednost ostane na strani Bucksa, zaokruživši vlastitu uspješnu večer na 34 poena, šest asistencija i pet skokova. Monta Ellis priključio se s 19 poena, dok su Pacerse vodili George Hill (18 poena) i Paul George (16 poena, 10 skokova, pet asistencija).

• Obrisan korisnik19.12.2012. u 13:20
    Ovi bullsi stvarno igraju bolesnu obranu..jedva cekam da se tata mata D-Rose vrati na parkete i da se napadne naslov.
  • balaspo19.12.2012. u 09:50