Lovro Štrbinić • petak, 01.03.2013.

U NBA ligi u noći na petak odigrana su tri susreta, a ostvarene dvije pobjede domaćina. Bryant je vukao Lakerse protiv Timberwolvesa, Noah ugradio triple-double u slavlju Bullsa nad Sixersima, a koban za Pacerse bio je Chris Paul.

Najzanimljiviji ogled večeri s četvrtka na petak, barem "na papiru", bio je dvoboj između trećeplasiranih ekipa Istoka i Zapada, Clippersa i Pacersa. Gosti iz Los Angelesa na kraju su slavili u Indianapolisu, zaslugom dvije serije poena u drugom poluvremenu.

Preko raspoloženog Griffina prvo su s 13:0 u trećoj četvrtini otišli na devet poena prednosti, a kad su Pacersi zaprijetili povratkom u egal nova gostujuća serija 11:1 gotovo prelama susret, uz devet promašenih šuteva u nizu domaće momčadi u tom periodu.

Novih 13:0, ovaj put igrača Indiane, vraća domaćine ipak na četiri poena zaostatka, ali s dva vezana ubačaja susret rješava Chris Paul. On je na kraju ubacio 29 poena uz osam asistencija, Jamal Crawford je dodao 23 poena, a Griffin 18 uz 14 skokova. Kod domaćina je najefikasniji bio West s 22 poena, a George je ubacio dva manje.

Momčad koja će vjerojatno izboriti doigravanje, Chicago Bullsi, dočekala je u United Centru Philadelphiju, a sjajnu predstavu je prikazao Joakim Noah. U pobjedi svoje ekipe, odnosno sedmom uzastopnom porazu Philadelphije, ugradio je svoj treći triple-double u karijeri, ubacivši 23 poena, kojima je dodao 21 skok i 11 blokova.

Cijelo drugo poluvrijeme Bullsi su imali rezultatsku prednost, često i dvoznamenkastu, a u prijelomnim trenucima Nate Robinson je s dva ubačaja vratio prednost na devet poena i Sixersi više nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Uz spomenutog Noaha u redovima Chicaga Boozer je bio autor 21 poena i 12 skokova, kod Sixersa je 22 poena ubacio Holiday, a dva poena manje uz 13 skokova zabilježio je Hawes.

Za razliku od Philadelphije, sve bliže doigravanju su Lakersi. Uvjerljivom pobjedom nad Timberwolvesima u Staples Centru, 13. uzastopnom domaćom nad tom ekipom, Bryant i društvo došli su na dvije pobjede od osmoplasiranog Houstona. Kobe je ponovno vukao momčad s 33 poena, a gosti niti u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili, na poluvremenu su imali deset poena zaostatka, a do kraja susreta je razlika samo rasla, do konačnih 116:94.

Jamison je također bio solidan noćas sa 17 poena, jednim više od Meeksa, odnosno četiri više od Blakea. Minnesotu je po poenima predvodio Barea s 20 koševa, Ridnour je ubacio 19, a dobar je s po 13 poena i asistencija te osam skokova bio Rubio.