Branimir Korać • ponedjeljak, 13.05.2013.

Sjajnim nastupom u drugom poluvremenu i produžetku Golden State Warriorsi su stigli do pobjede protiv San Antonio Spursa. Warriorsi su slavili u dodatnih pet minuta rezultatom 97:87 i tako se potpuno vratili u igru...

Po kvaliteti košarke Golden State Warriorsi i San Antonio Spursi igraju možda i najbolju seriju u ovogodišnjem polufinalu konferencija. Četvrta utakmica je ponudila dosta uzbuđenja, a na kraju su Warriorsi bili ti koji su se vraćali iz rezultatskog minusa i sjajnom igrom u dodatnih pet minuta došli do pobjede.

Stephen Curry se i dalje muči s ozljedom, ali je i dalje predvodnik Warriorsa i igra ključnu ulogu. "Vjerujte, da nismo u doigravanju, Steph bi sada bio na listi ozlijeđenih. Oduševljen sam njegovom voljom, igra uz prilične bolove, ali to se ne vidi. Rekao mi je 'dat ću koliko mogu', a to nije nešto što on govori i znao sam da nije 100 posto", komentirao je trener Warriorsa Mark Jackson.

Curry je imao slabo prvo poluvrijeme, ali je u drugom poluvremenu i produžetku ubacio 17 od svojih 22 poena, tome je dodao i šest skokova i četiri asistencije te je vratio Warriorse u život.

Osim Curryja veliku ulogu odigrao je i Andrew Bogut koji je u obrambenoj fazi napravio sjajan posao u drugom dijelu kada su se Warriorsi vraćali u utakmicu. Tim Duncan je bio u vrlo dobrom izdanju u prvom poluvremenu, ali u nastavku susreta Australac je uspio zaustaviti zvijezdu Spursa i pomoći svojoj momčadi.

Nakon prvog poluvremena i dobrog dijela drugog, činilo se da će Spursi doći do pobjede i povesti s 3-1 u seriji, ali u završnici susreta i u produžetku sasvim drugačija slika.

Manje od pet minuta prije kraja susreta San Antonio je imao vodstvo 80:72 i sve je govorilo kako će pobjeda otići na stranu Spursa, ali onda je krenuo preokret.

30 sekundi prije kraja susreta Klay Thompson je poravnao na 84:84, nakon toga su Spursi, točnije Ginobili propustili realizirati napad za pobjedu da bi u tu priliku došli Warriorsi. Odgovornost je preuzeo Jarrett Jack, ali niti on nije bio precizan.

Otišlo se u produžetak gdje je San Antonio ostao tri i pol minute bez poena, za to vrijeme je Golden State napravio seriju 9:0 i završio priču te poravnao na 2-2 u seriji.

"Kada god se čini da si u dobroj seriji, dogodi se nešto što te vrati nazad. To te samo testira, mijenja tvoju rutinu, pogled na igru i pripremu za igru. Moraš se boriti protiv ozljede i prilagoditi se momčadi", komentirao je Stephen Curry.

Uz Curryja koji je odigrao još jednu veliku utakmicu, vrlo dobri su bili i Harrison Barnes s 26 poena (9/26) i deset skokova, Jarrett Jack s 24 poena (9/16) i sedam skokova te Andrew Bogut s 18 skokova.

Kod Spursa Duncan je stao na 19 poena (7/22) i 15 skokova, Ginobili je ubacio 21 poen (8/18), a Tony Parker 17 poena (6/17).

• Obrisan korisnik13.05.2013. u 22:38
    pa meni to je i privlačno - igraju praktički "stari" protiv "mladih". warriorsi su revolveraši a spursi stari kauboji iako kad su bili kompletni warriorsi su znali i razvuć loptu po širini pa nać slobodnog čovjeka i onda ubost. ali kužim da ti se više sviđaju spursi koji ionako igraju... [više na forumu]
  • irilov13.05.2013. u 21:11
    meni su gsw bili super dok ih nisam pogledao. sad navijam za spurse od sveg srca. gsw igraju neku čudnu košarku, valjda modernu, di puca nerijetko onaj koji prevede balun priko centra, eventualno ide šut nakon 1-2 pasa, u 5. il 6. sekundi napada, preko ruke, balun se nikad ne spušta na posta, iako... [više na forumu]