Lovro Štrbinić • srijeda, 06.02.2013.

Los Angeles Lakersi pobjedom nad Netsima nastavili su uspješan niz, dok je s čak 23 ubačene trice Houston potopio Warriorse. Sunsi su iznenadili u Memphisu, a Pacersi i Nuggetsi odnijeli nove domaće pobjede...

U Barclays Centru u Brooklynu Lakersi su došli do treće uzastopne pobjede, odnosno desete uzastopne nad Netsima. Bez Howarda u momčadi gosti su u drugoj četvrtini napravili 15 poena prednosti i na predah otišli s +9. Zaostatak su Netsi uspjeli anulirati krajem utakmice i doći u vodstvo 83:82, ali serijom 10:0 Lakersi su ipak završili posao u svoju korist.

U posljednjoj četvrtini utakmicu je zbog ozljede napustio Pau Gasol (15 poena) i nije se više vraćao u igru, a od njegovih suigrača najraspoloženiji je bio Bryant s 21 poenom i osam skokova. Nash je dodao 17 poena i osam asistencija, a Clark 14 poena i 12 skokova. Među Netsima se uz 25 potrošenih lopti istaknuo Lopez, autor 30 poena i 11 skokova. Deron Williams ubacio je, pak, 15 poena i podijelio šest asistencija.

Kanonadom trica u Houstonu su slavili domaći Rocketsi, a Warriorsi su mogli samo promatrati sjajnu šutersku večer domaćina. S ubačene 23 trice izjednačili su NBA rekord, a već do poluvremena ubacili su 77 poena, najviše u ligi ove sezone. Do kraja su došli do 140 poena i slavili s 31 razlike, uz 57,5 posto ubačenih šuteva iza linije za tri poena. Inače, 140 poena Rocketsi nisu ubacili od 1995. godine, a treću utakmicu u nizu bar je šest njihovih igrača imalo dvoznamenkasti broj ubačenih poena.

Ovaj put predvodio ih je Jeremy Lin s 28 poena (šut za tri poena 5/8) i devet asistencija, Harden je ubacio 18 (za tri poena 4/5) uz sedam asistencija, dok je Parsons bio autor 16 poena i osam asistencija. Jarret Jack se izdvojio u gostujućim redovima s 20 poena i pet asistencija, dok je Lee ubacio dva poena manje i uhvatio sedam lopti.

Za svojevrsno iznenađenje pobrinuli su se Sunsi u Memphisu. Obje momčadi izmjenjivale su se u vodstvu, a kod 77:72 za domaćine Dragić je dva puta izborio prekršaj uz ubačaj iz igre i omogućio svojoj ekipi vodstvo. Slovenac je uz još jedan ubačaj iz igre i dva s linije slobodnih bacanja na samom kraju konačno i prelomio susret i odveo Phoenix do 17. pobjede u sezoni, a Grizzliesima nanio 17. poraz.

Dragić se na kraju zaustavio na 17 poena, a bolji od njega bio je Gortat s 20 ubačenih koševa, dok je Jermaine O'Neal dodao još 14. Kod Grizzliesa je raspoložen bio Jerryd Bayless s 29 poena, a pratio ga je Randolph s 21 poenom i 13 skokova.

Domaći teren iskoristili su Pacersi i došli do 15. uzastopne pobjede pred svojim navijačima. S novim vlastitim napadačkim učinkom sezone u regularnom vremenu slavili su nad Hawksima 114:103, a ključnom se pokazala serija 15:6 u trećoj četvrtini, kojom su domaćini poveli s 11 poena razlike, nakon koje Atlanta nije došla na manje od osam poena zaostatka.

Paul George bio je sjajan s 29 poena, a među još šest dvoznamenkastih strijelaca najbolji su s po 15 poena bili West i Hill, koji je dodao i osam asistencija. Kod Hawksa je 24 poena ubacio Teague, a 15 dodao Horford.

U svojoj dvorani slavili su i Nuggetsi i otišli na 31-18 u ovoj sezoni. U nastavku su nadoknadili 15 poena zaostatka s poluvremena, a Buckse su slomili serijom 19:4 u posljednjih 6:13 minuta. U porazu 112:104 za Milwaukee je briljirao veteran Samuel Dalembert s najboljim učinkom karijere od 35 poena i 12 skokova, ali nitko od suigrača mu nije ubacio više od 12 koševa. Kod Denvera su s po 22 poena najefikasniji bili Gallinari i Lawson, Brewer je ubacio 20 poena, a Faried 13 uz deset skokova.