Branimir Korać • subota, 23.02.2013.

Bogat NBA program donio je niz zanimljivih susreta, a istaknuo se onaj u Oaklandu gdje su gostovali San Antonio Spursi. Bio je to ujedno i jedini susret koji je otišao u produžetak, a treba istaknuti i novu pobhjedu Rocketsa protiv Netsa te vrlo visoka slavlja Oklahome i Indiane koji pokazuju svoju kvalitetu...

Warriorsi prekinuli seriju Spursa

San Antonio Spursi doputovali su u Oakland kod Golden State Warriorsa u odličnom raspoloženju nakon pet uzastopnih pobjeda dok je domaćin uspio u srijedu navečer prekinuti niz poraza svladavši Phoenix Sunse.

Međutim San Antonio nije uspio iskoristiti tu pozitivnu seriju, imao je priliku odvestu utakmicu na svoju stranu, ali je ispustio prednost i upisao poraz u produžetku 107:101.

Manje od devet minuta prije kraja utakmice Danny Green je ubacio tricu za lijepih 80:67 za Spurse, ali onda su Warriorsi u manje od tri minute napravili seriju 13:0 i vratili se u utakmicu. Sedam sekundi prije kraja Jarrett Jack je ubacio tricu za vodstvo Warriorsa, no na drugoj strani Manu Ginobili polaže za 93:93 i produžetak.

U dodatnih pet minuta Jack je odigrao važnu ulogu. Prvo je s četiri poena u nizu odveo Golden State na 102:98, a onda je blokirao Tonyja Parkera kod 102:101 što je pružilo priliku Curryju da s linije slobodnih bacanja povisi prednost. Odmah zatim Klay Thompson krade loptu, Jack 11 sekundi prije kraja ubacuje slobodno bacanje za 105:101 i Warriorsi odlaze prema pobjedi.

Predvodili su ih u revolucionarnim dresovima Jarrett Jack s 30 poena (11/22) i deset asistencija i David Lee s 25 poena (10/20) i 22 skoka. Kod Spursa Danny Green je upisao 20 poena (7/15), a Tim Duncan 19 (6/16) uz 13 skokova.

Rocketsi u Netsima imaju mušterije

Houston Rocketsi mogu odahnuti kada znaju da su im sljedeći protivnici Brooklyn Netsi. Naime upisali su 13. uzastopnu pobjedu protiv Netsa svladavši ih 106:96 što im je najduži niz pobjeda protiv nekog protivnika.

Koga vidite na osmom mjestu na Zapadu na kraju sezone?

ANKETA#523

Izostanak Joea Johnsona pokazao se kao prevelik hendikep za domaćina koji nije bio u pravoj prilici svladati Rocketse. Gosti su tijekom susreta imali prednost, na početku posljednje četvrtine i 15 poena viška, no Netsi su se u završnici uspjeli približiti na svega tri poena zaostatka. Tada važnu tricu manje od dvije minute prije kraja ubacuje Carlos Delfino za rješavanje pitanja pobjednika.

"Deset minuta prije kraja imali smo 15 poena razlike i samo smo trebali mirno završiti posao, kontrolirati loptu i ne dopustiti povratak. Međutim počeli smo gubiti loptu, nismo imali dobar protok i ušli smo u probleme", komentirao je trener Rocketsa Kevin McHale.

Carlos Delfino je utakmicu završio s 22 poena (8/14, 6/9 za tri), pet skokova i pet asistencija, a 22 poena (7/14) i pet skokova dodao je i James Harden. Omer Asik im se pridružio s deset poena (5/11) i 11 skokova. Kod Netsa Brook Lopez je upisao 27 poena (13/21) i šest skokova, CJ Watson 17 poena (7/15) i pet asistencija, Deron Williams 15 poena (5/17) i 13 asistencija, Mirza Teletović 12 poena (5/8) od čega devet u posljednjoj dionici uz pet skokova te je Reggie Evans dodao 13 skokova.

Oklahoma izbjegla ulazak u gubitničku seriju

Oklahoma City Thunder u susret protiv Minnesote ušla je s dva uzastopna poraza i prijetio je ulazak u negativnu seriju. Međutim Timberwolvesi nisu bili momčad koja je mogla naškoditi jednom od kandidata za naslov prvaka, Oklahoma je glatko slavila 127:111.

Minnesota se dobro držala u prvom poluvremenu, nije dozvolila Thunderu preveliko odvajanje i bijeg na neku nedostižnu prednost. Međutim, isto tako, nije uspjela izdržati nalet domaćina na početku drugog poluvremena kada se još jednom ključnom pokazala odlična tranzicija Oklahome i rastrčani domaćin je stvorio visoku prednost, ubrzo došao i na granicu 20 poena viška i priči je stigao kraj.

"Imali smo dobar protok lopte, dobro smo napadali, bili smo agresivni, ali jednostavno ovakvog protivnika je bilo nemoguće zaustaviti. Ako nastavimo igrati u napadu kao što smo u ovom susretu, šanse za pobjedu u nastavku sezone bit će nam velike. Nadam se da ćemo to ponoviti već u sljedećem susretu", zvučao je zadovoljno i nakon minus 16 JJ Barea.

Odličnu utakmicu odigrao je Russell Westbrook koji je ubacio 37 poena (13/22), podijelio devet asistencija i uhvatio sedam skokova dok je Kevin Durant dodao 27 poena (9/17) i sedam skokova. Kod poraženih Aleksej Šved je upisao 17 poena (7/12), a Dante Cunningham (7/9) i Andrej Kirilenko (5/9) su dodali po 15 poena.

Pacersi pokazali moć protiv Pistonsa

Nakon demoliranja Bobcatsa 101:77 i Knicksa 125:91, na red su došli Pistonsi. Indiana je treću utakmicu u nizu upisala vrlo uvjerljivo pobjedu pregazivši protivnika i to 114:82.

U neravnopravnoj utakmici već u prvoj četvrtini bilo je gotovo 20 razlike za Pacerse, serija se nastavila i u ostatku utakmice pa je tako na početku posljednje dionice Indiana imala ogromnih 101:58. Do kraja utakmice Detroit je malo ublažio poraz, no to nije nešto što će ga razveseliti.

"To je Indiana, momčad koja je sposobna napraviti blitzkrieg. To su napravili Knicksima, a Knicksi su to napravili nama. Da budem potpuno iskren, nije me ovo nimalo iznenadilo", rekao je trener Pistonsa Lawrence Frank.

U odličnoj predstavi Indianu su predvodili David West s 18 poena (8/11) i osam skokova i George Hill s 15 poena (4/7) i šest asistencija. Kod Pistonsa Will Bynum je upisao 17 poena (7/12), a Vjačeslav Kravcov 14 poena (6/7) i deset skokova.

Nuggetsi razočarani u Washingtonu, poraz Knicksa kod Toronta

Chicago Bullsi nisu imali milosti za momčad Michaela Jordana. Bobcatsi su ponovno visoko poraženi na svom parketu i to 105:75 i tako nastavili seriju užasnih domaćih nastupa protiv Bullsa koje su završavali prosječnim minusom od 30 poena. Utakmici je prisustvovao i Jordan koji je mogao samo uživati i ugri - svoje bivše momčadi. Taj Gibson je predvodio Chicago sa 17 poena (8/11) i šest skokova, Luol Deng je dodao 14 poena (6/12) i pet skokova, a Carlos Boozer deset poena (3/9) i deset skokova. Kod Bobcatsa Kemba Walker je upisao 27 poena (9/17) i pet skokova, Michael Kidd-Gilchrist deset poena (2/8) i sedam skokova, a Bismack Biyombo je dodao 12 skokova.

Toronto Raptorsi porazili su na svom parketu New York Knickse 100:98 u susretu nakon kojeg je Mike Woodson bio prilično nezadovoljan. "Naša selekcija šuta u posljednjoj minuti bila je užasna", aludirajući na promašene trice Carmela Anthonyja i Raymonda Feltona. Felton je promašio kod 95:95, a Anthony šest sekundi prije kraja za poravnanje kod 99:96. Nakon toga je Rudy Gay ubacio slobodno bacanje i završio posao. Gay je odigrao još jednu jako dobru utakmicu s 32 poena (11/23) i sedam skokova, DeMar DeRozan je dodao 18 poena (6/13) i šest asistencija, a Jonas Valančiunas je uhvatio deset skokova. Kod Knicksa Anthony je upisao 32 poena (11/24) uz šest skokova, a JR Smith 19 poena (7/12).

Washington Wizardsi su odnijeli pobjedu protiv Denver Nuggetsa 119:113 u susretu u kojem su skoro izgubili unatoč 18 poena prednosti u drugom poluvremenu. Iako su vodili od prve minute, Wizardsi su u završnici dopustili Nuggetsima povratak, smanjenje na minus dva nakon čega je Ty Lawson imao priliku poravnati, ali blokirao ga je 32 sekunde prije kraja Nene nakon čega je domaćin uspio završiti posao. Među brojnim pojedincima koji su zadovoljili kod Wizardsa istaknuli su se Emeka Okafor sa 17 poena (8/14) i 13 skokova, Bradley Beal sa 17 poena (3/8) i 12 skokova te John Wall s 14 poena (5/12) i deset asistencija. Kod Nuggetsa Lawson je ubacio 27 poena (8/20) uz 12 asistencija, a Wilson Chandler 22 poena (8/15).

Tek u završnici treće četvrtine Atlanta Hawksi su došli k sebi i počeli igrati košarku kakva se od njih očekuje. Kingsi su im do onda stvorili dosta problema, imali i dvoznamenkastu prednost, ali u posljednjoj četvrtini domaćin je bio odličan i na kraju je slavio 122:108. Nakon sapunice oko tradea Josha Smitha, Hawksi su se vratili u realnost i u nastavak sezone krenuli vrijednom pobjedom. 24 poena (11/24), osam skokova i šest asistencija upisao je Al Horford, a 20 poena (8/18) i 12 asistencija dodao je Jeff Teague. Kod poraženih Isaiah Thomas je ubacio 30 poena (9/18) uz devet asistencija i šest skokova, DeMarcus Cousins 26 poena (11/22) uz 13 skokova, a deset skokova je dodao Jason Thompson.

Kraj prvog i početak drugog poluvremena bili su kobni za Orlando na gostovanju u Memphisu. Domaćin je u tom razdoblju napravio seriju od čak 15:1 i na kraju je slavio 88:82 u susretu koji nije bio toliko neizvjestan kao što pokazuje konačan rezultat. Tih konačnih minus šest bio je i maksimum što je Magic uspio napraviti u ovom susretu. Marc Gasol predvodio je Memphis s 19 poena (8/11) i 13 skokova, a Zach Randolph je dodao 16 poena (6/13) i 14 skokova. Kod Orlanda koji je na raspolaganju imao samo sedam igrača Arron Afflalo je ubacio 20 poena (8/16) uz sedam asistencija i šest skokova, Moe Harkless je dodao 19 poena (8/17) uz devet skokova, a Nikola Vučević je upisao 11 skokova.

Neizvjesno je bilo u New Orleansu gdje je domaćin u posljednjih 40 sekundi dozvolio Mavericksima seriju 8:0 i pobjedu 104:100. 42 sekunde prije kraja Mike James je tricom približio Dallas na 100:99 da bi šest sekundi prije kraja Vince Carter ubacio za 102:100 novu tricu. New Orlenas loše izvodi loptu i ona ponovno dolazi u posjed Dallasa kojem Darren Collison s linije slobodnih bacanja donosi pobjedu. Prvo ime Dallasa bio je Dirk Nowitzki s 25 poena (10/17) i sedam skokova, a Vince Carter je dodao 22 poena (7/13) i devet skokova. Kod New Orleansa Eric Gordon je ubacio 23 poena (7/19), Jason Smith 22 poena (9/15) uz pet skokova, Ryan Anderson 20 poena (7/11) uz 12 skokova, Anthony Davis deset poena (4/12) uz 11 skokova dok je Greivis Vasquez dodao 11 asistencija, a Al-Farouq Aminu deset skokova.

I bez Kevina Garnetta Boston Celticsi su projurili Phoenixom i svladali Sunse 113:88. Bio je to lagan posao za momčad Doca Riversa koja je utakmicu otvorila s 13:0 nakon čega Phoenix niti jednom nije dao naznaku da bi se mogao vratiti u utakmicu. Odličan posao odradio je Jeff Green s 31 poenom (11/14), sedam skokova i pet blokada, a Chris Wilcox je dodao 14 poena (7/9) i osam skokova. Kod Sunsa Goran Dragić je ubacio 19 poena (7/15) uz deset asistencija i pet skokova, a Markieff Morris 11 poena (5/8).

Portland je u velikom padu, upisao je i sedmi uzastopni poraz, a on je došao na gostovanju kod Lakersa 111:107. Momčad koja je dugo bila ugodno iznenađenje doživjela je očekivani pad i uz uvjerljivo najteži raspored u ligi do kraja sezone više gotovo da i ne razmišlja o doigravanju. Lakersi su otišli do pobjede na krilima 40 poena (15/23) i sedam skokova Kobea Bryanta te 19 poena (7/14) i 16 skokova Dwighta Howarda. Kod gostiju JJ Hickson je ubacio 22 poena (11/15) uz 11 skokova, a isti broj poena (9/14) uz osam skokova dodao je Nicolas Batum.

• Obrisan korisnik23.02.2013. u 15:49
    Teško će Knicksi daleko igrajući ovakvu obranu, izgleda da je samo Chandler prisutan na tom dijelu terena, zatvara centre, bekove, skače, blokira. Rudy Gay je opet pokazao da je strašan igrač, među dva, tri sigurno u ligi što se tiče igra u zadnjim minutama, da je od početka sezone tu Raptorsi bi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 14:19
    Brutalni su Pacersi, pogotovo Paul George
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 14:02
    Ne želim ni znati kako će Pacersi izgledat kad se Granger vrati, kako se bliži playoff oni melju protivnike!
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 11:37