Branimir Korać • utorak, 05.02.2013.

U susretu večeri u NBA ligi Indiana Pacersi su nadigrali Chicago Bullse koji su se iako oslabljeni dobro držali. Slično vrijedi i za Clipperse koji su bez prvih zvijezda dugo bili u igri za pobjedu u Washingtonu...

Pacersi do pobjede protiv oslabljenih Bullsa

Chicago Bullsi bez Derricka Rosea, Kirka Hinricha i Joakima Noaha nisu uspjeli značajnije zaprijetiti vrlo dobrim Indiana Pacersima. Pacersi su odnijeli pobjedu 111:101.

Iako su u posljednje vrijeme u velikim problemima zbog ozljeda, Bullsi su se dobro nosili s tim, igrali su dobro i protiv jake Indiane nisu bili u potpunosti podređen protivnik. Tijekom posljednje četvrtine imali su i svega četiri poena zaostatka u tri navrata, međutim trica Paula Georgea i slobodna bacanja Davida Westa riješili su utakmicu.

Ovim porazom prekinut je veliki niz Bullsa u kojem su čak 41 put u nizu slavili kada bi ubacili najmanje 100 poena u susretu čime su bili izjednačeni sa San Antonio Spursima. Pacersima je ovo 14. uzastopna domaća pobjeda.

"Počeli smo loše, upali smo u rupu i morali smo se od samog početka vaditi. Borili smo se, vratili u utakmicu i sve do posljednjih pet minuta bili u igri za pobjedu. Nedostajalo nam je više igrača da bi mogli svladati ovako dobrog protivnika", rekao je nakon susreta trener Bullsa Tom Thibodeau.

Pacerse su vodili David West s 29 poena i devet skokova, George Hill s 22 poena i šest asistencija te Paul George s 21 poenom, 11 skokova i pet asistencija. Kod Bullsa Marco Belinelli je ubacio 24 poena, Nate Robinson 19 poena uz devet asistencija i pet skokova, a Taj Gibson deset poena, 11 skokova i pet blokada.

Dallas ovaj put bez produžetka protiv Thundera

Posljednja dva susreta Oklahome i Dallasa su otišli u produžetak, no ovaj put nije bilo tako neizvjesno. Thunder je u novom dvoboju bio uvjerljiv i glatko je slavio 112:91.

Za razliku od prijašnjih dvoboja, Mavericksi su izdržali nepunih 12 minuta, a pad je krenuo od 22:22 krajem prve četvrtine kada je domaćin stvorio veliku prednost. Serijom 28:8 do sredine druge dionice Oklahoma se potpuno odvojila i Dallas je u nastavku susreta uglavnom zaostajao između 20 i 30 poena razlike.

Devetu ovosezonsku tehničku zaradio je Kevin Durant čime je na vrhu lige. "Jednostavno moram zašutjeti. Ponekad sam preglasan u pokazivanju svojeg mišljenja, moram to prestati raditi i igrati svoju igru", komentirao je Durant.

Dva dana ranije Oklahoma je poražena protiv Cavsa i posebno motivirana ušla je u ovaj susret. "Tako reagiraju prave momčadi nakon poraza, sjećam se da smo i mi tako nekada reagirali", rekao je Dirk Nowitzki, a zatim detektirao razloge poraza. "Uništila nas je njihova tranzicija, uvijek ulazimo u velike probleme nakon izgubljenih lopti. Recept protiv nas je jednostavan, teško igramo ako ne postavimo obranu. Ovaj put smo se mučili i u postavljenoj obrani, jednostavno su uvijek imali rješenje i radili su što su željeli. Ubacivali su trice, polagali, dodavali iza obrane, a mi smo samo gledali. Teško je igrati protiv tako raznolike momčadi."

Russell Westbrook je bio najefikasniji kod pobjednika s 24 poena i sedam asistencija, a 19 poena i deset skokova dodao je Durant. Kod Mavericksa Shawn Marion je ubacio 23 poena, a Dominique Jones 15 poena.

Chandler ponovno dominirao pod obručem, Knicksi slavili

Puno lakše nego što to konačnih 99:85 pokazuje stigli su Knicksi do pobjede protiv Detroit Pistonsa. Pistonsi su bili potpuno podređen protivnik i vrlo brzo je sve riješeno.

12 minuta je trebalo Knicksima da pobjegnu na 15 poena razlike, a krajem druge četvrtine bilo je već ogromnih 56:28. Nisu Pistonsi mogli do čuda, vratiti se u utakmicu, tek su uspjeli smanjiti ogroman zaostatak.

Pobjedu Knicksa je ponovno obilježio Tyson Chandler koji je treću utakmicu zaredom ostvario najmanje 20 skokova čime je izjednačio klupski rekord Willisa Reeda još iz 1970. godine.

Trener Pistonsa Lawrence Frank bio je frustriran jer se ponovila već viđena slika na gostovanju u Madison Square Gardenu. "Posljednja dva puta kada smo gostovali u New Yorku, dominirali su u prvoj četvrtini i stvorili ključnu prednost. Ponovno smo se stavili u tako težak položaj i onda igrali frustrirano pokušavajući očajničke stvari. Psihološki nismo bili dovoljno fokusirani i nedostajalo je pameti da se vratimo u utakmicu."

Carmelo Anthony je predvodio Knickse s 27 poena i sedam skokova, Amare Stoudamire je dodao 20 poena, a Tyson Chandler 20 skokova. Kod Pistonsa novopridošli Jose Calderon ubacio je 15 poena, Rodney Stuckey je dodao 14 poena i sedam skokova, a Greg Monroe 13 poena i deset skokova.

Clippersi nemoćni bez Griffina i Paula

Washington Wizardsi su još jednom potvrdili da igraju bolje protiv jakih momčadi nego protiv onih lošijih. Nakon pobjeda protiv Bullsa, Nuggetsa, Blazersa, Thundera i Heata, sada su skinuli i Clipperse iako treba priznati da su imali olakšan posao.

Bez već neko vrijeme odsutnog Chrisa Paula Clippersi nisu toliko opasni, a sada nije bilo niti Blakea Griffina čime je prekinuo niz od 197 uzastopnih odigranih utakmica.

I takvi oslabljeni Clippersi dobro su se držali, no u posljednjoj dionici su ostali bez snage i Wizardsi su serijom 7:0 u kojoj je dominirao Nene Hilario uspjeli su se odvojiti i završiti posao bijegom na 87:79.

"Frustrirajuće je jer smo prosuli dosta toga što smo u ranijem dijelu sezone ostvarili. No ozljede ne možete kontrolirati. Vidjet ćemo kakva će biti situacija s Blakeom uočio naredne utakmice, tada ćemo donijeti odluku o njegovom nastupu. Očekujemo do kraja gostujuće serije povratak Paula i Billupsa, plan je da Billups ipak prije Chrisa bude na parketu", referirao je Vinny del Negro.

Prvo ime Wizardsa u ovom susretu bio je Martell Webster s 21 poenom (5/6 trica) i pet skokova, Nene Hilario je dodao 15 poena i sedam skokova, a Emeka Okafor 14 skokova. Kod Clippersa Jamal Crawford je ubacio 28 poena, Eric Bledsoe 17 poena uz devet asistencija, a DeAndre Jordan je uhvatio 22 skoka.

Utah kroz produžetak, Portland skoro izgubio nakon ogromne prednosti

U utakmici malih brojeva Philadelphia je nadjačala Orlando sa 78:61. Magic je još jednom odigrao vrlo loše napadački ubacivši tek 61 poen od čega samo 11 u trećoj četvrtini što je 76ersima otvorilo put prema pobjedi. Ovo je treća pobjeda u nizu Philadelphije koja se dugo mučila i od studenog nije uspjela spojiti dvije pobjede u nizu. Predvodili su je Spencer Hawes s 21 poenom i 14 skokova, Nick Young s 15 poena i šest skokova te Jrue Holiday s 13 poena i 14 asistencija. Kod oslabljenog Magica E'Twaun Moore je ubacio 18 poena, Andrew Nicholson 11 uz šest skokova, a Nikola Vučević je uhvatio 14 skokova.

Iako je LeBron James imao šuterski najbolju večer u karijeri (13/14 iz igre), Miami Heat se prilično mučio s nejakim Bobcatsima. Na kraju je slavio 99:94, ali bilo je to daleko od uvjerljivog. Minutu i pol prije kraja bilo je tek 89:87 za Heat, no nakon toga James pronalazi Bosha za lagano zakucavanje, a zatim krade loptu i polaže čime rješava pitanje pobjednika. LeBron je susret završio s 31 poenom, osam skokova i osam asistencija, Bosh je dodao 23 poena, a Dwyane Wade 20 poena i 12 skokova. Kod Charlotte Ramon Sessions je ubacio 18 poena, a Ben Gordon 16.

Portland Trail Blazersima skoro nije bilo dovoljno 19 razlike uoči posljednje četvrtine u Minneapolisu. U završnici su potpuno pali i morali su spašavati pobjedu, no srećom po njih Minnesota nije uspela izvesti veliki preokret. Kada je bivši Blazer Dante Cunningham 21 sekundu prije kraja zakucao za 98:97, a na drugoj strani Luke Babbitt ubacio samo jedno bacanje, nastala je panika. Ipak, LaMarcus Aldridge je blokirao pokušaj Rickyja Rubija, zatim promašio oba slobodna bacanja da bi Cunningham promašio šut za produžetak sa sirenom. Aldridge je ubacio 25 poena uz 13 skokova i pet asistencija, Wesley Matthews je dodao 22 poena i pet asistencija, a Damian Lillard 21 poen i šest asistencija. Kod Wolvesa Cunningham je ubacio 23 poena, JJ Barea 17, Rubio 15 uz 14 asistencija, a Nikola Peković 13 uz 11 skokova. Treba istaknuti kako je Portland stigao do pobjede uz čak 28 izgubljenih lopti.

Neizvjesno je bilo i u Salt Lake Cityju gdje su Jazzeri trebali produžetak za pobjedu protiv Sacramenta 98:91. Obje momčadi su imale priliku odnijeti pobjedu u 48 minuta, prvo je Tyreke Evans promašio za vodstvo Sacramenta 16 sekundi prije kraja, a zatim je Al Jefferson promašio tricu sa sirenom. U produžetku su dominirali Randy Foye i Paul Millsap i odveli su Utah do pobjede. Foye je susret završio s 20 poena i šest asistencija, a Al Jefferson je dodao 15 poena, 12 skokova i pet asistencija. Kod Sacramenta Jason Thompson je ubacio 23 poena uz deset skokova, a Tyreke Evans 20 poena. Kingsima definitivno nije pomoglo niti novo isključenje DeMarcusa Cousinsa koji se u poluvremenu posvađao sa sucima, ponovno.

• Obrisan korisnik05.02.2013. u 16:26
    Zalijecio je tu ozljedu,ali se ponovo ozljedio te ce izbivat s terena jos neko vrijeme..prava posast je u Minnesoti,tek sto se Rubio vratio ozljedilo im se pola ekipe..jucer jos Kirilenko..strava
  • narada10805.02.2013. u 13:48
    Dečki, nisam u tijeku. Zašto ne igra Kevin Love? Pretpostavljam da ako nije gore medu prvim strelcima svoje ekipe, onda nije ni igrao. Jel' to još ona ozljeda sa OI u Londonu??
    narada108
  • Obrisan korisnik05.02.2013. u 13:22
    New York je tako strašan,iznenadio bi se da ne budu u finalu konferencije, gledao sam prvo poluvrijeme,stvarno su demolirali Pistonse ( na moju žalost) kao i neku večer Sacramento. A kakav je Woodson perfekcionist, 2 sekunde do kraja poluvremena,Kniksi imaju 20 i neš koševa prednosti,i on zove time... [više na forumu]