Ivor Krapac • petak, 15.03.2013.

San Antonio Spursi i Portland Trail Blazersi bili su uspješni pred svojim navijačima u sinoćnjem programu na NBA parketima. Spursi su nadjačali Dallas Maverickse i time došli do 50. pobjede u sezoni, dok su Blazersi pokazali previše za ozljedama pogođene New York Knickse...

Spursi prvi do 50

San Antonio Spursi (50-16) su i četvrti put ove sezone bili bolji od Dallas Mavericksa (30-34), zaključivši seriju međusobnih susreta u regularnoj NBA sezoni sa svim pobjedama prvi put poslije 15 godina. Sa sinoćnjih 92:91 na domaćem parketu, Spursi su postali prva momčad koja je ove sezone došla do 50 pobjeda, a željeno su ostvarili izdržavši nalet Mavericksa u završnici utakmice.

Gosti iz Dallasa zaključili su susret serijom od 7:0 kojom su se približili na poen zaostatka, a imali su i šansu za pobjedu. No, Vince Carter nije bio precizan za tricu u posljednjim trenucima.

Spursi su slavili u nastavku niza utakmica bez Tonyja Parkera, koji je na prisilnoj stanci zbog ozljede gležnja, ali bez obzira na to, Gregg Popovich nije bio previše zadovoljan. "Nastavljamo se kretati u blatu, što je redovita stvar u posljednja dva tjedna", opisao je trener momčadi iz San Antonija, koji nije spominjao Parkerov izostanak: "Ne znam čemu mogu pripisati probleme, ali činjenica je da su tu. To se pokazuje u obrani, a i u napadu koji je prilično 'mrtav'. Imali smo sreće što smo dobili ovu utakmicu."

U dolasku do pobjede, izrazito je raspoložen bio Tim Duncan, ovog puta s 28 poena i 19 skokova. Gary Neal dodao je 16 poena, a Kawhi Leonard 12 poena i šest skokova.

Mavericksima je prekinut niz od četiri dobivene utakmice, a Dirk Nowitzki radio je najbolje što je mogao da se to ne dogodi, završivši s 21 poenom i 11 skokova, ali bez kvalitetnog šuta iz igre (6/16). Nitko drugi nije zabio više od 12.

Vrijedi dodati da u dresu kluba iz Dallasa četvrti susret zaredom nije bilo Shawna Mariona. Iskusno krilo pauzira zbog ozljede lista, zbog koje će navjerojatnije propustiti i domaći ogled s Cleveland Cavaliersima u petak.

Blazersi zaustavili ozljedama pogođene Knickse

Bez ozlijeđenih Carmela Anthonyja, Tysona Chandlera i otprije Amar'ea Stoudemirea, New York Knicksi (38-25) doživjeli su poraz u Portlandu, sa 105:90 u korist domaćih Trail Blazersa (30-34). Odlučujućom se pokazala treća četvrtina, koju je domaća momčad dobila s 27:14 i time otišla do 68:52 uoči posljednjih 12 minuta.

Knicksi su u prve dvije dionice bili puno bolji nego u trećoj. Sredinom druge četvrtine vodili su s 13 razlike, no kasnije im se dogodio pad.

Bez obzira na ozljede, Jason Kidd istaknuo je da su u porazu gostiju presudne bile druge stvari. "To što smo bili oslabljeni uopće nije utjecalo", opisao je Kidd: "Bili smo dobri na početku, ali u drugom poluvremenu jednostavno nismo odigrali jednako kao u prvom."

Blazerse su u dolasku do 30. pobjede u sezoni vodili Damian Lillard (26 poena, 10 asistencija) i LaMarcus Aldridge (22 poena, 10 skokova, pet blokada). J.R. Smith bio je jedini koji je otišao preko 30 poena u dresu Knicksa, s 33 poena uz 11/21 iz igre, 4/8 za tricu.