Ivor Krapac • utorak, 12.03.2013.

Braneći prednost na vrhu Zapadne konferencije, San Antonio Spursi sinoć su na domaćem parketu bili uspješni protiv prvih pratitelja na Zapadu, Oklahoma City Thundera. Golden State Warriorsi došli su do uvjerljive domaće pobjede protiv New York Knicksa, a slavili su i Denver Nuggetsi, Utah Jazz i Philadelphia 76ersi...

Spursi se oporavili u najzvučnijoj utakmici večeri

Tri dana nakon što su ih Portland Trail Blazersi nadjačali sa 136:106, San Antonio Spursi (49-15) su u novom nastupu pred svojim navijačima pružili puno kvalitetniju predstavu. Spursi su u susretu vodećih momčadi Zapadne konferencije sa 105:93 bili bolji od Oklahoma City Thundera (47-17), a do vrijedne pobjede stigli su iako i dalje ne mogu računati na Tonyja Parkera, koji će zbog ozljede gležnja izostati još oko tri tjedna.

Poslije solidnog početka utakmice, s 10:4 u prve tri minute, Spursi su u nastavku prve četvrtine ušli u probleme i završili tu dionicu s 10 poena zaostatka (32:22), ali u nastavku su se uspjeli vratiti. U drugoj četvrtini imali su seriju od 23:4, uz koju su okrenuli na 57:50 na poluvremenu, da bi prednost postala veća krajem treće i početkom četvrte dionice, sveukupnom serijom od 9:0 za bijeg do 92:74 malo manje od devet minuta do kraja.

Uz obranu kakvu su Spursi imali poslije slabih prvih 12 minuta, gosti iz Oklahoma Cityja to više nisu uspjeli stići.

Spurse je s 21 poenom i 10 skokova vodio Tiago Splitter, dok su prvi u pratnji bili Kawhi Leonard sa 16 i Danny Green s 15 poena, Green uz pet asistencija. Važnu ulogu imala je i klupa domaćina, koja je nadjačala onu gostujuću s 34:16 u poenima.

Kevin Durant bio je najbolji u dresu Thundera, s 26 poena, šest skokova, pet asistencija i dvije blokade. Na putu do 26 poena imao je samo 13 šuteva iz igre (7/13), dok je iz slobodnih bacanja bio bez pogreške (11/11). Russell Westbrook pridružio se s 25 poena, po šest skokova i asistencija, ali s puno slabijim šutom (11/27), dok je Serge Ibaka imao 13 poena, 16 skokova i tri blokade.

"Mislim da su svi igrali dobro", opisao je Splitter poslije pobjede domaćina: "Ja sam bio jedan u toj skupini. Kada odigraš dobro, osjećaj je bolji. Uvijek je cilj igrati dobro protiv ovakvih suparnika, protiv momčadi koje idu u doigravanje, ali moramo ostati skromni. Ovo je bila samo još jedna utakmica."

Scott Brooks, trener gostiju iz Oklahoma Cityja, priznao je da njegova momčad nije bila prava u drugoj utakmici u dva dana, nakon što su u nedjelju kod kuće pobijedili Boston Celticse, iako u tom rasporedu nije tražio ispriku.

"Obično nas suparnici ne uspiju fizički nadjačati tako da ne uspijemo odigrati svoje u napadu", osvrnuo se Brooks: "Spursi su time radili dobar posao, u pravilu smo u stanju nametnuti se, doći do boljih šuteva i boljeg napadačkog obavljanja posla. To je nešto što možemo popraviti, uvijek smo bili u stanju pogledati snimku i potom na treningu raditi na onome što nije bilo dobro."

Curry na "samo" 26, ali rezultat puno bolji

Stephen Curry je krajem veljače u Madison Square Gardenu počastio New York Knickse (38-23) s 54 poena, ali bez obzira na taj učinak, Golden State Warriorsi (36-29) svejedno su izgubili u gostima. U novom ogledu te dvije momčadi, ovog puta u Oaklandu, Curry se zaustavio na 26 poena, ali osjećaj na kraju utakmice bio mu je dvostruko dobar.

Warriorsi su nadigrali goste iz New Yorka s 92:63, za svoju tek treću pobjedu u posljednjih devet utakmica, u večeri u kojoj su obrambeno bili toliko dobri da se trebalo tražiti dugo u povijest da se otkrije kada su posljednji put u klupskoj povijesti primili tako malo. Dogodilo se u posljednjim danima 1953. godine, kada su tadašnji Philadelphia Warriorsi sa 69:63 svladali Milwaukee Hawkse.

Utakmica u Oaklandu počela je bježati gostima iz ruku u drugoj četvrtini, nakon koje su zaostajali s 50:35. Warriorsi su uoči posljednjih 12 minuta povisili na 75:54, a u završnoj četvrtini pobjegli su do konačnih +29, što je bila njihova najveća prednost.

Uz poene, Curry je imao i šest skokova, dok mu se David Lee pridružio s 21 poenom, 10 skokova i osam asistencija, a Klay Thompson s 23 poena i pet skokova.

Chris Copeland ubilježio je 15 poena i šest skokova za Knickse, a Carmelo Anthony je na povratku poslije tri propuštene utakmice zbog ozljede koljena završio s 14 poena i 10 skokova. Anthonyjev šut iz igre bio je 4/15.

Mini-serija Netsa prekinuta u Philadelphiji

Brooklyn Netsi (37-27) stigli su u Philadelphiju s tri pobjede zaredom, no taj niz prekinut im je sa 106:97 u korist domaćih 76ersa (24-39), koji su time zaustavili svoju seriju od pet uzastopnih poraza. Momčadi iz Philadelphije ovo je bila tek druga pobjeda u posljednjih 14 utakmica.

Spencer Hawes bio je najraspoloženiji u domaćim redovima, s 24 poena, 10 skokova i sedam asistencija, dok su po 16 poena imali Thaddeus Young i Evan Turner, Young s 10 skokova, a Turner sa sedam skokova i četiri asistencije, ali i sa slabih 6/18 iz igre.

Deron Williams (27 poena, 13 asistencija, šest skokova), Joe Johnson (20 poena, šest asistencija) i Brook Lopez (19 poena, šest skokova) vodili su gostujuću momčad.

Denver Nuggetsi (43-22) produžili su svoj uspješni niz. Nuggetsi su do devete pobjede zaredom došli u Phoenixu, sa 108:93 protiv domaćih Sunsa (22-42), a glavnu ulogu ovog je puta imao njihov startni centar, američki Grk Kosta Koufos, koji se istaknuo s 22 poena i 10 skokova.

Koufos je s 22 poena ostvario učinak karijere, a na tom putu promašio je samo po jedan šut iz igre (10/11) i s crte slobodnih (2/3).

Corey Brewer ubilježio je 20 poena, a Ty Lawson 19 poena i šest asistencija za goste iz Colorada, dok su Wesley Johnson s 18 i Marcus Morris sa 16 poena vodili domaću momčad.

Utah Jazz je pred svojim navijačima sa 103:90 nadjačao Detroit Pistonse (23-43), a s tom pobjedom došao je do omjera 33-31, koliko imaju i Los Angeles Lakersi, s kojima je momčad iz Salt Lake Cityja trenutno u utrci za osmo mjesto Zapada. Jazz je time prekinuo niz od četiri poraza, a glavni junak bio je Mo Williams, koji je upisao 20 poena i šest asistencija. Al Jefferson imao je 16 poena i 10 skokova.

Jonas Jerebko, Greg Monroe i Rodney Stuckey su s po 15 poena vodili Pistonse. Monroe je imao i 13, a Jerebko sedam skokova.

Brandon Knight, koji se večer ranije vrlo hrabro izložio opasnosti prilikom zakucavanja višeg i jačeg DeAndrea Jordana u ogledu s Los Angeles Clippersima, sinoć je rano završio svoj nastup. U četvrtoj minuti napustio je parket zbog ozljede lijevog gležnja i više se nije vraćao.

• nido13.03.2013. u 00:04
    Popovich to sve dobro dirigira, takticki savrseno. Zna se ko je glavni ovamo: GO SPURS GO!!!
    nido
  • Obrisan korisnik12.03.2013. u 18:53
    Ajde napokon da je i Philadelphia nekoga pobijedila, ovaj niz je bio sramotan
  • Obrisan korisnik12.03.2013. u 16:26
    Ja ne razumijem kako jedan razigravač ekipe pored Duranta,jednog od najboljeg igrača i scorrera lige,može uzet 27 šuteva,i što je najsmješnije, Durant uzme 13 šuteva i ima 26 koševa, a Wes 25..
  • Obrisan korisnik12.03.2013. u 11:44
    Go Utah ..volia bih vidit Lakerse bez doigravanja al tesko ce se to desiti
  • Obrisan korisnik12.03.2013. u 11:39
    gleda san san antonia nocas,to je rapsodija od kosarke,momcadska igra prava...okc jos nije ni priblizno miamiju a ni njima po tome,muka mi je kad vidin da je durant opalio 13 a westbrook 27 lopti,debil obicni...takva igra ih nece odvest ni u konf.finale a ne u veliko finale...