Lovro Štrbinić • srijeda, 16.01.2013.

Šest utakmica bilo je na rasporedu u NBA ligi u noći sa utorka na srijedu, a Lakersi su uspjeli povezati dvije pobjede. Uspješni su bili i njihovi sugrađani u Houstonu, niz su nastavili Nuggetsi, a do pobjeda stigli i Netsi, Pacersi i Hornetsi...

Los Angeles Lakersi, i dalje bez Gasola, pokazali su naznake izlaska iz krize, a drugu utakmicu u nizu na pravoj razini bio je i Dwight Howard. Rezultiralo je to drugim uzastopnim slavljem u susretu u kojem su se kod kuće protiv Bucksa na početku odvojili rezultatski, ali i potom dopustili gostima da se vrate u susret.

Osjetnija rezultatska prednost počela se ponovno stvarati krajem treće četvrtine, kada je nakon ubačaja Bryanta na semaforu pisalo 79:73. Početkom posljednje dionice precizni su bili i Metta World Peace te Chris Duhon pa su Lakersi otišli na dvoznamenkastu prednost i na kraju relativno mirno priveli ogled kraju za pobjedu 104:88.

Drugi put ove sezone i Bryant i Howard ubacili su preko 30 poena, oba po 31. Howard je tome pridodao 16 skokova i četiri blokade, dok se Bryant istaknuo sa šest asistencija, pet manje od Nasha. Kod Bucksa 17 poena ubacio je Monta Ellis, a 14 uz sedam asistencija Beno Udrih.

Clippersi su, pak, bili uspješni u Toyota Centru u Houstonu, gdje su sjajnom trećom četvrtinom i serijom 25:6 izborili slavlje rezultatom 117:109. Ponovno su bili bez Paula, ali to ih nije omelo da dođu do 30. pobjede, dok su Rocketsi upisali četvrti uzastopni poraz, što ime je najgori niz u ovoj sezoni.

Jamal Crawford preuzeo je ulogu najboljeg strijelca kod Clippersa, ubacivši 30 poena. Po 19 su dodali Bledsoe i Griffin, ovaj potonji uz osam asistencija. Domaćine je po običaju predvodio Harden s 23 poena uz šut iz igre 8/20, Lin je dodao 12 poena i deset asistencija, Parsons 17, a Delfino 16 poena.

U Pepsi Centru u Denveru svoj pobjednički niz su Nuggetsi produžili na šest utakmica,ukupno kod kuće ove sezone imaju omjer 15-2. Utakmica je otišla u produžetak nakon trice Matthewsa za 99:99. a obje ekipe propustile su potom po jednu priliku za poentiranje, Iguodala s jedne i Lillard s druge strane.

U produžetku se ključnom pokazala trica Wilsona Chandlera 14,9 sekundi do kraja, nakon čega je Lillard promašio još jedan šut, a domaćini upisali pobjedu.Gallinari je zabio 25 poena, Lawson jedan manje uz 12 asistencija, a Faried 21 uz 11 skokova, za svoj 18. double-double učinak u sezoni. Aldridge je s 28 poena i šest asistencija predvodio Blazerse, a 22 poena i sedam asistencija dodao je Batum.

Netsi su slavili protiv Raptorsa u svojoj dvorani, u utakmici koja je odluku doživjela u posljednjoj četvrtini. Završilo je 113:106, iako je prednost Brooklyna bila i izraženija te su Netsi i dalje neporaženi u siječnju. Brook Lopez bio je prvo ime susreta s 22 poena i devet skokova, a po 21 poen dodali su Joe Johnson i Deron Williams (sedam asistencija). Lowry je ubacio 21 poen za Raptorse u nešto manje od 15 minuta provedenih na terenu, za što je razlog ozljeda gležnja u drugoj četvrtini. Lowry se vratio u posljednjoj dionici, a uz njega solidni su s po 15 poena bili Calderon i Amir Johnson.

Malo iznenađenje priredili su Hornetsi u Philadelphiji, slavljem nad Sixersima nakon odlaska na 18 poena prednosti u trećoj četvrtini. Vasquez s 23 poena i devet asistencija i Eric Gordon s 19 poena najzaslužniji su za slavlje gostiju, a domaćinima nije pomogao ni učinak Holidaya od 29 poena i 11 asistencija.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri potpisali su Pacersi u gostima protiv Bobcatsa, koji sad imaju 13 uzastopnih domaćih poraza u sezoni. Završilo je 103:76, na ulasku u posljednju četvrtinu Indiana je imala 26 poena prednosti. Roy Hibbert ubacio je 18 poena, po 16 su dodali Hill i George, potonji uz deset skokova. Bobcatse je s 15 poena predvodio Henderson.

• Obrisan korisnik16.01.2013. u 21:48
    clippersi mogu i bez paula !!! bledsoe jako dobar play !!!
  • django 916.01.2013. u 16:05
    Iako Cavsi i Bucksi nisu neko mjerilo, izgleda da Lakersi konačno pokazuju znakove života. Previše je talenta u toj momčadi da bi propustili doigravanje. Međutim trebati će se dobro potruditi i pitanje je u kakvom stanju će biti, a i startat će s dosta niske pozicije i već u prvom krugu dočekat će... [više na forumu]
    django 9
  • Obrisan korisnik16.01.2013. u 14:15
    BIlo bi lijepo da ste usput spomenuli odlicnu partiju Teletovica
  • Obrisan korisnik16.01.2013. u 14:13
    mene je griffin iznenadio lijepom post igrom..svaka cast.. a sto se tice lakersa..bit ce vec okrsaja divova u prvom krugu playoffa nadam se :)
  • Obrisan korisnik16.01.2013. u 10:14
    Earl Clark je odlican igra i potpuno se uklopio u igru i prvi put da gledam prave Lakerse ove sezone,a gledao sam ih dosta puta,Kobe mi se sve vise i vise svida,ne cini se vise da zeli sam rijesit utakmicu vec asistira sto je lijepo vidjet kod njega,a Dwight is back in business baby :)