Branimir Korać • petak, 01.02.2013.

Svega dva susreta bila su na rasporedu u četvrtak u NBA ligi, a u oba su pobjedu odnijeli domaćini. Oklahoma je bez problema nadigrala Memphis dok je Golden State u tijesnoj završnici svladao Dallas...

Grizzliesi nisu nadoknadili loše prvo poluvrijeme

Nakon što je Rudy Gay mijenjan u Toronto Raptorse, Memphis Grizzliesi su otputovali na jedno od najtežih gostovanja u ligi. Dočekala ih je Oklahoma City Thunder koja nije imala milosti i visoko je slavila 106:89.

Konačnih plus 17 ne oslikava pravo stanje na parketu, prednost Thundera iznosila je i 26 poena razlike, domaćin je apsolutno kontrolirao utakmicu i Grizzliesi su nakon ulaska u dvoznamenkasti zaostatak na kraju prve dionice kod 32:22 bezuspješno pokušavali zaprijetiti.

Prednost je konstantno rasla i na poluvremenu je već bilo visokih 58:34. Ipak u trećoj četvrtini gosti su se malo probudili i krajem tog razdoblja igre uspjeli su smanjiti na 75:65, međutim ponovno je došlo do odvajanja Oklahome za koje Memphis nije imao odgovora.

Utakmicu je obilježio i Russell Westbrook koji se u trećoj dionici sukobio s Thabom Sefoloshom nakon jedne neuspješne akcije, završio je na klupi punih osam minuta, međutim nakon susreta sve strane su odbijale pomisao na nekakvu svađu.

"Klasično neslaganje, ovo je košarka, igra puna emocija. Naravno, uvijek će biti neslaganja, nije niti prvo, a niti posljednje. Mi smo već pokazali da znamo jako dobro riješiti neke stvari", rekao je nakon susreta Durant, a Westbrook, Sefolosha i Brooks tvrdili su i ponašali se kao da se ništa nije dogodilo.

Trener Memphisa Lionel Hollins nije dobio dobru reakciju momčadi nakon odlaska Gaya.

"U prvom poluvremenu smo bili loši, svi su se trudili dati više od sebe, no imali smo igrače koji jednostavno nisu mogli ništa pogoditi u tom razdoblju. Drugo poluvrijeme je već bilo druga priča, tu smo igrali svoju igru", no to mu nije pomoglo i upisan je poraz.

Thunder su predvodili Durant s 27 poena, sedam skokova i šest asistencija i Westbrook s 21 poenom, devet skokova i šest asistencija. Kod Memphisa Jerryd Bayless je ubacio 23 poena uz šest asistencija, Mike Conley je dodao 17 poena, a Zach Randolph 19 skokova.

David Lee dominirao protiv Mavericksa

Golden State Warriorsi ponovno s Andrewom Bogutom koji do daljnjeg propušta samo utakmice koje dolaze dan za danom, uspjeli su na svom parketu nadigrati Dallas Maverickse.

Dallas je došao oslabljen neigranjem Dirka Nowitzkog, ali se dobro držao, no na kraju ipak ostao malo prekratak.

Iako su gosti cijelim tijekom susreta bili "tu negdje", nisu uspjeli niti jednom povesti i domaćin zasoluženo slavi. U posljednjoj dionici Golden State je vodio 92:79 i činilo se da je tu prelomio utakmicu, međutim Dallas je odgovorio serijom 13:0, poravnao na 92:92, ali nije stigao i do preokreta.

Nakon toga je tricu ubacio Jack, uslijedilo je odvajanje na 97:92, no ponovno je Dallas došao u priliku vratiti se u utakmicu. 43 sekunde prije kraja susreta Mayo je imao dva bacanja kod 98:96, no ubacio je samo jedno. Warriorsi pružaju novu priliku Dallasu nakon što Jack i Bogut ne realiziraju dva napada, no šest sekundi prije kraja Bogut blokira Brandana Wrighta, a Jarret Jack ubacuje dva bacanja za konačnih 100:97.

Warriorsi su još jednom bili bez Stephena Curryja, a u njegovom izostanku dominirali su Klay Thompson s 27 poena te posebno David Lee s 15 poena, 20 skokova i devet asistencija. Kod Dallasa OJ Mayo je ubacio 25 poena uz šest asistencija i pet skokova, 22 poena je dodao Vince Carter, a 18 poena i 17 skokova Shawn Marion.