Branimir Korać • srijeda, 20.02.2013.

Drugi dio NBA sezone započeo je s devet utakmica u kojima nije nedostajalo neizvjesnosti. Nakon All-Star vikenda momčadi kreću u još intenzivniju borbu za pozicije u doigravanju, a prvi "radni dan" nakon revije u Houstonu obilježila je sjajna večer Joea Johnsona koji je prvo donio produžetak Netsima, a zatim i ubacio za pobjedu...

Lawson i Gallinari nerješiv problem za Celticse

Boston Celticsi otvorili su drugi dio NBA sezone gostovanjem kod Denvera gdje su upisali poraz 97:90. Nuggetsi su na krilima raspoloženih Tya Lawsona i Danila Gallinarija uzvratili Bostonu za poraz u tri produžetka koji je prekinuo seriju Denvera od devet uzastopnih pobjeda prije All-Stara.

Denver je u ovom susretu dominirao u skoku, imao je manje izgubljenih lopti i zasluženo je slavio. Pet i pol minuta prije kraja susreta Boston je poravnao na 84:84, no odmah su uzvratili Gallinari tricom i Lawson polaganjem te ponovno odvojili svoju momčad. U završnici su se Celticsi ponovno mogli približiti kada su zaostajali 94:90, međutim Garnett nije bio uspješan na ziceru, Lawson je ubacio slobodna bacanja i priči je bio kraj.

"Ovom smo pobjedom pokazali zrelost jer smo se nakon All-Star vikenda uspjeli izboriti za pobjedu protiv ovako dobre momčadi. Bio sam agresivan, nisam previše razmišljao nego sam pokušavao napadati Bostonov koš. Imao sam vjeru u sebe i pokazalo se da sam bio u pravu", rekao je Lawson.

Lawson je utakmicu završio s 26 poena (8/13), šest skokova i šest asistencija, a Gallinari je također ubacio 26 poena (7/17), no sa skokom i asistencijom manje. Kenneth Faried je imao 16 skokova. Kod Celticsa Jeff Green je ubacio 20 poena (8/12), a Avery Bradley 17 (7/16).

Spursi nastavili seriju i u Sacramentu

San Antonio Spursi nisu imali problema na gostovanju kod Sacramenta. Upisali su novu pobjedu i nastavili pobjednički niz započet prije All-Star pauze.

Sacramento nijednom od početnih 0:0 nije imao poravnat rezultat, cijelu utakmicu je bio u zaostatku, međutim momčad Gregga Popovicha nije uspjela prelomiti utakmicu na način da stvori nedostižnu prednost u ranijoj fazi.

Nakon trice Dannyja Greena četiri minute prije kraja Spursi su pobjegli na 101:88, no Sacramento je uspio smanjiti zaostatak i polaganjem Marcusa Thorntona 54 sekunde prije kraja smanjio je na 103:100. Odmah je odgovorio Tony Parker da bi na drugoj strani Thornton promašio tricu, Ginobili ubacio jedno slobodno bacanje i završio priču.

Tony Parker je predvodio San Antonio s 30 poena (10/20) i 11 asistencija, Danny Green je dodao 21 poen (8/11, trica 5/8), a Tim Duncan 14 skokova. Kod Sacramenta Isaiah Thomas je ubacio 22 poena (6/10), a Tyreke Evans 20 poena (6/15) uz pet skokova.

Negativan niz Warriorsa se nastavlja, stigao i šesti poraz u nizu

Golden State Warriorsi nalaze se u lošem nizu, prije All-Star pauze upisali su pet uzastopnih poraza, a u istom ritmu su nastavili nakon vikenda u Houstonu. Za šesti uzastopni poraz pobrinuli su se Jazzeri koji su slavili 115:101.

Poput Sacramenta protiv Spursa, niti Warriorsi nisu imali nijedno poravnanje u 48 minuta, Utah je cijelo vrijeme bila u vodstvu i tek u dva navrata Golden State je uspio smanjiti na poen zaostatka. Drugi put kada im je to uspjelo, Jazzeri su odgovorili s 8:0 i do kraja susreta gosti nisu imali nikakve šanse.

Nakon što je propustio posljednjih deset utakmica zbog ozljede ramena, u sastav Jazzera vratio se Gordon Hayward. "Bilo je dobro za početak, osjećao sam se bolje kada sam shvatio da mogu primiti i udarac. Ubacio sam slobodna bacanja i krenuo kao da se ništa nije dogodilo", rekao je Hayward koji je u prvom kontaktu s loptom i prodoru u reket dobio udarac u ozlijeđeno rame u kontaktu s Andrisom Biedrinsom.

Al Jefferson je predvodio pobjednika s 24 poena (11/18) i pet skokova, a Hayward je dodao 17 poena (5/9). Kod Warriorsa Stephen Curry je upisao 29 poena (12/22) i pet skokova, a Jarrett Jack 19 poena (6/11) i devet asistencija.

Joe Johnson spasitelj Netsa

Dramatično je bilo u New Yorku gdje su Brooklyn Netsi ugostili Milwaukee Buckse. Netsi su slavili u produžetku 113:111 ubačajem Joea Johnsona sa sirenom.

Netsi su krajem prvog poluvremena imali 15 poena razlike, međutim prosuli su tu prednost i otišlo se u neizvjesnu završnicu. Tu su bliže pobjedi bili Bucksi koji su slobodnim bacanjima Brandona Jenningsa šest sekundi prije kraja poveli 105:102, međutim sekundu prije kraja Johnson ubacuje tricu za poravnanje i produžetak. I tamo je Milwaukee bio bliže pobjedi, Netse je u igri s dvije trice držao Keith Bogans, a u zadnjih 20 sekundi Sanders i Jennings nisu bili precizni da bi to kaznio ubačajem sa sirenom Johnson za pobjedu 113:111.

"Joe Johnson pogađa velike šuteve i nije čudno da su ga igrači Brooklyna tražili u završnici. Znali smo da će igrati na njega, Luc Mbah A Moute je igrao čvrsto prema njemu, ali je on jednostavno pogodio. Mi moramo početi drugačije igrati i razmišljati. Nismo Oklahoma City ili Miami da možemo prespavati dio utakmice, moramo igrati čvrsto svih 48 minuta, a to ovdje nismo radili", rekao je trener Bucksa Jim Boylan.

Johnson je ubacio 24 poena (10/18) , uhvatio pet skokova i podijelio pet asistencija, Brook Lopez je dodao 19 poena (6/17) i devet skokova, a Deron Williams 19 poena (6/13) i devet asistencija. Kod Bucksa Brandon Jennings je upisao 34 poena (13/26) uz sedam asistencija i šest skokova, a Ersan Ilyasova 21 poen (9/16) uz devet skokova.

Sunsi slavili u Portlandu, Bullsi u New Orleansu

Charlotte Bobcatsi su stigli do rijetke gostujuće pobjede. U stilu su projurili Orlandom slavivši 105:92 riješivši sve u prve 24 minute. Odlično otvaranje utakmice donijelo im je na poluvremenu visokih 20 poena prednosti što domaćin nije mogao dostići. Gerald Henderson je povukao s 24 poena (8/16) i deset skokova, Kemba Walker je također dodao 24 poena (9/16), ali i sedam asistencija, a Byron Mullens 20 poena (8/17) i 12 skokova. Kod Magica najbolji je bio Nikola Vučević s 18 poena (9/16) i 11 skokova, Arron Afflalo je također ubacio 18 poena (5/11), a Andrew Nicholson 13 poena (5/13) i 12 skokova.

U pomalo neobičnim uvjetima igrali su Washington i Toronto, naime u Verizon Centreu se pokvario semafor i domaćin je morao improvizirati. Raptorsima to nije smetalo, stigli su do pobjede 96:88 u utakmici u kojoj su krajem prvog dijela stvorili prednost nakon čega Wizardsi nisu uspjeli doći do nekog značajnijeg približavanja. Rudy Gay je ubacio 24 poena (10/25) uz osam skokova, DeMar DeRozan je također dodao 24 poena (9/18), a Kyle Lowry 11 poena (3/6) uz deset asistencija i šest skokova. Kod Wizardsa Bradley Beal je upisao 25 poena (9/19), a Martell Webster 16 poena (5/9) uz osam skokova. Potpuno je podbacio John Wall koji je iz igre imao ružnih 1/12.

Tayshaun Prince se vratio u Detroit, međutim u dresu Memphisa. Njegov novi klub svladao je Pistonse 105:91 u utakmici u kojoj je odlučila serija Grizzliesa 22:3 krajem prvog poluvremena. Pistonsi su dotad vodili i imali stvari pod kontrolom, ali je odjednom sve krenulo u krivom smjeru i gosti su kasnije imali i 28 poena viška. Mike Conley je utakmicu završio s 19 poena (8/11), Zach Randolph s 15 poena (6/11) i deset skokova, a deset asistencija podijelio je Jerryd Bayless. Kod Pistonsa Brandon Knight je ubacio 13 poena (5/11) uz pet skokova, a 13 poena (5/5) je dodao Jonas Jerebko.

U iščekivanju povratka Derricka Rosea Chicago Bullsi su upisali još jednu pobjedu, ovaj put na gostovanju kod New Orleans Hornetsa 96:87. U završnici su Hornetsi zaprijetili i stigli na poen zaostatka, ali Chicago je nakon minute odmora odgovorio serijom 6:0 i više nije bilo prijetnji. Luol Deng je ubacio 20 poena (7/13) i uhvatio pet skokova, Carlos Boozer je dodao 17 poena (8/16) i deset skokova, Joakim Noah 15 poena (6/11), 17 skokova i pet asistencija, a Kirk Hinrich deset asistencija. Kod poraženih Eric Gordon je upisao 20 poena (8/17), Anthony Davis 15 poena (6/13) i deset skokova, a Greivis Vazquez 11 poena (5/16) i deset asistencija.

Portland Trail Blazersi su po tko zna koji put ove sezone užasno otvorili utakmicu i morali se vraćati. Ovaj put su krenuli s 14:4, krajem prvog dijela zaostajali 19 poena da bi u završnici zaprijetili. Ipak, bilo je kasno za neki veliki preokret i slobodnim bacanjima Gorana Dragića Sunsi su slavili 102:98. Luis Scola je predvodio Sunse s 18 poena (8/11), Goran Dragić je dodao 16 poena (5/13), 18 asistencija i pet skokova, a Jermaine O'Neal 13 skokova. Kod Portlanda JJ Hickson je ubacio 25 poena (10/16) uz 16 skokova, Damian Lillard 24 poena (8/19) uz sedam asistencija, a LaMarcus Aldridge 23 poena (7/16). Bez Wesleya Matthewsa nije išlo, a "nepostojeća klupa" Portlanda ubacila je tek sedam poena uz šut 2/15.

• narada10820.02.2013. u 16:15
    Da li je sportnetu moguće da nam stavljaju ljestvice koje su relevantne? Ja uvijek moram traziti na drugim stranama, a ekipa koja slijedi NBA je sva veća, for sure.
    narada108
  • narada10820.02.2013. u 16:13
    @evangelista u 4 i pol, prema NBAcom
    narada108
  • nikola121220.02.2013. u 14:48
    jadni mcgee si opet osigurao sa dva jako glupa goaltendinga mjesto u shaqovoj rubrici :D