Ivor Krapac • petak, 22.02.2013.

San Antonio Spursi i Miami Heat i dalje pobjeđuju. Spursi su u noći s četvrtka na petak po našem vremenu bili uspješni na gostovanju kod Los Angeles Clippersa, dok su aktualni prvaci u Chicagu nadjačali domaće Bullse. I jednima i drugima to je bio nastavak niza. Heat sada ima devet pobjeda zaredom, dok su Spursi dobili pet uzastopnih, a 16 od posljednjih 17 utakmica...

Spursi kao dobro podmazani stroj

San Antonio Spursi (44-12) već dugo igraju izvrsno, bez krivog koraka čak i kada na raspolaganju nisu Tony Parker, Tim Duncan i Manu Ginobili, a kako to izgleda kada su kompletni pokazali su sinoć protiv Los Angeles Clippersa (39-18) u STAPLES Centeru. Vodeća momčad Zapadne konferencije nadigrala je trenutno trećeplasiranu sa 116:90, bez previše rezultatskih uzbuđenja nakon što su završili prvu četvrtinu s 13 poena prednosti (34:21).

Spursi nisu popuštali ni nakon toga, a s +28 na ulasku u posljednjih 12 minuta, jedino pitanje bilo je mogu li Clippersi smanjiti veliki minus. No, nije bilo ni kozmetičkog uljepšavanja rezultata iz kuta gledanja domaće momčadi.

Tony Parker je još jednom bio glavni motor Spursa, s 31 poenom i sedam asistencija, što je poslije pobjede istaknuo Tim Duncan. "Tony ima jako veliku ulogu s obzirom na to koliko dobro igra. Ima najveću konstantu u našoj momčadi", opisao je Duncan, koji se osvrnuo i na uvjerljivu pobjedu: "Sve nam se idealno poklopilo. Ubacili smo puno šuteva, a oni se nisu uspjeli pronaći na parketu."

Danny Green imao je 15 poena i sedam asistencija, Tiago Splitter i Manu Ginobili po 10 poena, a Duncan se pridružio s devet poena i pet skokova. Devet poena ubilježio je i Nando de Colo.

Matt Barnes (18 poena, šest skokova), Blake Griffin (17 poena, osam skokova) i Jamal Crawford (15 poena, šest asistencija) vodili su Clipperse. Chris Paul nije se istaknuo. Završio je s četiri poena uz 1/8 iz igre, a dodao je i tri asistencije.

Spursima je ovo bila peta pobjeda u nizu i 16. u posljednjih 17 susreta. Trenutno su na vrhu Zapada s pet pobjeda prednosti pred Oklahoma City Thunderom, uz tri poraza manje.

Heat ponovno s autoritetom prvaka

Poput Spursa, i Miami Heat (38-14) sve više bježi pratnji na vrhu svoje konferencije. Kako se moglo i predvidjeti prije sezone, Heat je korak ispred konkurencije na Istoku, a na ljestvici to trenutno potvrđuju sa šest pobjeda više od New York Knicksa, koji su na drugom mjestu, uz pet poraza manje od newyorške momčadi.

Aktualni prvaci sinoć su nastavili devet pobjeda dugu seriju u kojoj ih nije usporila ni stanka zbog All-Star vikenda. Na gostovanju u Chicagu došli su do 86:67 protiv Bullsa (31-23), kojima u posljednje vrijeme trend nije toliko pozitivan, sa šest poraza u devet utakmica od početka veljače.

Heat je preuzeo kontrolu u drugoj četvrtini, koju su dobili s 10 poena prednosti, za odlazak do 45:35 na poluvremenu. U posljednjih 12 minuta gosti su povisili prednost, bez puštanja suparničke momčadi natrag u utakmicu.

Bullsima je ovo bio susret s najmanje postignutih poena ove sezone. Na tom putu, imali su i najviše izgubljenih lopti u sezoni, 27, što je ujedno i najviše za momčad iz Chicaga još od susreta s Washington Wizardsima u prosincu 2004., kada su izgubili 29 lopti.

LeBron James sinoć je vodio Heat s 26 poena (11/15 iz igre), 12 skokova i sedam asistencija, a poslije pobjede rekao je da je ovo uglavnom sve što branitelji naslova traže od sebe. "Trenutno igramo dobru košarku", ustvrdio je najbolji igrač aktualnih prvaka: "Dobro igramo obranu, tjeramo suparnika na izgubljene lopte. Imamo i najbolji šut u ligi. Ako ne gubimo lopte i dolazimo do čistih šuteva blizu obruča, možemo imati dobru priliku za pobjedu."

Dwyane Wade upisao je 17 poena, osam skokova i pet asistencija u svojem rodnom gradu, dok se Chris Bosh pridružio s 12 poena i četiri skoka. Bullse je s 14 poena vodio Nate Robinson, koji je bio u startnoj petorci umjesto ozlijeđenog Kirka Hinricha, Carlos Boozer imao je 12 poena i 11 skokova, a Joakim Noah 11 poena, po osam skokova i asistencija.

• Obrisan korisnik22.02.2013. u 15:29
    Ma gledam malo favorite za naslov...Miami ne bi volio da osvoji, jednostavno nemaju karizmu, iako su sjajni, kao i Oklahoma koja ima tog Westbrooka, koji uz to što je odličan, nervira me što uzima više šuteva od Duranta. Chicago nema šanse, Boston niti, kao ni ovakvi Lakersi.Kad sve sagledam... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.02.2013. u 11:56
    lebron je "bolestan"... Chicago nije pravi Rip je igrac manje nazalost, on i Boozer ubijaju obranu, nemozes sa dva takva igraca biti u isto vrijeme na terenu... Boozer je nikakav u obrani to kako ljudi prolaze kraj njega koda ga nema, u napadu tu i tamo nesto i da, ali previse zicera... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.02.2013. u 11:03
    spursi su sada izvrsni, ali duga je sezona, a oni stari.....mislim da će ispuhati kada krene doigravanje, nažalost.
  • Obrisan korisnik22.02.2013. u 10:09