Lovro Štrbinić • srijeda, 23.01.2013.

U noći na srijedu u NBA ligi odigrane su četiri utakmice, a ona najzvučnija završila je pobjedom Oklahome nad Clippersima u Staples Centru. Na pogon sjajnog Irvinga Cavaliersi su bili bolji od Celticsa, dok su prednost domaćeg terena iskoristili još i Bucksi te Pistonsi...

Igrači Oklahome City Thundera stigli su na gostovanje u Staples Centar kod Clippersa, koji su u ovoj utakmici bili lišeni pomoći Chrisa Paula. Prilika je to bila za Erica Bledsoea da pokaže koliko dobro može zamijeniti prvog razigravača, ali nije se previše istaknuo s 12 poena i četiri asistencije. Baš kao ni što domaćini nisu ozbiljnije zaprijetili Durantu i društvu.

Durant je posebno raspoložen bio u nastavku, kad je ubacio 24 od svoja 32 poena, i omogućavao gostima da se drže na ugodnoj rezultatskoj udaljenosti kad se činilo da Clippersi spremaju povratak. Na kraju je završilo 109:97 u korist Thundera.

Durant je uz spomenuta 32 poena dodao po sedam skokova i asistencija, a Westbrook je ubacio 26 poena i podijelio šest asistencija. Dobar je bio i Ibaka sa 17 poena i devet skokova. Clippersi su i ovaj put bili na pogon Griffina s učinkom od 31 poena i 11 skokova, Bledsoe je ubacio 12, a Jamal Crawford 14 poena.

Pobjedom nad Bostonom "osladili" su se Cavaliersi. U Quicken Loans Areni u Clevelandu odluka je pala u samoj završnici, u koju su Celticsi ušli sa minimalnom prednošću, ali su se ključnim pokazali krađa i dva lijepa polaganja Irvinga. Pokrenulo je to seriju domaćina, koji su došli do vodstva 95:87 u posljednjoj minuti i tu je sve postalo jasno što se ishoda tiče.

Irving je svojim učinkom postao prvi igrač Cavaliersa koji je u Quicken Loans Areni ubacio 40 poena nakon LeBrona Jamesa 30. ožujka 2010 godine. Irving je od svojih 40 čak 19 poena ubacio u prvoj četvrtini, a prikupio je i pet asistencija ut šut iz igre 16/24. Pratio ga je Tristan Thompson s 21 poenom i devet skokova, dok je kod Bostona Rondo zabio 17 poena uz 13 asistencija, a Garnett ubacio poen manje.

Dvije ekipe sličnog učinka susrele su se u Detroitu, a Orlando je nakon izjednačenog prvog poluvremena u nastavku ipak usporio i Pistonsi su došli do uvjerljive pobjede rezultatom 105:90. Kod domaćina su se istaknuli Knight s 18 i Monroe sa 16 poena, dok su kod Magica bolji od ostalih bili Redick s 26 poena te Nelson s 14 poena i devet asistencija.

Bucksi su u svojoj dvorani došli do važne pobjede protiv Sixersa. Osam poena prednosti s poluvremena Milwaukee je uz manje probleme zadržao do kraja susreta za konačnih 110:102 u svoju korist. Na 45. godišnjicu objave kako će Milwaukee dobiti NBA franšizu domaćine su do 22. ovosezonskog slavlja vodili Ilyasova s 27 poena i 16 skokova, Jennings s 25 poena i sedam asistencija te Monta Ellis s 18 poena i deset asistencija. Turner je ubacio 23 poena uz sedam asistencija za Philadelphiju, dok je Hawes dodao 21 poen i 12 skokova.

• Obrisan korisnik23.01.2013. u 15:10
    durant igra ko oni stari igrači iz 70-tih godina,takav stil igre ima....
  • Obrisan korisnik23.01.2013. u 12:25
    daj boze da bude oklahoma-clippers finale....i jos da lakersi ne udu u doigravanje :D
  • Obrisan korisnik23.01.2013. u 11:48
    Durant najzanimljiviji nba igrač pantera na terenu....
  • Obrisan korisnik23.01.2013. u 11:06
    Ako ne bude nekih većih ozljeda ili čudnovatih tradeova OKC vs LAC finale zapada. Iako su jučer prilično uvjerljivo izgubili mislim da bi povratkom paula ipak clippersi trebali imat bolju ekipu, a ne mogu ni durant i westbrook odigrat baš svaku tekmu ovak fantastično.