Branimir Korać • četvrtak, 14.03.2013.

Bogat i zanimljiv program u NBA ligi donio je nastavak pobjedničkih nizova za Memphis, Miami i Denver. Memphis je u utakmici večeri slavio kod Clippersa, Miami je upisao jubilarnu 20. uzastopnu pobjedu, a Denver je nadigrao desetkovane Knickse. Knicksi su ostali bez Anthonyja i Chandlera zbog ozljeda, a ozljedu je zaradio i Kobe Bryant u porazu Lakersa kod Atlante...

Serija Memphisa nastavljena i u Staples Centreu

Memphis Grizzliesi nastavljaju sa sjajnim predstavama. Upisali su šestu uzastopnu pobjedu i ukupno 14. pobjedu u posljednjih 15 susreta. Ova pobjeda stigla je na teškom gostovanju u Los Angelesu kod Clippersa koji su slomljeni obranom 96:85.

Serijom 9:0 na početku drugog poluvremena Memphis je preuzeo kontrolu nad utakmicom i Clippersi više nisu niti jednom stigli do poravnanja. Najviše što su se uspjeli približiti bilo je na minus tri sedam minuta prije kraja susreta nakon čega Pondexter ubacuje tricu, Tony Allen podiže na 86:78 i Memphis se ponovno odvaja.

"Oni su prava fizička momčad. Saznali smo to i u prošlosezonskih sedam utakmica i moramo neke stvari shvatiti. Kada dođe pravo vrijeme, morat ćemo igrati na pravi način, a još nismo na toj razini", rekao je nakon susreta razočarani Chris Paul.

Memphis su predvodili Marc Gasol s 21 poenom (10/14) i pet osvojenih lopti, Tayshaun Prince je dodao 18 poena (9/15) uz šest skokova, a Mike Conley 17 poena (5/11) uz 11 asistencija. Kod poraženih Chris Paul je ubacio 24 poena (7/12) uz devet asistencija, a Blake Griffin je dodao 22 poena (8/15), šest skokova i pet asistencija.

Anthonyjev neuspješni povratak u Denver

Carmelo Anthony odigrao je prvu utakmicu u dresu Knicksa u Denveru. Prvi njegov nastup nakon što je tražio trade iz Denvera u New York obilježen je velikim mučenjem s ozljedom i navijačima koji su ga dočekali "na nož".

Nuggetsi igraju u sjajnoj formi, stigli su do desete uzastopne pobjede pregazivši Knickse sa 117:94 koji su dobar dio utakmice odigrali bez Anthonyja koji se mučio s ozljedom koljena i Tysona Chandlera s istim problemom. Dodajmo tu i izostanak otpalog Stoudemirea i jasno je da desetkovani Knicksi nisu imali nikakve šanse.

Domaćin je rano preuzeo kontrolu nad utakmicom i već na poluvremenu imao prednost 64:42 uz udarni dvojac Knicksa u svlačionici. Bilo je jasno da će gosti jako loše proći.

"Pokušao sam, ali nije išlo. Što je vrijeme više odmicalo, bilo je sve lošije. Nakon poluvremena sam bio gotov, nisam se mogao uopće pomaknuti. Vraćam se u New York na sanaciju štete, isušiti koljeno i sanirati ozljedu da se spreman vratim na parket. Bio sam naivan i mislio da ću moći, ali postoji vrijeme kada jednostavno morate priznati neke stvari i krenuti dalje", govorio je nakon susreta Anthony koji je u povratku u svoj Pepsi Centre ubacio devet poena uz šut 3/12 iz igre za 22 minute.

Nuggetse su predvodili Wilson Chandler s 24 poena (9/12), Danilo Gallinari sa 16 poena (4/13), Kenneth Faried s 11 poena (4/10) i deset skokova, a deset skokova je uhvatio i Kosta Koufos. Kod Knicksa Iman Shumpert je ubacio 20 poena (8/10), a JR Smith 15 poena (5/12) uz osam asistencija i pet skokova.

Jazzeri u problemima, bez šanse kod Thundera

U ključnom trenutku sezone kada se hvataju pozicije za doigravanje, Jazzeri igraju prilično loše. Upisali su osmi poraz u zadnjih deset utakmica, a ovaj je stigao na gostovanju kod Oklahoma City Thundera koji su bili bolji s glatkih 110:87.

Thunder je slavio s pola snage već do poluvremena riješivši pitanje pobjednika nakon čega je imao tek odrađivanje posla. Ključni posao odradila je obrana koja je zaustavila možda i najopasnijeg igrača gostiju Ala Jeffersona čime su šanse Jazzera značajno smanjene.

"Naši visoki igrači odradili su veliki posao. Posebno treba istaknuti Kendricka Perkinsa koji je briljirao, ne samo u zaustavljanju svojeg igrača (Jeffersona) već držeći na okupu cijelu obranu. Nije dopuštao lagane poene protivniku i još jednom je pokazao da nosi našu obranu", zadovoljan je bio nakon susreta trener Thundera Scott Brooks.

U njegovoj momčadi Kevin Durant je ubacio 23 poena (7/13) uz deset skokova, a Russell Westbrook je dodao 19 poena (6/11) uz devet asistencija i sedam skokova. Kod Jazzera Gordon Hayward je ubacio 20 poena (6/14), a Enes Kanter 12 poena (3/6) uz pet skokova.

Miami do 20. uzastopne pobjede kao četvrta momčad u povijesti

Miami Heat se pridružio odabranom društvu momčadi koje su u jednoj sezoni upisale najmanje 20 pobjeda u nizu. Prije njih to je uspjelo Lakersima (33) u sezoni 1971/1972, Houston Rocketsima (22) u sezoni 2007/2008 te Milwaukee Bucksima (20) u sezoni 1970/1971.

20. pobjeda stigla je na gostovanju kod Philadelphije 98:94 u susretu koji nije bio lagan, a riješen je u završnici velikom borbenošću gostiju iz Miamija.

Bili su 76ersi u igri sve do posljednjih 30 sekundi, kod 92:91 je Miami imao napad, međutim nakon dva promašena polaganja LeBrona Jamesa, skok u napadu je uhvatio Dwyane Wade koji zabija za 94:91. Na drugoj strani Spencer Hawes nije precizan za ostanak Philadelphije u igri i kada Wade 22 sekunde prije kraja ubacuje za 96:91, priči je došao kraj.

"Promašio sam ta dva polaganja, ali bio je tu D-Wade koji nije odustajao i zadržao nas je u vodstvu. Kada imate seriju kao što imamo mi, onda vas prati sreća. Idemo od utakmice do utakmice, već razmišljamo samo o sljedećem protivniku i vidjet ćemo gdje će nas to odvesti. Ne razmišljamo o rekordima", rekao je James.

James je susret završio s 27 poena (8/19), osam asistencija i sedam skokova, a Wade je dodao 21 poen (7/14) i osam skokova. Kod 76ersa Thaddeus Young je ubacio 24 poena (11/20) uz 15 skokova, a Jrue Holiday 21 poen (9/18) uz sedam skokova i sedam asistencija.

Lakersi poraženi uz ozljedu Bryanta, katastrofa Bullsa

Očekivano laganu pobjedu upisali su Pacersi koji su ugostili Timberwolvese i glatko slavili 107:91. Bez Kirilenka, Lovea i Pekovića Minnesota u reketu nije imala nikakve šanse i tu je Indiana znalački koristila svoje prednosti i lako održavala vodstvo. U takvom odnosu snaga dominirao je Roy Hibbert koji je ubacio ovosezonski rekord od 27 poena (10/15) uz uhvaćenih 12 skokova, Paul George je dodao 17 poena (6/11) i pet skokova, a David West 13 poena (6/8), deset skokova i šest asistencija. Kod Minnesote Ricky Rubio je ubacio 21 poen (6/14) uz deset asistencija i šest skokova, a Luke Ridnour je dodao 17 poena (8/15).

Washington je na svom parketu nadigrao Milwaukeea u susretu punom preokreta. Bucksi su zaostajali 20 poena, uspjeli se vratiti u utakmicu i preuzeti vodstvo, međutim u posljednjoj četvrtini domaćin je odgovorio novom serijom i na kraju je slavio 106:93. Utakmicu je obilježila i žestoka razmjena riječi Johna Walla i trenera Wizardsa Randyja Wittmana koji nakon susreta nisu vidjeli nikakav problem u tome. "Ma dajte, razmjena mišljenja, volim to", rekao je Wittman. Wall je na kraju odvukao Wizardse do pobjede s 23 poena (10/19), deset asistencija i šest skokova, Martell Webster je dodao 20 poena (7/14), Nene Hilario 13 poena (6/15), 13 skokova i šest asistencija, a Trevor Booker 13 poena (4/5) i 12 skokova. Kod poraženih Monta Ellis je ubacio 26 poena (12/19) uz osam asistencija, Ersan Ilyasova 21 poen (9/17) i 12 skokova, Larry Sanders 17 poena (8/13) i 11 skokova, a Brandon Jennings je dodao deset asistencija.

Lakersi su poraženi na gostovanju kod Hawksa 96:92, ali od poraza ih više brine ozljeda Kobea Bryanta koji je u samoj završnici zaradio ozljedu nožnog zgloba prilikom doskoka. Prva snimanja pokazala su kako nema većih oštećenja, međutim Lakersi nisu bili spremni potvrditi hoće li i koliko će utakmica pauzirati njihov najbolji igrač. Do ozljede je došlo dvije sekunde prije kraja kada je Bryant šutirao za poravnanje na 94:94, promašio je i doskočio na nogu Dahntaya Jonesa. Hawksi su igrali bez Josha Smitha, a povukli su Devin Harris sa 17 poena (6/15) i sedam asistencija, Kyle Korver s 15 poena (5/10) i šest skokova, Al Horford s 14 poena (7/12) i 14 skokova te Johan Petro s deset poena (5/10) i 11 skokova. U sastavu Lakersa Bryant je ubacio 31 poen (11/33) uz sedam skokova i pet asistencija, Metta World Peace je dodao 20 poena (9/19) uz osam skokova, a Dwight Howard deset poena (5/9) uz 16 skokova.

Boston Celticsi su imali lagan posao protiv Toronto Raptorsa slavivši 112:88. U susretu u kojem je potpuno podbacila obrana Raptorsa Boston je dominirao i uz pravilno raspoređenu minutažu kroz cijelu momčad, stigao do glatke pobjede. Predvodili su ga Jeff Green s 20 poena (7/14) i šest skokova te Paul Pierce s 15 poena (3/6). Kod gostiju iz Kanade Rudy Gay je ubacio 19 poena (7/19) uz sedam skokova, a DeMar DeRozan 17 poena (5/13).

Jednako lagan zadatak imao je Houston protiv Phoenixa kojeg je svladao 111:81 i gurnuo na posljednje mjesto Zapadne konferencije. Pet minuta prije poluvremena Rocketsi su zaostajali pet poena, a onda je krenula serija 20:2 i u svega pet minuta stvorena je visoka prednost. U nastavku susreta sve je bilo lako za domaćina. Donatas Motiejunas je predvodio Rocketse s učinkom karijere od 19 poena (7/12) i pet skokova, James Harden je dodao 18 poena (4/7), a Greg Smith 12 skokova. Kod Sunsa Wesley Johnson je ubacio 15 poena (7/13), a Goran Dragić 11 poena (4/10) i pet skokova.

Katastrofalan poraz upisali su Chicago Bullsi na gostovanju kod Sacramento Kingsa. Domaćin je apsolutno neočekivano razbio Bullse sa 121:79. Već na poluvremenu je bilo za Bullse užasnih 65:36, a pad se nastavio i u drugih 24 minute. Razigranog domaćina predvodili su Tyreke Evans s 26 poena (11/13), sedam asistencija i pet skokova te Isaiah Thomas s 22 poena (8/14). Kod Chicaga Carlos Boozer je ubacio 21 poen (8/12) uz sedam skokova, a Nate Robinson je dodao 19 poena (7/9).

Očekivanu pobjedu upisali su Golden State Warriorsi na svom parketu protiv Detroit Pistonsa. Do slavlja 105:97 predvodio ih je Stephen Curry s 31 poenom (11/17, trica 5/7) i osam asistencija, David Lee je dodao 20 poena (9/13) uz 15 skokova i pet asistencija, a Andrew Bogut je uhvatio deset skokova. Kod Pistonsa Rodney Stuckey je upisao 22 poena (8/18) i pet asistencija, Kyle Singler 17 poena (8/16), a Jason Maxiell 14 skokova.

• Obrisan korisnik14.03.2013. u 18:08
    @nidjo1510 pretpostavljam da misli na način igre Memphisa, čvrsta obrana, šablonski napad, bez divljanja, pogotovo otkad je Gay otišao, a Prince došao.
  • bonkas14.03.2013. u 18:06
    mozda misli na timski i obrambeni nacin igre kakav se ig ra u euorpi bez preseravanja i divljanja
    bonkas
  • nidjo151014.03.2013. u 15:26
    a što je to europsko u memphisu?kolko ja znam jedino gasol nije iz sad-a.jedino ak misliš na minnesotu
    nidjo1510
  • Obrisan korisnik14.03.2013. u 11:56
    ako neće osvojit prsten boston il new york za koje odavno navijam onda moj glas ide europskom Memphisu koji su me ove godine ugodno iznenadili i nebi mi bilo žao da uzmu naslov
  • Obrisan korisnik14.03.2013. u 11:43
    čestitke miamiju. ovakav niz pobjeda nisu ni neke veće ekipe imale. iskreno,mislio sam da će ove sezone doć do laganog zasićenja al likovi fakat grizu skoro svaku tekmu, a lebron je ove sezone posebna priča. još jači,brži,precizniji,gladniji,čovjek je na rubu triple-double prosjeka, ma svaka čast... [više na forumu]