Branimir Korać • petak, 29.03.2013.

Los Angeles Lakersi i Dallas Mavericksi poraženi su u susretima protiv Bucksa i Pacersa tako da nije došlo do približavanja ili odvajanja u borbi za osmo mjesto na Zapadu. U preostaloj utakmici noćašnjeg programa Sacramento ja slavio u Phoenixu...

Dallas se raspao u drugom poluvremenu

Košarkaši Dallasa ugostili su Indianu u važnom susretu u kojem su tražili pobjedu kako bi zadržali korak s Lakersima u borbi za osmu poziciju na Zapadu. Srećom po njih izgubili su i Lakersi pa je razlika ostala ista, međutim Dallas je upisao ružan poraz.

U prvom poluvremenu je izgledao dobro, bio je potpuno u utakmici, a onda se u trećoj četvrtini dogodio raspad. Indiana je napadački sjajno odradila tu dionicu, otvorila ju je serijom 20:5 i vrlo brzo pobjegla na nedostižnu prednost. Na kraju je slavila 103:78 u susretu s dva potpuno različita poluvremena.

"Čuli smo neke podcjenjivačke izjave i željeli smo ih ušutkati. Željeli su doći do 50 posto pobjeda i u prvom poluvremenu su dali sve od sebe, nastavak je bio drugačija priča", rekao je nakon susreta Roy Hibbert.

Indianu je predvodio Paul George s 24 poena (10/17), osam skokova i šest asistencija dok je Hibbert dodao 16 poena (5/10) i 11 skokova. Kod Dallasa Dirk Nowitzki je ubacio 21 poen (10/20) uz sedam skokova, a Vince Carter je dodao 14 poena (5/13).

Poraz Lakersa, Bryant ponovno u problemima

Lakersi su upisali novi poraz, ovaj put na gostovanju kod Bucksa, no više ih brine novi problem s Kobeom Bryantom koji je uz pomoć štake napustio dvoranu.

Bryant je susret odradio bez problema, međutim bolovi su se javili nešto kasnije, a kako sam kaže - bit će u redu. Susret je protekao u izjednačenoj igri, Lakersi su u završnici prvog poluvremena imali dvoznamenkastu prednost, ali početkom drugog dijela Bucksi su se vratili. Nakon trice Jenningsa za 90:87 preuzeli su vodstvo, vrlo brzo pobjegli na 104:92 i susret je riješen. Na kraju su slavili 113:103.

"Lako je upasti u krizu, pognuti glavu i otići u poraz. Međutim mi smo se borili, dali smo sve od sebe i pokazali karakter. Ako ostaneš u depresiji, sigurno ćeš izgubiti, moraš se podići", komentirao je Larry Sanders.

Sanders je ujedno bio prvo ime Bucksa s 21 poenom (8/11) i 13 skokova, Brandon Jennings se vratio nakon užasne prošle utakmice i ubacio je 20 poena (7/14) uz sedam asistencija, a 20 poena je dodao i Ersan Ilyasova (8/17). Kod Lakersa Bryant je ubacio 30 poena (6/17), a Dwight Howard 15 poena (6/8) uz 15 skokova.

Sunsi i dalje najgori na Zapadu

U dvoboju momčadi sa samog dna poretka Zapada Phoenix Sunsi su na svom parketu poraženi od Sacramento Kingsa 117:103. Još jedna skromna predstava Sunsa koji su nastupili bez nekolicine igrača i pokazali da im širina nije velika.

Krajem prve četvrtine gosti su preuzeli kontrolu nad utakmicom, Phoenix je uspio samo jednom zaprijetiti i to kada je poravnao u drugoj četvrtini na 46:46 da bi uslijedila serija 14:0 Kingsa koji so kraja susreta nisu imali problema.

"Ovo je vrlo težak poraz za nas. Nije samo u ovom porazu problem, radimo jako puno pogrešaka. Ovo je bila jako teška sezona za nas od samog početka", rekao je Luis Scola.

Briljirao je DeMarcus Cousins s 34 poena (12/16) uz 14 skokova, Isaiah Thomas je dodao 23 poena (6/10) uz osam asistencija, a Patrick Patterson deset poena (5/10) i deset skokova. Kod Sunsa Scola je ubacio 25 poena (10/13) uz sedam skokova, PJ Tucker 18 poena (8/13), a Kendall Marshall je imao deset asistencija.