Branimir Korać • ponedjeljak, 15.04.2013.

Još je ostalo svega nekoliko nepoznanica uoči doigravanja. Los Angeles Lakersi su napravili veliki korak prema osmom mjestu na Zapadu pobjedom protiv San Antonio Spursa dok je New York osigurao drugo mjesto na Istoku. Korak dalje od pete pozicije napravili su Chicago Bullsi...

Miami spreman za doigravanje

Miami je odradio "generalnu probu" uoči početka doigravanja i u fizički zahtjevnoj utakmici svladao Chicago Bullse 105:93. Bila je to po svemu sudeći posljednja utakmica Heata sa svim zvijezdama prije početka doigravanja u serije s Bucksima.

Bullsi se još nadaju da bi mogli preskočiti Atlantu, trebala im je za ispunjenje toga i ova pobjeda, ali Miami je bio bolji. Početkom drugog poluvremena Bullsi su stigli kratko do prednosti 61:60, ali nije trebalo proći puno vremena da Miami vrati kontrolu nad igrom u svoje ruke. Već u posljednje četiri minute treće dionice imao je 78:71, ubrzo je stigao i dvoznamenkaste prednosti i mirno priveo utakmicu kraju.

"Moramo dalje ići od utakmice do utakmice i nadati se da ćemo napredovati. Nadam se da ćemo uskoro imati neke igrače ponovno na parketu, ne želim još uopće razmišljati o doigravanju i tko će igrati, a tko ne. Želim da se usredotočimo na Orlando i dvoboj u ponedjeljak", rekao je Tom Thibodeau. Bullsi su igrali bez Joakima Noaha, Taja Gibsona, Richarda Hamiltona i Derricka Rosea.

Najbolji u sastavu Miamija su bili LeBron James s 24 poena (7/12), sedam skokova i šest asistencija i Dwyane Wade s 22 poena (7/12). Kod Chicaga Luol Deng je ubacio 19 poena (8/18), a Carlos Boozer 16 poena (5/14) uz čak 20 skokova.

Knicksi nadigrali Pacerse i osigurali drugo mjesto na Istoku

New York Knicksi i dalje igraju u velikoj formi, upisali su 15. pobjedu u zadnjih 16 susreta i slavljem protiv Indiane 90:80 osigurali su drugu poziciju na Istoku po prvi put nakon 1994. godine.

Bila je to fizički dosta zahtjevna utakmica za New York, Indiana je čvrstom obranom pokušavala smanjiti zaostatak u kojem se rano našla, ali domaćin je ipak otišao do pobjede. Novakovom tricom Knicksi su poveli 41:21 sredinom treće četvrtine, ali do poluvremena je Indiana došla na 47:40. Ipak, u trećoj dionici ponovno su se Knicksi odvojili te nisu dopustili gostima da se potpuno vrate u utakmicu.

"Imao sam nekoliko igrača potpuno premorenih i bilo je teško slaviti u takvom stanju. Trica Paula Georgea u završnici nije bila niti blizu koša, jednostavno je premoren zbog igranja previše minuta. Miami i Boston su imali privilegiju odmarati igrače u posljednjim utakmicama, morat ćemo i mi to iskoristiti", rekao je Frank Vogel.

Kod Knicksa Carmelo Anthony je susret završio s 25 poena (9/23) i pet skokova, a Chris Copeland je dodao 20 poena (8/12). kod Pacersa Lance Stephenson je ubilježio 22 poena (8/16), David West 17 poena (5/9) uz osam skokova, Paul George 11 asistencija, a Roy Hibbert deset skokova.

Lakersi na korak od doigravanja, svladali Spurse bez Kobea

Los Angeles Lakersi su izgubili Kobea Bryanta do kraja sezone, ali bez obzira na to idu dalje. Upisali su vrijednu pobjedu protiv San Antonio Spursa 91:86 i tako došli na pobjedu od osiguravanja doigravanja. Za osmo mjesto na Zapadu trebaju u posljednjem susretu svladati Houston ili se nadati porazu Utaha protiv Minnesote ili Memphisa.

Spurse su svladali u teškoj borbi zahvaljujući tricama Meeksa i Jamisona sredinom posljednje četvrtine, njima su se pridružili i Metta World Peace, Dwight Howard i Pau Gasol i LA je pobjegao na 84:73 četiri minute prije kraja. Uspjeli su Spursi smanjiti zaostatak na četiri poena, u posljednjoj minuti su mogli doći i bliže, ali Neal, Joseph i Green nisu pogađali trice.

"Znali smo da svi sumnjaju u nas, ali nema veze, to je u redu, još jače ćemo se truditi. Prije susreta rekao sam dečkima da nitko ne vjeruje da ćemo pobijediti i da neopterećeno izađemo na parket i igramo svoju igru. Svi smo mi profesionalci i napravili smo puno toga u karijeri", rekao je Howard.

Howard je predvodio Lakerse s 26 poena (9/15) i 17 skokova, odličnu utakmicu odigrao je Steve Blake s 23 poena (8/16) i pet skokova, a Pau Gasol je dodao 16 skokova. Kod Spursa Tim Duncan je ubacio 23 poena (11/22) uz deset skokova, Danny Green 16 poena (5/11), a Tiago Splitter 11 poena (5/13) uz deset skokova.

Nuggetsi nadigrali Blazerse, ali ih brine ozljeda Farieda

Portland Trail Blazersi su odavno na odmoru, ubilježili su i 11. uzastopni poraz i jedva čekaju kraj sezone. 11. poraz stigao je na gostovanju kod Denvera koji je slavio 118:109, ali na kraju susreta njegovi igrači nisu bili presretni.

Faried je iskrenuo zglob početkom utakmice i iako prve naznake govore da nije riječ o ozbiljnijoj ozljedi, nitko nije bio spreman potvrditi da će Faried biti spreman za vikend i početak doigravanja. Što se samog susreta tiče, bila je to manje-više jednosmjerna utakmica u kojoj je Denver izgradio prednost od 20 poena, Portland je uspio smanjiti na minus tri u samom finišu, ali ponovno se Denver odvojio i glatko slavio.

Nemamo sreće, potpuno nam je okrenula leđa. Jako sam se zabrinuo kada je Kenneth ostao ležati na parketu. Izgleda da nije ništa slomljeno, ali znat ćemo tek u ponedjeljak nakon snimanja", kratko je izvijestio George Karl.

Blazersi nisu imali odgovora na Andrea Iguodalu koji je ubacio 28 poena (11/17) i tome dodalo devet asistencija i sedam skokova, Evan Fournier je dodao 24 poena (8/12), a Ty Lawson 12 poena (5/10) i deset asistencija. Kod Blazersa Damian Lillard je ubacio 30 poena (10/17) uz šest asistencija i pet skokova, a JJ Hickson 19 poena (7/16) uz devet skokova i šest asistencija.

Brooklynu poraz u Torontu i ostanak bez treće pozicije

Brooklyn Netsi nisu uspjeli doći do pobjede kod Raptorsa i na taj način su ostali bez treće pozicije na Istoku i u doigravanju će u polufinalu Istoka imati mogući dvoboj protiv Miamija ukoliko se do tamo plasiraju. Toronto je odradio odlično prvo poluvrijeme kada je poveo s plus 20, u drugom dijelu se Brooklyn približio na 77:75, ali ponovno je domaćin odmaknuo i na kraju slavio 93:87. Briljirao je DeMar DeRozan s 36 poena (12/22) i pet skokova dok je Rudy Gay dodao 26 poena (10/19) i deset skokova. Kod Netsa Deron Williams je ubacio 30 poena (11/20) uz sedam asistencija, Brook Lopez je dodao 16 poena (7/19) i pet skokova, a Reggie Evans 16 skokova.

Philadelphia je bez problema svladala Cleveland Cavalierse 91:77 u susretu u kojem je rano stigla do visoke prednosti i više nije imala problema. Cavsi su od početka imali neraspoloženog Kyriea Irvinga, play gostiju se dosta mučio s osobnim pogreškama, i nisu imali nikakve šanse. Dorrell Wright je predvodio domaćina s 15 poena (6/13), a Thaddeus Young je dodao 14 poena (5/11) i devet skokova. Kod Cavsa Tristan Thompson je upisao 12 poena (5/10) i 12 skokova, a Kevin Jones 11 poena (5/11) i deset skokova.

Dallas Mavericksi su slavili u New Orleansu 107:89, a Dirk Nowitzki je postao 17. igrač u povijesti koji je ubacio više od 25 tisuća poena. U mirnom dvoboju momčadi koje jedva čekaju kraj sezone Dallas je već na poluvremenu bio na više od 20 poena prednosti i brzo je riješio pitanje pobjednika. Shawn Marion ga je predvodio s 21 poenom (10/16), sedam skokova i šest dodavanja, a Nowitzki se priključio s 19 poena (7/14) i šest skokova. Kod domaćina Ryan Anderson je upisao 20 poena (8/20) i 12 skokova, Eric Gordon 15 poena (7/17), a Robin Lopez deset poena (4/10) i 13 skokova.

Houston Rocketsi i Sacramento Kingsi odigrali su utakmicu na veliki broj poena, a Rocketsi su bili očekivano uspješniji 121:100. I u ovom susretu je sve bilo brzo jasno, prednost domaćina rasla je konstantno tijekom susreta i na kraju su glatko slavili. James Harden je završio utakmicu s 29 poena (11/16) i devet asistencija, Jeremy Lin je dodao 15 poena (4/8), a Omer Asik deset poena (4/9) i 12 skokova. Kod Kingsa Travis Outlaw je upisao 15 poena (5/8), John Salmons 14 (5/8), Cole Aldrich 12 (6/7) uz 12 skokova, a Isaiah Thomas deset (2/9) uz deset asistencija.

• Obrisan korisnik16.04.2013. u 17:07
    pa neće se predati sada, ako dobe houston bit će sedmi i idu na spurse. Mišljenja sam da pau,dwight,nash i ostatak to može proći ili bar potući se i napraviti nered. Ali lakersi su prevelika franžiza da namjerno gube tekme i i du na draft lutriju
  • Obrisan korisnik15.04.2013. u 22:33
    New York osvojit?! :D Pa istina, teoretski bi mogao. Isto tako bi teoretski mogao i Milwaukee. Realnost je da će netko sa zapada namučiti Heat koji će se malo jače zagrijavati do finala, pa čak i taj strašni New York sa tolikom širinom klupe. A kad smo već kod broja 40 New York Knicksa... Kojih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.04.2013. u 20:50
    mislim da je lakersima s ozbirom na jačinu zapada, najbolja opcija da niti ne uđu u playoff, te tako dobiju šansu borit se za solidan pick (7-14 mjesto), te onda iduće sezone tako ojačani krenuti u borbu za prsten, jer ovako bez bryanta stvarno ne vidim kako bi mogli parirati oklahomi ili spursima.
  • Obrisan korisnik15.04.2013. u 18:19
    new york bi mogo osvojit NBA ove sezone, jer imaju širinu na klupi, a kad im se još vrate chandler martin i amare bit će još jači...a i mislim da im klupa ima prosjek od 40 i nešto sitno koševa po utakmici
  • Obrisan korisnik15.04.2013. u 17:37
    Sredit će njega doktori do nove sezone, a i rekli su iz lakersa da nema govora o amnestiji njegovog ugovora