Ivor Krapac • nedjelja, 10.03.2013.

Los Angeles Lakersi nisu bili u akciji u noći sa subote na nedjelju u NBA ligi, ali bez obzira na to, mogli su se osjećati dobro na kraju večeri. Golden State Warriorsi, Houston Rocketsi i Utah Jazz, kojima su Lakersi za leđima u borbi za doigravanje u Zapadnoj konferenciji, pretrpjeli su poraze, što momčadi Mikea D'Antonija otvara sve veću priliku u pokušaju da ih uhvati i prestigne...

Bucksi prošli Oakland, raspoloženi Jennings i Ellis

Golden State Warriorsi (35-29) dobro su započeli niz utakmica na domaćem parketu, ali poslije dvije pobjede na startu te sedam susreta duge serije, sinoć im se dogodio i drugi uzastopni poraz. Nakon što su u petak izgubili od Houston Rocketsa, večer kasnije su ih sa 103:93 nadjačali i gostujući Milwaukee Bucksi (31-29), koji se bore za podizanje na barem sedmo mjesto u Istočnoj konferenciji, što će biti od značaja jer donosi izbjegavanje susreta s Miami Heatom u prvom krugu doigravanja.

Warriorsi se, pak, bore da u doigravanju uopće budu, s konkurentima pred kojima i dalje imaju prednost, ali Rocketsi, Utah Jazz i Los Angeles Lakersi nisu daleko, na tri ili manje pobjede zaostatka. U dvoboju s Bucksima su u toj svojoj borbi posustali u drugom poluvremenu, nakon što su prve 24 minute završili s poenom prednosti (48:47).

U nastavku su gosti iz Milwaukeeja preuzeli rezultatsku kontrolu, a poslije 30:22 u trećoj četvrtini, glavninu briga riješili su serijom od 8:0 kojom su otišli do 96:87 nešto manje od tri minute do kraja. Warriorsi iza toga nisu bili bliže od -6.

U pobjedi Bucksa najviše je pokazao Brandon Jennings (31 poen, 10/16 iz igre, 10 asistencija). Monta Ellis je protiv svoje bivše momčadi i pred navijačima koje je nekada imao na svojoj strani upisao 26 poena (10/19 iz igre), po pet skokova i asistencija, dok se J.J. Redick istaknuo s 15 poena i sedam asistencija.

Warriorsima je zbog bolnog koljena nedostajao David Lee, a vodili su ih Carl Landry i Klay Thompson, koji su imali po 18 poena, Landry uz 10 skokova. Stephen Curry dodao je 16 poena (7/18 iz igre) i 10 asistencija.

Rocketsi razočarani u Phoenixu, presudio Goran Dragić

Poput Monte Ellisa, još jedan igrač sinoć je bio raspoložen protiv svoje bivše momčadi. Goran Dragić, sada u dresu Phoenix Sunsa (22-41), ubilježio je 18 poena na putu do 107:105 protiv Houston Rocketsa (34-30), a 13 je imao u posljednjoj četvrtini, u koju se ušlo s egalom na semaforu (77:77).

Sunsi su se u završnih sedam i pol minuta odvajali s dvije ključne mini-serije, obje od 6:0. Prva im je donijela odmak do 93:86 šest minuta prije posljednje sirene, a drugom su otišli do 99:92 dvije minute i 45 sekundi do kraja. Rocketsi su u završnici uspjeli samo smanjiti, zaključivši utakmicu tricom Donatasa Motiejunasa za -2 u posljednjim trenucima.

Uz poene, slovenski razigravač Sunsa sinoć je imao samo jednu asistenciju, za tešku daleku dvicu Kendalla Marshalla od table za 93:86, a toga je bio svjestan poslije utakmice. "Igrali su dobru obranu na meni, nisam mogao naći otvorenog čovjeka. Čak i ako bih to uspio, brzo su krenuli na njega i otežali šut", osvrnuo se Dragić: "Znam da sam imao samo jednu asistenciju, ali ta je bila jedna od najboljih ikada. Kendall je zabio ludi šut."

Najefikasniji igrač pobjedničke momčadi bio je Jared Dudley (22 poena, sedam asistencija), dok se Markieff Morris pridružio s 14 poena i pet skokova. U dresu Rocketsa je još jednom najraspoloženiji bio James Harden, ovog puta s 38 poena (11/17 iz igre, 7/10 za tricu), osam asistencija i pet skokova, ali i osam izgubljenih lopti. Carlos Delfino imao je 21 poen i pet skokova.

Knicksi bez Carmela i Amar'ea jači od Jazza

Bez pomoći Paula Millsapa, kojeg muči bolno koljeno, Utah Jazz (32-31) doživio je poraz protiv zvučnog suparnika, ali u situaciji kada je taj suparnik također bio oslabljen. Iako nisu imali Carmela Anthonyja i Amar'ea Stoudemirea, New York Knicksi (38-22) svejedno su proslavili 113:84 protiv gostiju iz Salt Lake Cityja, najavivši im što ih čeka već tijekom prve 24 minute.

Knicksi su u završnici prvog poluvremena ušli u pozitivnu seriju i odvojili se na 20 razlike (51:31), a nakon 55:38 na velikom odmoru, ostatak utakmice im više nije bio problematičan. Štoviše, u trećoj četvrtini stvari su postale još gore za Jazz, koji je imao i 30 poena zaostatka (75:45), što je već tada zaključilo priču o pobjedniku.

Blizu 30 razlike bilo je i na kraju susreta, a na tom putu Knickse je vodio J.R. Smith, koji je ubilježio 24 poena uz 10/18 iz igre, dodajući i šest skokova. Steve Novak bio je prvi u pratnji, s 20 poena uz 7/12 iz igre, 5/10 za tricu.

Alec Burks zabio je najviše za Jazz, 14 poena, a gosti su imali još dvojicu dvoznamenkastih strijelaca. Gordon Hayward priključio se s 13 poena i pet skokova, a Enes Kanter s 11 poena i sedam skokova.

Grizzliesi i Nuggetsi i dalje u naletu

Memphis Grizzliesi (42-19) su već neko vrijeme među najopasnijim suparnicima u ligi, a sinoć su došli do 12. pobjede u posljednjih 13 utakmica. New Orleans Hornetsi (21-42) su u Memphisu pali s 96:85, bez puno nade u povratak nakon tri četvrtine, sa 78:60 za domaću momčad uoči posljednjih 12 minuta.

Bez obzira što su im nedostajali Zach Randolph i Darrell Arthur, Grizzliesi su imali dovoljno raspoloženih igrača. Sedmorica su imala dvoznamenkasti broj poena, a najviše je zabio Mike Conley (22 poena, osam asistencija). Anthony Davis je s 20 poena i 18 skokova vodio Hornetse.

Denver Nuggetsi (42-22) ubilježili su 13. uzastopnu domaću pobjedu, što im je najduži pozitivni niz u 14 godina, a osmu zaredom sveukupno. Ozljedama pogođeni Minnesota Timberwolvesi (21-38) su na teškom gostovanju izgubili sa 111:88, uz veliki pad u drugom poluvremenu, nakon samo poena zaostatka (50:49) poslije prve 24 minute.

Timberwolvesi su u Denveru bili bez Nikole Pekovića, Kevina Lovea, Andreja Kirilenka, Brandona Roya, Chasea Budingera i Malcolma Leeja.

Ty Lawson istaknuo se s 32 poena za Nuggetse, uz 12/17 iz igre, 4/4 za tricu, a pratio ga je Corey Brewer, koji je ubilježio 15 poena. Francuz Mickael Gelabale, koji je sezonu započeo u Cedeviti, završio je s 19 poena za Timberwolvese, dok je J.J. Barea imao 15 poena.

Netsima važna pobjeda u borbi za pozicije na Istoku

Brooklyn Netsi (37-26) pokušavaju dostići New York Knickse i Indiana Pacerse u utrci za drugo mjesto u Istočnoj konferenciji, iza odbjeglog Miami Heata, a trenutno su u pozitivnom nizu. Netsi su svoju treću uzastopnu pobjedu proslavili s gostujućih 93:80 protiv Atlanta Hawksa (34-28), koji se nadaju barem zadržavanju sedmog mjesta na Istoku, koje trenutno drže.

Momčad P.J.-a Carlesima sinoć je obavila najvažniji dio posla s ukupnih +19 u drugoj i trećoj četvrtini, za odlazak do 76:57 uoči posljednjih 12 minuta.

Andray Blatche i Brook Lopez su s po 18 poena vodili goste, Lopez uz devet skokova, a Deron Williams imao je 17 poena i šest asistencija. Al Horford se s 15 poena i 12 skokova istaknuo u dresu domaćih Hawksa.

U Istočnoj konferenciji sinoć je odigran i dvoboj donjeg dijela ljestvice. Washington Wizardsi (20-41) su pred svojim navijačima sa 104:87 pobijedili Charlotte Bobcatse (13-50), najslabiju momčad lige, a na tom putu ih je s 26 poena i 10 skokova vodio Trevor Ariza. Kemba Walker imao je 29 poena, šest asistencija i četiri osvojene lopte za goste.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 16:34
    rekoh zadnje utakmice,ne pisi napamet bezveze ako nesto ne svacas...sta je korist tih 11 trica kad su i tu tekmu spusili a i redovito ih svi dobijaju odnedavna???
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 16:25
    cuj Curry ima nikakav sut! Mozda i najbolji suter u ligi, neki dan 11 trica uvalio!
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 13:58
    cini se da ovaj golden state i nije toliko dobar...pratin malo tog curryja,nije mi nimalo jasna njegova igra zadnje 3 tekme...ima nikakav sut(zalosno da mu je postotak za tricu bolji neg za dvicu),vidi da ga neide al dzabe,forsira i nekad je privise sebican..sad bas nisan toliko siguran oce li GS... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 12:44
    @ipakchelsea: Slažem se, samo kažem da ima istančan stil. Ali definitvno puno bolji od onog crnca koji jedino zna komentirat kakvo je zakucavanje i ako netko slučajno položi loptu onda se ljuti jer lik nije zakucao...
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 12:39
    taj komentator je legenda, i baš je odlično to odradio. prezanimljiv je. i dragića je preimenovao u drađika