Branimir Korać • četvrtak, 25.04.2013.

San Antonio Spursi, Oklahoma City Thunder i Indiana Pacersi zadržali su prednost domaćeg terena i u seriji prve runde doigravanja poveli s 2-0. Oklahoma je najteže došla do pobjede protiv Houston Rocketsa dok su nešto lakši posao imali Pacersi i Spursi...

Oklahoma se spašavala protiv Rocketsa i zadržala prednost domaćeg parketa

Nakon što je u prvom susretu serije Houston upisao visok poraz, Kevin McHale je odlučio promijeniti neke stvari. Iz petorke je ispao Greg Smith koji je bio potpuno izgubljen u prvom susretu, a na umjesto njega Rocketsi su krenuli s Patrickom Beverlyjem na "jedinici" zaigravši s dosta niskom postavom.

Pokazalo se to kao pogodak, Beverly je odigrao ponovno jako dobru utakmicu i Rocketsi su bili posve ravnopravan protivnik Oklahomi. Ipak, nedostajalo im je malo više energije u završnici da bi uspjeli u potpunosti odvesti utakmicu na svoju stranu.

Oklahoma je bila ponovno bolji protivnik, no ovaj put je slavila s tijesnih 105:102 u susretu u kojem je imala veliku prednost pa dopustila gostima povratak i ulazak u neizvjesnost.

Na ulasku u posljednju četvrtinu Oklahoma je napravila seriju 11:2 koja ju je odvojila na 89:74 nakon trice Kevina Martina devet minuta prije kraja susreta i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Tako nisu mislili igrači Houstona koji su imali spreman odgovor, napravili su seriju čak 21:2 i potpuno preokrenuli utakmicu. Dva odlična poteza Kevina Duranta, trica pa zatim vraćanje na posve otvorenu tricu Thabu Sefoloshi, vratila su rezultatsku prednost na stranu Oklahome koja je u zadnju minutu ušla s vodstvom 101:97.

Pokušali su se gosti vratiti u utakmicu, ali nisu imali pravu šansu za to i Thunder je upisao pobjedu.

"Mi imamo jedan cilj ove sezone i nitko nam ne smije stati na put. Tako se osjećam i želim da se tako osjećaju i moji suigrači. Stali smo jedan uz drugog, napravili su seriju kada nismo mogli pogoditi šuteve, no mislim da smo svi odradili veliku ulogu u završnici kada smo otišli do pobjede", govorio je Russell Westbrook.

Oklahomu su predvodili Kevin Durant s 29 poena (10/25) i devet asistencija, Russell Westbrook s 29 poena (10/26) i pet skokova te Serge Ibaka s 12 poena (5/6), 11 skokova i šest blokada. Kod Rocketsa James Harden je upisao 36 poena (9/24), 11 skokova i šest asistencija, Chandler Parsons 17 poena (7/23) i sedam skokova, Patrick Beverly 16 poena (7/13), 12 skokova i šest asistencija te Omer Asik 14 skokova.

Pacersi još jednom glatko slavili protiv Hawksa

Indiana Pacersi su upisali još jednu visoku pobjedu protiv Atlanta Hawksa pokazavši zašto imaju prednost domaćeg terena u ovoj seriji. Slavili su 113:98 u susretu u kojem je ponovno u naslovnoj ulozi bio Paul George.

Odličan napad domaćina bio je bolji od nimalo lošeg napada gostiju, međutim i taj napadački solidan nastup Hawksa nije bio dovoljan jer je Indiana imala odgovor na sve.

Loša vijest za Pacerse u cijeloj priči je samo ozljeda Georgea Hilla koji je prilikom pada dobio udarac u lakat, međutim vjeruje da će biti spreman već za treću utakmicu.

Prednost Pacersa je polako rasla tijekom susreta da bi krajem treće četvrtine nakon trice Geralda Greena narasla na vrlo visokih 86:70. Tu su se gosti trgnuli, zaigrali nešto bolje i smanjili zaostatak na minus deset, međutim u prvoj fazi posljednje četvrtine Indiana je ponovno pobjegla, ovaj put na 104:85 i tu je priči bio kraj.

"Mi uvijek igramo čvrstu košarku. To je naš način igre i tako prilazimo svakoj utakmici i moramo u tom stilu nastaviti. U ovom susretu nas je slušala lopta, napad je bio tečan i tu smo onda dobili još jednu kvalitetu više", komentirao je Paul George.

George je završio utakmicu s 27 poena (11/21) i osam skokova, George Hill je dodao 22 poena (7/12), a Roy Hibbert 15 poena (5/10) i devet skokova. Kod poraženih Devin Harris je upisao 17 poena (6/10), Josh Smith 16 poena (7/10) i šest skokova, Jeff Teague 16 poena (7/16) i pet asistencija, a Al Horford 13 poena (5/11), deset skokova i pet asistencija.

Parkerovo drugo poluvrijeme donijelo pobjedu Spursima

Los Angeles Lakersi još jednom nisu imali oružja za San Antonio Spurse. U ponešto sličnoj utakmici onoj prvoj u ovoj seriji, Spursi su odnijeli pobjedu 101:92.

Ako je u prvoj utakmici čovjek odluke bio Manu Ginobili koji je povukao Spurse kada su se našli u malim problemima u tom susretu, u drugoj je to bio Tony Parker.

Parker je odradio slabo prvo poluvrijeme, šutirao je iz igre tek 1/6, a onda je u drugom poluvremenu eksplodirao, završio utakmicu na 28 poena uz šut 8/14.

Bio je to sjajan nastup Parkera za kojeg Lakersi nisu imali baš nikakvog rješenja. Razigravač Spursa je dominirao drugim poluvremenom, a gostima je dodatni problem predstavljao veliki broj osobnih pogrešaka Dwighta Howarda čime su značajno izgubili na kvaliteti i snazi igre u reketu.

Kao i u prvom dvoboju i ovdje se vodila prilično ravnopravna bitka u prvom poluvremenu, Lakersi su čak u pojedinim trenucima imali vodstvo, ali nakon što je Matt Bonner pogodio tricu za 46:44, do kraja utakmice Lakersi više nisu nijednom poveli.

"Mislim da smo odigrali dvije jako dobre utakmice prvenstveno obrambeno. Igrali smo jako dobro tijekom tih susreta, kao i većim dijelom sezone izuzev posljednja tri tjedna i trebamo krenuti od ta dva susreta, nastaviti ovako igrati i rezultat će biti pozitivan za nas", rekao je Gregg Popovich.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Tony Parker već spomenuti s 28 poena (8/14) i sedam asistencija, Kawhi Leonard sa 16 poena (8/12) i sedam skokova te Tim Duncan sa 16 poena (8/18) i pet skokova. Kod Lakersa Dwight Howard je ubacio 16 poena (7/12) i uhvatio devet skokova, a Steve Blake je ubacio 16 poena (6/15) uz tri skoka manje nego Howard.

• Obrisan korisnik26.04.2013. u 18:53
    ti nikola1212 si obični hejter dwighta i vjerojatno te boli jer je najdominantniji centar lige
  • Obrisan korisnik26.04.2013. u 00:43
    Ako može mala ispravka, čist faul Perkinsa kod te trice. :)
  • nikola121225.04.2013. u 12:07
    da mozda dwight prestane raditi glupe osobne u napadu i da time onda ostane duže u igri bilo bi drukcije(ali jako malo).mala mrlja na pobjedu okc-a,cisti faul ibake kod trice sefa.
    nikola1212
  • Obrisan korisnik25.04.2013. u 10:52
    da možda howardu ne sude glupe osobne u napadu i ne tjeraju ga na klupu bilo bi drukčije, čovjek se nesmije ni okrenuti u reketu već je faul u napadu. ali ionako je ova sezona za lakerse izgubljena sa silnim ozljedama a kobeova tetiva je bila posljednji čavao u lijes. trebaju potpisat dwighta na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.04.2013. u 09:13
    evo ova tekma je ponudila odgovor Howardu zasto je zavrsio kao 14. izbor obrambenog igrača lige - nije da je to iznimka, već prije pravilo ove sezone...ili je povreda ili je loša forma! pacersima treba netko čvršći od atlante jer uvijek igraju "na nož", a houston može čarobirati koliko... [više na forumu]