Lovro Štrbinić • srijeda, 06.03.2013.

U noći na srijedu na rasporedu su bile tri utakmice NBA lige, u kojima su dvije pobjede izborili gosti. Nuggetsi su nastavili niz u Sacramentu, Celticsi slavili kod Sixersa, a Oklahoma je sa samo dvije izgubljene lopte bez većih poteškoća svladala Lakerse...

Oklahoma City Thunder nije imao previše problema u domaćem ogledu protiv Lakersa, ponajviše zahvaljujući izuzetno malom broju pogrešaka. Naime, Durant i društvo izjednačili su rekord NBA sa samo dvije izgubljene lopte tijekom utakmice.

Već do poluvremena Thunder je imao 16 poena prednosti, a kad su Lakersi zaprijetili u trećoj četvrtini uslijedila je serija domaćina 12:0 i konačna odluka na susretu.

Sjajan je bio Russell Westbrook s 37 poena, deset skokova i pet asistencija, dok je Durant uz 26 poena upisao devet skokova i pet asistencija. Goste je s 30 poena predvodio Bryant, a deset manje ubacio je Nash.

Domaće navijače nisu razveselili igrači Sixersa, koji su se tako dodatno udaljili od doigravanja. Celticsi su slavili u Philadelphiji sa 109:101, a ključnim se pokazalo devet uzastopnih poena gostiju trećoj četvrtini, nakon čega su otišli na 88:74.

Avery Bradley imao je najbolji učinak sezone s 22 poena, a među igračima Gostona još su po 18 poena ubacili Pierce (11 skokova, sedam asistencija) i Garnett. Kod Sixersa je 19 poena uz deset skokova zabio Thaddeus Young, a po 18 su dodali Turner i Holiday, potonji uz deset asistencija.

Niz pobjeda, koji je sada narastao na šest, nastavili su Nuggetsi. I oni su bili uspješni u gostima, slavili su u Sleep Train Areni u Sacramentu. Nakon vrlo izjednačenog prvog dijela Denver je postigao prvih sedam poena u nastavku, a do kraja susreta do se pokazalo nedostižnim za Kingse.

Završilo je 120:113, Ty Lawson je zbaio 24, a Danilo Gallinari 23 poena za goste, dok je Faried dodao tri poena manje uz 12 skokova. Kingsima nisu pomogla ni 32 poena Marcusa Thorntona, dok je Isaiah Tomas bio autor 23 poena.