Branimir Korać • petak, 28.12.2012.

Svega dva susreta igrana su u četvrtak navečer, a u oba su slavili favorizirani domaćini. Boston je teško stradao na gostovanju kod Clippersa dok je Dallas poražen u produžetku kod Oklahome...

Niti Celticsi nisu zaustavili Clipperse

Los Angeles Clippersi nastavljaju svoj veliki niz pobjeda. Rekord kluba po broju uzastopnih pobjeda su već srušili i sada ga iz utakmice u utakmicu samo popravljaju, a 15. uzastopna pobjeda upisana je u Staples Centreu protiv Bostona.

Celticsi su došlo s najavom kako žele prekinuti ovaj niz Clippersa, međutim nisu imali nikakve šanse. Domaćin igra kao u transu i projurio je do još jedne pobjede.

Od samog početka susreta na terenu je postojala samo jedna momčad, domaćin je vrlo brzo stigao do visoke prednosti i Boston nije uspio zaprijetiti u nastavku susreta. Što je utakmica više odmicala, ta je prednost samo dodatno rasla do konačnih 106:77 što je ujedno i najviša pobjeda Clippersa protiv Celticsa u povijesti.

"Iz utakmice u utakmicu samo pokazujemo kako imamo veliku širinu. Ove sezone sam prosjedio posljednjih četvrtina više nego ikada u karijeri. Trenutno se osjećamo sjajno, oko kluba je izvrsno ozračje i svi uživamo u trenutnim rezultatima", rekao je nakon susreta Chris Paul koji je ponovno odradio manje od 30 minuta.

Pobjednika su predvodili igrači s klupe Matt Barnes s 21 poenom (5/9 trica) i Jamal Crawford sa 17 poena dok je Lamar Odom dodao 13 skokova, a Chris Paul 11 asistencija. Kod Bostona 16 poena je ubacio Kevin Garnett, a po 12 su dodali Paul Pierce i Courtney Lee.

Oklahoma trebala produžetak za slavlje nad Dallasom

Oklahoma je uz dosta problema uspjela izvući pobjedu protiv Dallasa kojem se uoči Božića vratio Dirk Nowitzki i koji će u budućnosti biti sve opasniji.

Na kraju je Thunder slavio 111:105 na krilima, naravno, Kevina Duranta koji je bio napadački najraspoloženiji igrač na parketu te Russella Westbrooka s odličnom igrom u produžetku.

Dallas je sedam minuta prije kraja susreta imao deset poena prednosti, međutim nije uspio to zadržati i Oklahoma je napravila preokret. Tri sekunde prije kraja Durant je ubacio dva bacanja za 98:95, međutim desetinku prije kraja regularnog dijela Darren Collison ubacuje sretnu tricu za produžetak.

U dodatnih pet minuta podignuo se i Russell Westbrook, Thunder radi seriju 10:1 u dvije minute i to uz osam poena Westbrooka koji odvodi svoju momčad do pobjede.

"Jednostavno sam pokušao pomoći da dođemo do pobjede. Nekada to činim kroz poene, nekada kroz dodavanja, nekada kroz obranu, ali svaku večer činim isto - želim pobjedu", rekao je Westbrook.

Westbrook je ovu utakmicu završio sa 16 poena, deset asistencija i šest skokova dok je Durant ubacio 40 poena uz osam skokova i pet asistencija. 19 poena, 17 skokova i pet blokada upisao je Serge Ibaka. Kod Dallasa 32 poena i pet skokova upisao je Collison, a 17 poena i osam skokova Chris Kaman.

• Obrisan korisnik28.12.2012. u 15:29
    ma kakvo finale..sta vi sanjate..clippersi i ak uhvate jedna opd prva 3 mjesta na zapadu opet ce ih docekat ekipe poput minnesote i lakersa koji ce ih bez problema izbacit..
  • Obrisan korisnik28.12.2012. u 13:29
    Tri sekunde prije kraja Durant je ubacio dva bacanja za 98:95, međutim desetinku prije kraja regularnog dijela Darren Collison ubacuje sretnu tricu za produžetak. a Davor popuši listić jer je igrao na OKC!!!!
  • Obrisan korisnik28.12.2012. u 12:46
    clippersi imaju jako dobru klupu i pametno doziraju prvi petorku. no zapad je strašan i daleko je finale a i tamo će vjerovatno čekat miami
  • balaspo28.12.2012. u 12:43