Lovro Štrbinić • srijeda, 09.01.2013.

Houston Rocketsi iskoristili su probleme s igračkim kadrom kod Los Angeles Lakersa i na krilima Jamesa Hardena slavili u svojoj dvorani. Miami Heat je upisao novi poraz, uvjerljivi su bili Netsi, a do pobjeda su stigli još Bucksi i Timberwolvesi.

Houston Rocketsi došli su do pete uzastopne pobjede, slavljem u utakmici koja je tijekom prijašnje noći nudila najviše zanimljivosti. Harden i društvo ponovno su preokrenuli zaostatak u prednost, ponajviše zahvaljujući sjajnoj trećoj četvrtini u kojoj su stvorili 12 poena razlike.

Nash postao peteroznamankasti asistent

Dodavanjem Antawnu Jamisonu krajem druge četvrtine Steve Nash je došao do brojke od 10 tisuća asistencija u karijeri, a do kraja susreta ih je podijelio još pet. Peti je igrač u povijesti kojem je uspjelo prijeći tu granicu, odnosno četvrti najbrži koji je to ostvario. Trebale su mu 1162 utakmice u NBA ligi.

Serijom 21:4 iskoristili su šest povezanih promašenih šuteva Lakersa i otišli na 94:82, što se kasnije pokazalo nedostižnim za goste. Harden je ponovno bio odličan s 31 poenom, devet asistencija i šest skokova, što znači da je 13. put zaredom ubacio preko 25 poena, izjednačivši tako rekord franšize s Mosesom Maloneom.

U redovima pobjednika Chandler Parsons je dodao 20 poena, a Carlos Delfino i Jeremy Lin po 19. Lakerse, oslabljene neigranjem Howarda, Gasola i Hilla, predvodio je Metta World Peace s 24 poena, dok je četiri manje uz sedam asistencija ubacio Kobe Bryant i tako prvi put u 18 susreta išao ispod 27 poena. Nash je, pak, ubacio 16 poena uz deset asistencija.

Poraz su tijekom utorka doživjeli i prvaci, ovaj put u Indianapolisu, a sve je riješeno krajem treće i početkom četvrte dionice. Uz 17 poena Paula Georgea Pacersi su serijom 33:9 slomili Heat i osam minuta prije kraja susreta došli do 17 poena prednosti. Zadržali su to do kraja za slavlje rezultatom 87:77.

U najlošijem napadačkom učinku Miamija ove sezone i njihovom desetom porazu Wade je ubacio 30, Bosh 14, a James 22 poena uz deset skokova. Ostatak ekipe ubacio je tek 11 poena, dok je domaćine vodio George s 29 poena i 11 skokova, a uz jednak broj skokova 14 poena ubacio je David West. Lance Stephenson pridodao je 13 poena, dok valja istaknuti i 14 skokova Hibberta, od čega devet napadačkih.

Neizvjesnosti nije bilo u Wells Fargo Centru u Philadelphiji, gdje domaći Sixersi nisu imali odgovor za Netse. Treća četvrtina donijela je ekipi iz Brooklyna 21 poen prednosti, uz seriju 18:2, dovoljno za slavlje 109:89. Williams s 22 i Blatche s 20 poena te Evans s 23 skoka predvodili su goste, dok je kod Sixersa bolji od ostalih bio Holiday s 19 poena i osam asistencija.

U svom Target Centru Timberwolvesi su nadigrali Hawkse, koji su već na poluvremenu zaostajali 16 poena. Atlanta se pred kraj susreta uspjela vratiti u egal, ali je potom Cunningham zabio s distance te u idućem napadu ukrao loptu za konačnih 108:103 za Minnesotu. Nikola Peković ponovno je bio sjajan s 25 poena i 18 skokova, Kiriljenko je dodao 21, Derrick Williams 17, a Šved 15 poena uz sedam asistencija. Kod Hawksa su po 21 poen ubacili Josh Smith i Louis Williams, Smith uz 13 skokova i sedam asistencija, a Williams uz osam asistencija.

Domaćini su slavili i u Milwaukeeju, zahvaljujući preokretu u nastavku susreta. Sunsi su odlično otvorili susret, ali su nakon promašenih prvih devet šuteva u drugoj četvrtini napadački pali, što su Bucksi znali iskoristiti. Brandon Jennings s 29 poena i devet asistencija nosio je Milwaukee, a Monta Ellis ostao je na 13 poena. Goran Dragić bio je, pak, najbolji kod Sunsa s 21 poenom, a 18 je uz osam asistencija ubacio Jared Dudley.

• Obrisan korisnik09.01.2013. u 17:45
    ne provaljuj se..Kobe je u jednoj sezoni naporavio ono sto Harden nece do kraja karijere. Da ne spominjem sad rekorde ...
  • Obrisan korisnik09.01.2013. u 15:16
    mislim da ce i bryant uskoro shvatiti da je jedini pravi put da zakopa ratne sjekire sa smushom :D
  • Obrisan korisnik09.01.2013. u 14:15
    lekcija kosarke hardena, bryantu..radio mu je sta je htio...bryant je izgledao ko pivaric pokraj ibrahimovica
  • nikola121209.01.2013. u 13:51
    shved zapravo nije podcijenjen,njega su novinari odmah nakon par dobrih tekmi otkrili. trenutno je treci u izboru rookija godine odmah iza lillarda i beala,dakle prije davisa cak tako da..
    nikola1212
  • Obrisan korisnik09.01.2013. u 13:26
    @sokol1911....Lakersi NEĆE ući u doigravanje...to je moja prognoza. sad su na 15-19 i slijede im još 2 teške tekme u kojima će biti i dalje bez gasola i howarda. dakle idu na 15-21. teeeeško će u play off, a ako kojim čudom i uđu, ispast će u prvom kolu.zanimljivo je vidjeti kako sve više momčadi... [više na forumu]