Ivor Krapac • utorak, 12.02.2013.

Poslije sedam pobjeda zaredom, uspješna serija Boston Celticsa zaustavljena je porazom od neočekivanog suparnika, Charlotte Bobcatsa, momčadi s najlošijim omjerom u NBA ligi. San Antonio Spursi bili su uspješni u Chicagu, a na gostujućim parketima slavili su i Los Angeles Clippersi i Brooklyn Netsi...

Celticsi izgubili, Barbosa ozlijedio koljeno

Boston Celticsi (27-24) imali su sedam pobjeda, a Charlotte Bobcatsi (12-39) sedam poraza zaredom, no obje serije prekinute su sinoć u Charlotteu. Nakon što su se Celticsi večer ranije iscrpili u pobjedi nad Denver Nuggetsima poslije tri produžetka, domaća momčad slavila je s 94:91, za prvu izgubljenu utakmicu gostiju iz Bostona otkako je Rajon Rondo završio sezonu zbog teške ozljede koljena.

U ponedjeljak je Celticse pogodio novi problem. Brazilac Leandro Barbosa, jedan od igrača koji je pomagao da se nadoknadi Rondov učinak, završio je svoj nastup u trećoj četvrtini zbog ozljede lijevog koljena, čiju će težinu otkriti pregled u utorak, ali trener Doc Rivers nije bio optimističan: "Ne izgleda sjajno, ali to tek trebamo saznati."

Bobcatsi su pred svojim navijačima došli do pobjede s preokretom u završnici utakmice, nakon što su na ulasku u posljednju minutu gubili s 91:87. Gerald Henderson prvo je zabio tricu, Ramon Sessions dvicu, a Kemba Walker za kraj je dodao dva slobodna bacanja u završnoj domaćoj seriji od 7:0. Celticsi su u istom razdoblju promašili sve, uključujući i trice Paula Piercea i Averyja Bradleyja za poravnanje u njihovom posljednjem napadu, između kojih je Pierce uhvatio napadački skok.

Najbolji igrač pobjednika sinoć je bio Byron Mullens (25 poena, 18 skokova). Kemba Walker imao je 18 poena, po šest skokova i asistencija, a Ramon Sessions 19 poena. Celticse je s 18 poena vodio Jeff Green, dok se Kevin Garnett pridružio sa 16 poena i 13 skokova.

Spursi uspješni bez Parkera, Duncana i Ginobilija

Iako su Tony Parker, Tim Duncan i Manu Ginobili izostali zbog ozljeda, a Stephena Jacksona nije bilo iz osobnih razloga, San Antonio Spursi (41-12) svejedno su došli do gostujućih 103:89 protiv Chicago Bullsa (30-21). Ni momčad Toma Thibodeaua nije bila kompletna, s novom propuštenom utakmicom ozlijeđenog Kirka Hinricha i još uvijek u očekivanju povratka Derricka Rosea, ali pretpostavljalo se da bi i takvi kod kuće mogli nadjačati Spurse u sastavu s kojim je raspolagao Gregg Popovich.

Ipak, gosti iz San Antonija pobrinuli su se da ispadne drugačije s odličnom drugom i četvrtom četvrtinom, koje su sveukupno dobili s 22 razlike. U posljednjoj dionici izgradili su dvoznamenkastu prednost nakon što su se Bullsi devet minuta do kraja približili na minimalan zaostatak (76:75), odmaknuvši do 89:78 nešto manje od šest minuta prije posljednje sirene. Bullsi nisu bili bliže od -9 do kraja utakmice.

Kawhi Leonard je s 26 poena bio najefikasniji među Spursima, dok se Danny Green pridružio s 18 poena i šest skokova. Tiago Splitter i Gary Neal imali su po 16 poena. Nate Robinson je s 20 poena i sedam asistencija vodio domaću momčad.

Netsima produžetak u Indianapolisu

Najduža utakmica večeri odigrana je u Indianapolisu, gdje su gostujući Brooklyn Netsi (30-22) u produžetku došli do 89:84 protiv Indiana Pacersa (31-21). Netsi su se, tako, brzo oporavili od pretrpljenog teškog udarca kod kuće protiv San Antonio Spursa (111:86) u nedjelju, a ovom pobjedom pobrinuli su se za prekid niza od pet poraza u Indianapolisu.

Gostujuća momčad izborila je produžetak vraćajući se iz minusa od 76:72 nešto više od minutu do kraja četvrte četvrtine, s dvicom Joea Johnsona za poravnanje 13 sekundi prije završetka te dionice. Domaći su u posljednjih 60 sekundi četvrte išli na Davida Westa, ali on je promašio u sva tri napada Pacersa, čime su propustili rješenje susreta prije dodatnih pet minuta.

U produžetku su domaći samo jednom bili u vodstvu, poslije pogođenog slobodnog bacanja Roya Hibberta za 77:76 nešto manje od četiri minute do kraja. Netsi su iza toga preuzeli rezultatsku kontrolu i više je nisu ispuštali.

Brook Lopez upisao je 25 poena i osam skokova, a Joe Johnson 17 poena za pobjedničku momčad, dok je George Hill s 22 poena i šest asistencija vodio Pacerse.

Los Angeles Clippersi (37-17) uspješno su zaključili osam utakmica dugu gostujuću turneju, započetu krajem siječnja. Clippersi su u Philadelphiji sa 107:90 nadigrali 76erse (22-28), koji se još nadaju dolasku na osmo mjesto u Istočnoj konferenciji, posljednje koje vodi u doigravanje, ali teško će ga dohvatiti ukoliko nastave igrati jednako blijedo kao u ponedjeljak.

Clippersi su obavili najveći dio posla u prvom poluvremenu, poslije kojega su vodili s 56:33.

Chris Paul završio je s 21 poenom i 11 asistencija, Blake Griffin s 20 poena, devet skokova i pet asistencija, a Jamal Crawford s 20 poena za goste iz Los Angelesa. Nick Young, koji je drugi dio prošle sezone proveo u dresu Clippersa, bio je daleko najraspoloženiji među 76ersima, predvodeći domaće s 29 poena i pet asistencija.

Osim što su izgubili, dodatna loša vijest za momčad Douga Collinsa je što i dalje ne znaju kada će moći računati na Andrewa Bynuma, koji još nije debitirao u njihovom dresu. "Nisam baš optimističan", rekao je Bynum o vlastitim problemima s oba koljena: "Kada me vidite na parketu, tek tada ću biti spreman."

Hawksi prošli Dallas, Wizardsi zaskočili Buckse

Da regularna sezona završi danas, Atlanta Hawksi (28-22) i Milwaukee Bucksi (25-25) otišli bi u doigravanje s donjeg dijela poretka na Istoku. Sinoć su u akciji bili i jedni i drugi, s različitim uspjehom, Hawksi uz pobjedu u Dallasu, a Bucksi uz poraz na domaćem parketu.

Washington Wizardsi (15-35) uhvatili su zamah i sa 102:90 u Milwaukeeju došli do svoje četvrte pobjede u nizu, a glavni junak pritom je bio Bradley Beal. U drugoj utakmici otkako se vratio poslije propuštenih pet susreta zbog ozljede desnog ručnog zgloba, igrač prve godine istaknuo se s 28 poena, najviše u sezoni i još kratkoj NBA karijeri, a to je napravio s vrlo dobrih 10/17 iz igre, 4/5 za tricu.

Nene se istaknuo s 21 poenom, 13 skokova i šest asistencija, dok je Monta Ellis s 24 poena, osam asistencija, sedam skokova i šest osvojenih lopti vodio Buckse.

Atlanta Hawksi došli su do gostujućih 105:101 protiv Dallas Mavericksa (22-29) u najefikasnijoj utakmici večeri. Odluka je pala u posljednjoj minuti, a Hawksi su se približili pobjedi nakon što je Devin Harris 24 sekunde do kraja kod gostujućeg vodstva od 99:98 oduzeo loptu O.J.-u Mayu, što je Josh Smith naplatio s dva pogođena slobodna bacanja za 101:98.

Mayo je napad kasnije lošim dodavanjem izgubio još jednu loptu i time postao tragičar završnice za domaću momčad, a nakon što je Jeff Teague s dva slobodna bacanja povisio na 103:98 13 sekundi do kraja, povratak Mavericksa bio je teško izvediv. Dirk Nowitzki vratio je nadu tricom za smanjenje na 103:101, da bi Kyle Korver s nova dva slobodna zapečatio pobjedu Hawksa.

Josh Smith ubilježio je 26 poena, 13 skokova i šest asistencija za goste, Al Horford priključio se s 21 poenom i 10 skokova, a Jeff Teague s 20 poena i devet asistencija. Dirk Nowitzki je s 24 poena i sedam skokova vodio Maverickse.

• nikola121212.02.2013. u 23:54
    barbosa ozlijeden do kraja sezone,ista ozljeda ko i rondo.
    nikola1212
  • Obrisan korisnik12.02.2013. u 13:24
    boston stvarno nema srice,spursi nevjerovatno dobri...rezultati stvar uigranosti i trenera, paul napokon vraca clipperse na svoje mjesto......i za kraj stvarno steta sta irving "nema s kin igrat" mali je zvijer i po meni u top 5 playeva lige
  • Obrisan korisnik12.02.2013. u 13:19
    Nevjerovatno da su Spursi uspjeli pobjedit bez pola momcadi-i to onih najbitnijih! Svaka cast Popovichu-bez premca najbolji trener u ligi!
  • ivos12.02.2013. u 11:10
    Ovo s ozljedama u Celticsima nije normalno! A dvije stare kosti (The Truth i KG) zdrave