Branimir Korać • četvrtak, 09.05.2013.

Miami Heat u drugom susretu polufinala Istoka uzvratio je Bullsima za poraz u prvoj utakmici i to vrlo visokom pobjedom. Do pobjede su došli i Golden State Warriorsi koji su na gostovanju nadigrali San Antonio Spurse na krilima raspoloženog Klaya Thompsona...

Miami uzvratio Bullsima i pokazao kvalitetu

Nakon poraza u prvom susretu polufinala Istoka, igrači Miamija su najavili sasvim drugačiju drugu utakmicu. Tako je i bilo. Posve su nadigrali Bullse, već na poluvremenu su imali dvoznamenkastu prednost i onda su furioznim ulaskom u nastavak utakmice završili posao.

Bullsi su nadigrani u svim elementima igre predvođeni LeBronom Jamesom i iako MVP lige nije ubacio veliki broj poena, pokazao je zašto je u ovom trenutku prvi igrač lige.

O kakvoj je utakmici bilo riječ, dovoljno govori podatak da je Miami sa 115:78 upisao svoju najvišu pobjedu u doigravanju dok su Bullsi upisali najviši play off poraz. Obrana Chicaga nije imala nikakvog odgovora na raspoloženog domaćina koji je šutirao iz igre 60 posto dok su Bullsi bili na malih 35 posto. Osim toga Chicago je imao i 13 skokova manje i 12 asistencija manje.

Heat je ušao vrlo motivirano i čvrsto u utakmicu pokazujući od prve minute želju za osvetom za poraz u prvoj utakmici. Koliko je atmosfera bila napaljena s obje strane, pokazuje i čak devet tehničkih pogrešaka, dva isključenja i to oba za Bullse .

U četvrtoj četvrtini isključeni su Joakim Noah i Taj Gibson što je bio vrhunac frustrirajuće večeri za igrače Chicaga i to oba isključenje nakon rasprava sa sucima.

Dvoboj je bio izjednačen prvih 20-ak minuta nakon čega se Miami počeo odvajati. Tri i pol minute prije kraja prvog poluvremena Miami je imao 42:38, Bullsi su još uvijek bili u utakmici, ali nakon toga je uslijedio potop. Miami je napravio nevjerojatnu seriju 62:20 i nanio Bullsima težak poraz.

"Nije važno jesmo li pobijedili s 20, 30 ili jednim poenom prednosti, jedino je važno da je serija 1-1. Oni su došli u Miami i napravili su što su željeli, uzeli su tu jednu pobjedu i sada mi moramo pod svaku cijenu slaviti u Chicagu. Uoči susreta sam samo htio biti agresivniji nego u prvoj utakmici. Samo sam razmišljao o onome zbog čega smo ovdje, a to je pobjeda. U ovom susretu smo posao dobro odradili", rekao je James.

Prva zvijezda Heata ubacila je 19 poena 7/12) uz devet asistencija i pet skokova, Ray Allen je dodao 21 poen (5/7), a Norris Cole 18 poena (7/9) i šest skokova. Kod Bullsa Marco Belinelli je upisao 13 poena (4/13) i šest asistencija, a Joakim Noah 12 poena (3/7) i šest skokova.

Thompson tricama uništio Spurse

Do izjednačenja u seriji su došli i Golden State Warriorsi koji su odradili odličnu utakmicu protiv San Antonio Spursa ia slavili 100:91. Bila je do briljantna večer Klaya Thomspona koji je šuterski bio iznimno raspoložen.

Thompson je iskoristio svaki i najmanji prostor da bi punio koš Spursa, a posebno je dobar bio u drugoj četvrtini u kojoj je ubacio čak 17 poena i odveo Warriorse do visoke prednosti na poluvremenu 62:43.

Thompsonova trica bila je izvrsnih 8/9, Warriorsi su općenito bili raspoloženi na vanjskom šutu šutiravši 11/23 za tri poena dok su s druge strane Spursi bili slabi u tom segmentu sa šutom 5/21.

I unatoč visokom zaostatku na poluvremenu, San Antonio se nije predavao. U prvoj utakmici se vratio iz minusa i uspio slaviti u produžetku, ali ovaj put nije bilo tako. Visok zaostatak s poluvremena je smanjio na 80:72, ali odmah nakon toga Thompson ubacuje novu tricu, vraća prednost u dvoznamenkaste vode i sprečava potpuni povratak domaćina.

Bila je ovo ujedno i prva pobjeda Warriorsa u San Antoniju još tamo od veljače 1997. godine, međutim došla je u pravo vrijeme. Golden State je napravio break i odnosi prednost na svoj parket.

"Utakmica broj jedan nas je učinila jačima, nismo paničarili nego smo odlučili igrati. Ovo je sjajna momčad koja je odlično trenirana i nikada se ne predaje, ali jednako tako niti mi se ne predajemo. Ipak mi smo u ovom susretu radili upravo one stvari koje smo morali raditi", rekao je nakon susreta trener Warriorsa Mark Jackson.

Prvo ime susreta Klay Thompson završio je utakmicu s 34 poena (13/26, trica 8/9) i 14 skokova, Stephen Curry je dodao 22 poena (7/20), a 11 skokova je uhvatio Andrew Bogut. Kod Spursa Tim Duncan je ubacio 23 poena (9/20) uz devet skokova, Tony Parker 20 poena (7/17) uz šest skokova, a Kawhi Leonard 11 poena (5/11) uz 12 skokova.

• Obrisan korisnik09.05.2013. u 15:18
    Svaka čast trojcu Spursa, uvijek izvuku najviše iz sebe ali se nadam da će Warriorsi u finale Zapada. Uf, Memphis-Golden State, kako bi to bilo neočekivano!!!
  • nido09.05.2013. u 11:35
    Spursi s Popom su u stanju sada dobiti obje u gostima!!! Nikad ne otpisuj stare kosti najjaceg trojca!!!
    nido
  • Obrisan korisnik09.05.2013. u 10:23
    Ovo je bilo pomalo i rasturanje Bullsa ali kako je James rekao bez obzira kolika je razllika rezultat je 1:1. Navijač sam Bullsa pa se nadam da će serija što dulje trajati ali objektivno biti će super ako nakon 2 tekme u Chicagu bude 2:2.
  • Obrisan korisnik09.05.2013. u 10:06
    i tako dođosmo na moje izgleda opet.. doduše ja sam prognozirao da će denver izbacit spurse.. vidilo se nakon prve utakmice da će spursi ovo jaaaako teško proći, možeš dobiti jednu utakmicu na onaj način, ali seriju sigurno ne. mark jackson je trener godine bez konkurencije, a curry nevjerojatan... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.05.2013. u 09:53
    Curry legenda,mislim da state ovo prolazi 4-2