Branimir Korać • srijeda, 20.03.2013.

Savršenu večer za domaće momčadi u NBA ligi pokvarili su Denver Nuggetsi koji su u gostima nadigrali Oklahomu City Thunder i tako nastavili seriju pobjeda. Neočekivani poraz upisali su LA Clippersi u Sacramentu...

Niti Oklahoma nije uspjela zaustaviti Nuggetse

Vruće Denver Nuggetse nije uspjela "ohladiti" niti Oklahoma City Thunder. Nuggetsi su na gostovanju odigrali još jednu veliku utakmicu i upisali pobjedu 114:104.

Denveru je ovo već 13. uzastopna pobjeda i u Miami je trenutno najrazigranija momčad lige. Protiv Oklahome mu nije smetao niti zaostatak s početka, vratio se iz minusa od deset poena i na kraju slavio.

Oklahoma je početkom druge četvrtine imala 38:28 i kontrolirala utakmicu, ali onda se Denver probudio i počeo polako smanjivati zaostatak da bi na početku drugog poluvremena poveo i vodstvo nije ispuštao do kraja susreta.Već u trećoj dionici Denver je imao 13 poena prednosti i najbliže što su domaćini došli bilo je na minus sedam.

"Lako je upasti u zamku, a mi smo to u ovom susretu uspjeli. Nametnuli su nam svoju igru, pokušali smo odgovoriti njihovom igrom, ali nismo mogli. Odlično su trčali, dodavali loptu pod koš i tu su nas uništili", komentirao je Kevin Durant.

Denver je uništavao Oklahomu u reketu, ubacio je čak 72 poena ispod koša što dovoljno govori o Thunderovoj obrani pod košem.

Najistaknutiji kod pobjednika bili su Ty Lawson s 25 poena (8/13), Andre Miller s 20 poena (6/11), devet asistencija i sedam skokova te Kenneth Faried s 13 poena (5/7) i 15 skokova. Kod poraženih Kevin Durant je ubacio 34 poena (10/23) uz sedam skokova i pet asistencija, Russell Westbrook 25 poena (10/21) uz šest asistencija, a Kendrick Perkins je uhvatio 11 skokova.

Clippersima neočekivani poraz u Sacramentu

Šuterski raspoloženi Sacramento Kingsi u posljednjoj četvrtini uspjeli su napraviti preokret i iznenaditi Los Angeles Clipperse. Po prvi puta u dvije godine svladali su Clipperse i to rezultatom 116:101.

Clippersi su na startu posljednje četvrtine vodili osam razlike, pet minuta do kraja bilo je neriješeno, a na kraju plus 15 za Sacramento zahvaljujući sjajnoj igri Toneyja Douglasa u posljednjih 12 minuta.

Douglas je u zadnjih pet minuta ubacio 11 poena i s Marcusom Thorntonom je s vanjskih pozicija uništavao Clipperse čija je obrana na perimetru bila prilično loša.

Thornton je utakmicu završio s 25 poena (7/14, 6/10 trica), Douglas je stao na konačnih 19 poena (6/10) i sedam asistencija, a DeMarcus Cousins je dodao 17 poena (6/10) i 11 skokova. Kod Clippersa Blake Griffin je ubacio 26 poena (11/14) uz pet asistencija, Jamal Crawford 25 poena (7/12, 5/8 trica), a Chris Paul 11 poena (2/10) uz 15 asistencija i sedam skokova.

Završnica prvog poluvremena uništila Blazerse

Očajna druga četvrtina Blazersa širom je otvorila vrata Milwaukeeu na putu do pobjede. Portland je odigrao katastrofalnih 12 minuta, potpuno se raspao u tom razdoblju i na kraju je upisao poraz 102:95.

Prvu četvrtinu Bucksi su dobili 27:23 da bi u drugu ušli sa serijom čak 17:0. Do odlaska na poluvrijeme tu prednost su dodatno povećali te je na odmoru bilo već visokih 58:31.

Takav zaostatak nisu uspjeli izgubiti, sve što je Portland uspio na praviti, bilo je smanjenje rezultata u završnici na konačnih minus sedam, međutim tada je bilo prekasno za neki preokret.

"U završnici nas je možda uhvatio umor, nismo bili dobri kao u dotadašnjem dijelu susreta i uspjeli su zaprijetiti. Počeli su dobro pronalaziti slobodne igrače, mi smo dosta ispadali u obrani i gotovu utakmicu zakomplicirali. Portland je pogodio u zadnjoj četvrtini puno teških i dobrih šuteva", rekao je nakon susreta trener Bucksa Jim Boylan.

Brandon Jennings je predvodio Buckse s 24 poena (9/20) i sedam asistencija, Monta Ellis je dodao 21 poen (8/18) uz devet skokova i osam asistencija, a Larry Sanders 13 skokova. Kod Blazersa Wesley Matthews je ubacio 28 poena (10/20, 7/11 trica), LaMarcus Aldridge 21 poen (10/21) uz 15 skokova, 11 skokova je dodao JJ Hickson, a 11 asistencija Damian Lillard.

Pacersi rutinski protiv slabog Magica

Indiana je bez problema stigla do pobjede protiv Orlanda koji nije pružio pravi otpor. Pacersi su slavili 95:73 u susretu u kojoj je obrana bila na pravoj razini u oba poluvremena.

Početak utakmice je pripao Orlandu koji je poveo 12:7, ali nakon toga domaćin radi 12:0 i više nije imao problema. U prvom poluvremenu Magic je ubacio tek 29 poena, a pad se nastavio i u drugom dijelu u kojem je jedino u trećoj dionici napadački uspio stvoriti više problema domaćinu.

Utakmicu je ranije zbog isključenja napustio trener Orlanda Jacque Vaughn i to u trećoj četvrtini u kojoj su dosuđene čak četiri tehničke pogreške. "Gledao sam nastavak u svlačionici, ništa posebno, nisam prvi trener koji je izbačen s utakmice. U početku utakmice smo igrali dobro, ali jednostavno nismo ubacivali loptu kroz obruč, bilo to zakucavanje, polaganje, otvorena trica, jednostavno nije ulazila."

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Paul George s 19 poena (7/14) i pet skokova, Gerald Green s 15 poena (6/13) i osam skokova te Tyler Hansbrough s 14 poena (4/14) i 14 skokova. Kod Magica po deset poena ubacili su Moe Harkless (4/12, osam skokova) i Arron Afflalo (3/13) dok je Nikola Vučević uhvatio 11 skokova.