Lovro Štrbinić • srijeda, 30.01.2013.

Los Angeles Lakersi svladali su Hornetse u noći s utorka na srijedu i tako došli do treće uzastopne pobjede. Omjer su popravili i Blazersi u zanimljivoj završnici protiv Mavericksa, dok su s manje drame slavili Warriorsi i Bucksi...

Nakon pobjeda nad Jazzom i Thunderom u proteklih nekoliko dana Los Angeles Lakersi upisali su i treću pobjedu u nizu, ponovno u Staples Centru. Gostovali su Hornetsi, a krajem prve četvrtine Bryant i društvo preuzeli su rezultatsku kontrolu nad susretom.

U jednom trenutku drugog poluvremena činilo se kako će domaćini rutinski doći do još jednog slavlja, ali Lakersi su "prosuli" +16, a momčad iz New Orleansa se serijom 21:4 vratila u egal. Presudila je tada trica Nasha za 107:101 te polaganje Jamisona za 109:104.

Završilo je 111:106, a kod pobjednika je prednjačio Dwight Howard s 24 poena. Clark je dodao 20 poena uz 12 skokova, a Bryant je ponovno bio raspoložen za suradnju pa je uz 14 poena s 12 potrošenih lopti podijelio i 11 asistencija, čemu je dodao i osam skokova. Kod Hornetsa 25 je zabio Eric Gordon, a 18 Anthony Davis.

Ogled između Trail Blazersa i Mavericksa u Rose Garden u Portlandu odlučen je, pak, sa zvukom sirene. LaMarcus Aldridge je u sekundu i pol uspio primiti loptu, okrenuti se i zabiti za konačnih 106:104, nakon što je tri sekunde prije zabio i tricu iz kuta za izjednačenje, iako je dotad ove sezone promašio svih devet pokušaja za tri poena. Dovršen je tako preokret domaćina, koji su u trećoj četvrtini zaostajali čak 21 poena, a dvije minute prije kraja bili su sedam poena u minusu.

Dallasu nije pomogao ni učinak sezone Dirka Nowitzkog, koji je ubacio 26 poena, a pratio ga je Darren Collison sa 17 poena i devet asistencija. Junak Aldridge zaustavio se na 29 poena i 13 skokova, dok je kod Blazersa još J.J. Hickson uz 15 skokova ubacio 26 poena.

Golden State Warriorsi su bez prevelikog stresa u završnici slavili u Clevelandu, gdje su nakon tri četvrtine imali +16, a na kraju je bilo 108:95. Klay Thompson je ostvario najbolji učinak karijere s 32 poena uz 6/8 za tri poena. Jarrett Jack je dodao 26 poena i 12 asistencija, a David Lee 20 poena, 13 skokova i osam asistencija. Kod Cavaliersa su po 18 poena ubacili Dion Waiters i Tristan Thompson, čemu je potonji pridodao i 11 skokova.

Još uvjerljiviji bili su Bucksi u Palace of Auburn Hills u Detroitu (117:90). Devet poena zaostatka nakon prvih 12 minuta Milwaukee je do početka posljednje četvrtine pretvorio u 23 poena prednosti. U trećoj četvrtini Jennings je ubacio 20 od 30 svojih poena, uz vlastitu seriju 16:0. Mike Dunleavy je za pobjednike dodao 17 poena, dok je kod Pistonsa s 18 poena i isto toliko skokova najbolji bio Andre Drummond.